POMOC ZUBCASTI REMEN MEGANE COACH 1.6 8v

POMOC ZUBCASTI REMEN MEGANE COACH 1.6 8v

Pozdrav...

Imam jedan problem.Na 163 000 sam zamjenio zubcasti remen na mom Meganu Coach 1.6 8v....medjutim od dana kad sam ga zamijenio automobil skripi kad se upali tek,na hladno.......treba dosta da odradi da bi to prestalo skripati....nekad i na semaforu zaskripi pa i u toku voznje,ali kad se ugrije automobil nakon 15tak minuta to prestane...to mi se nije desavalo prije zamjene remena..... Neki kazu da treba jos zategnuti taj remen ,neki kazu da remenicu komplet treba promijeniti...sad nezz sta da radim.......kontao sam da ce mi to raditi samo dok je hladno vrijeme bilo,medjutim i sad kad je veca temperatura vani on to opet radi .......... Auto je sad na 165.000

Pozdrav i hvala na pomoci
 
Član
Ima kompletan motor za sitne pare, isti taj iz istog auta. Ispravan, u odličnom stanju, pa ako zatreba,...
 
Član
Škripa nema veze sa zupčastim remenom , škripa ti dolazi sa trakastog remena.
Jel' si njega mijenjao (trakasti rem.) i ovaj španer kao sa slike?
531035910.bmp.jpg
 
Nisam to mijenjao ,mijenjao sam samo zubcasti remen.......... Al problem je sto auto nije skripalo prije izmjene zubcastog.......samo najednom nakon sto sam to promijenio
 
Član
Pa remenje se mijenja sve u kompletu (zupčasti i trakasti) tako da ti škripanje lijepo kaže da zamijeneš i trakasti i španer , nikakva to viša matematika nije....
 
Član
ako ti ta buka toliko para usi, upali auto da radi na leru, i prisloni malo rucni sapun na remen i nece vise pistat.
 
Član
jesi samo kais mjenjao ili si mjenjao kompletan set predvidjen da se mjenja ya veliki servis...:icon_question: a kao sto rekose kolege moguce da ti je do mikro remena i njegovog spanera, tako da ti je najbolje da odes do majstora nekog da vidis do cega je ;)
 
Top