Pomoc

Pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Također chip mada ce ti i on povecati potrosnju i malo vjek motora!! Air kit stavi docit ces 1hp xD ili remusss 10 xd
 
Legend
cnic_gsi je napisao(la):
Također chip mada ce ti i on povecati potrosnju i malo vjek motora!! Air kit stavi docit ces 1hp xD ili remusss 10 xd

desavalo se da chip cak i smanji potrosnju :cool:
 
Član
JoCo_kratki je napisao(la):
Imam audi b4 1.9 tdi ima 90ks,sta bi mogao uraditi da dobijem jos malo ks a da ne stetim motoru previse?

Vodim te kod Srđana na Čip u Gradišku + ćevape platiš i to je to krakonja :icon_smile:
 
Početnik
ma ne mora biti potrosnja veca. zavisi sve do chipa. ja bih zato uvjek radio da se remapira. potrosnja se moze smanjiti kad se rezim lagane voznje mapira za manju potrosnju : - )

mislim da se je SM Chip pokazao jako dobar za to sve
 
Član
HONEY je napisao(la):
ma ne mora biti potrosnja veca. zavisi sve do chipa. ja bih zato uvjek radio da se remapira. potrosnja se moze smanjiti kad se rezim lagane voznje mapira za manju potrosnju : - )

mislim da se je SM Chip pokazao jako dobar za to sve

;)
 
Član
Ma ja koliko sam citao o chip tuningu ta smanjuje vjek motora povecava potrosnju goriva jer on određuje pumpi koliko ce goriva bacati! Sve u svemu koliko para toliko muzike!! Evo da i ja pitam da temu neotvaram dali je istina za smanjenje vjeka motora ako je auto chip-iran???
 
Član
cnic_gsi je napisao(la):
Ma ja koliko sam citao o chip tuningu ta smanjuje vjek motora povecava potrosnju goriva jer on određuje pumpi koliko ce goriva bacati! Sve u svemu koliko para toliko muzike!! Evo da i ja pitam da temu neotvaram dali je istina za smanjenje vjeka motora ako je auto chip-iran???

Odgovor na tvoja pitanja se nalazi @ www.smchiptuning.com

" Šta se dešava sa potrošnjom? U većini slučajeva ostaje ista ili čak manja ako se auto umjereno agresivno vozi.Kod visoko forsirane vožnje potrošnja je veća nego prije chip tuninga što je rezultat povećanja snage motora.Potrošnja se maksimalno može povećati u postotcima shodno dobitku snage pri ekstremnom režimu vožnje.Kod svakodnevne vožnje nema promjena potrošnje.

Šteti li chip tuning motoru? Sama fabrika je ostavila prostora da se snaga može po potrebi povećati remapiranjem ECUa.Većina fabrika u svojoj ponudi motora ima potpuno iste motore kod kojih je jedino razlika u sadržaju chipa u ECU.Tako se tržistu nudi veći broj motora koji se razlikuju u snazi,a razlika je dobijena fabričkim chip tuningom.Sto se tiče atmosferskih motora kod njih chip tuning može samo da poveća vijek trajanja jer obogaćuje smijesu i time hladi samu smjesu na izduvnim ventilima.Efekat chip tuninga na ovakvim motorima je više nego pozitivan.Kod turbo motora stvar je malo komplikovanija.ECU kod njih kontroliše i pritisak turbine tako da se tuningom osim goriva moze povećati i količina vazduha,samim tim je i razlika u dobitku na snazi veća u odnosu na obične motore.Pretjeranim povećavanjem pritiska turbine može doći do mehaničkog uništenja motora pa je umjerenost najveći prijatelj turbo chip tuninga.Kod ispravnog urađenog remapiranja nema štetnih efekata po motor. "
 
Član
crnicu sta mi imamo pricati o smanjenju vijeka motora a vozimo aute od 20 godina ta svakako im je vjek motora prosao :)
naravno SM chip i nista drugo provjereno i dokazano
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top