POMOC VEZANO ZA ZAMJENU MOTOR KOD PEUGEOT 206!!!!

POMOC VEZANO ZA ZAMJENU MOTOR KOD PEUGEOT 206!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam par pitanja pa tko se razumije ako moze da pomogne...imam peugeot 206 1.4 benzin...konto sam ubacivat drugi motor 1.6 ili 1.8 benzin a mozda cak i jaci dizelov motor kao 1.9 dizel ili 2.0 HDI...e sad me zanima ako se mijenja motor dali ima jos sta da se mora podesavati da bi to uspjelo da se ugradi i dali ima kakvih posljedica posto je jaci motor, šasija itd....i jos posto je sada benzin ako bi dizelov motor ugradjivo dali ima tu sta da se podesava i sta vec...i ako zna tko koliko kosta neki takav motor ili beznin ili dizel i koja je procedura sa policijom i trosak...malo zahtjevno ali vjerujem da ima onih koji se razumiju koji bi mi mogli pomoci...hvala unaprijed
 
Član
s obzirom da je u pitanju relativno noviji autic, ja bi ti predlozio da ne ulazis dzabe u komplikacije, nego prodas tog kakav jeste, i kupis taj jaci model....na kraju te izadje vjerovatno i manje love tako
 
Član
zerocool152003 je napisao(la):
i koja je procedura sa policijom i trosak...malo zahtjevno ali vjerujem da ima onih koji se razumiju koji bi mi mogli pomoci...hvala unaprijed

Moras imati racun od tog motora koji si kupio (vjerovatno auto otpad) i moras imati racun servisa koji ti je ugradio motor. Sa tim papirima mozes uraditi atest tj. da ti u saobracajnu upisu novi motor. Atest kosta oko 150-200KM. Ako ti je sada 1,4 i ako ubacis 1,6 ili 1,8 nemoras ni raditi atest zbog policije jer ti nece ni primjetiti ni zavirivati pod haubu ;), jedino ako ubacis dizelasa onda ti atest ne gine :cool:
 
edo_16v je napisao(la):
zerocool152003 je napisao(la):
i koja je procedura sa policijom i trosak...malo zahtjevno ali vjerujem da ima onih koji se razumiju koji bi mi mogli pomoci...hvala unaprijed

Moras imati racun od tog motora koji si kupio (vjerovatno auto otpad) i moras imati racun servisa koji ti je ugradio motor. Sa tim papirima mozes uraditi atest tj. da ti u saobracajnu upisu novi motor. Atest kosta oko 150-200KM. Ako ti je sada 1,4 i ako ubacis 1,6 ili 1,8 nemoras ni raditi atest zbog policije jer ti nece ni primjetiti ni zavirivati pod haubu ;), jedino ako ubacis dizelasa onda ti atest ne gine :cool:
dobro ako ubacim benzin jaci nece policija a sta je kad radim tehnicki za registarske table??
 
Član
pa na kafu :D

Ne znam, samo znam da u Sarajevu ima sigurno 15% auta sa ne atestiranim motorima..
I ja sam tako vozio, Golf 2 1.3 saobracajna - 2.0 16v i Golf 2 1.8 saobracajna - 2.8 VR6


I slozio bih se sa trizex-om, mislim da ti je to bas ne isplativo buduci da na auto otpadima se bas i ne razbacuju sa djelovima za peugeot..
 
Član
edo_16v je napisao(la):
pa na kafu :D

Ne znam, samo znam da u Sarajevu ima sigurno 15% auta sa ne atestiranim motorima..
I ja sam tako vozio, Golf 2 1.3 saobracajna - 2.0 16v i Golf 2 1.8 saobracajna - 2.8 VR6


I slozio bih se sa trizex-om, mislim da ti je to bas ne isplativo buduci da na auto otpadima se bas i ne razbacuju sa djelovima za peugeot..
Ovo kod tebe su bas velika odstupanja,atest obavezan!
Btw, ti ili si imao srece ili posla sa glupim pandurima!Razlika je prevelika da se ne primjeti!
 
Član
Zaustavljali me jesu ali nisu otvarali haubu pa sam se provlacio heh. Ne moze drot biti glup koliko VR motor moze biti velik u dvicinoj skoljki :lol::lol:

Glavna vadiona je, "evo juce ubacio motor pa trebam otici da uradim atest"
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Zaustavljali me jesu ali nisu otvarali haubu pa sam se provlacio heh. Ne moze drot biti glup koliko VR motor moze biti velik u dvicinoj skoljki :lol::lol:

Glavna vadiona je, "evo juce ubacio motor pa trebam otici da uradim atest"
Ta ti je dobra!:smajli16::smajli16::smajli16:
 
Član
To ti je prekomplikovano da uradis u nasoj drzavi,ljudi su dobro predlozili prodas i kupis sta ti odg.jer dok izganjas papire poludices,a prepravke ima sigurno.
 
woks je napisao(la):
To ti je prekomplikovano da uradis u nasoj drzavi,ljudi su dobro predlozili prodas i kupis sta ti odg.jer dok izganjas papire poludices,a prepravke ima sigurno.
hvala na pomoci, vidim da se nece isplatit...cilj mi je bio da ako nebi kostalo previse i ako nebi bilo puno komplikacija da bi ovom preradom dosta podigao cijenu auta, naravno uz dodatna ulaganja oko tuninga...posto s ovom krizom i sve neznam dali cu morati prodat auto posto je na kredit...ali hvala vam u svakom slucaju
 
Član
Nije to komplikovano koliko je skupo jer ta bi te avantura kostala da bi ti suze niz ledja isla... :)
Motor 2.0 HDI sa papirima oko 1500 km
mjenjac oko 500
osovine 2x100 km
hladnjak 120 km
eh sad dolaze sitna sranja a to je ECM,brava,UHC i elektro instalacija to ti dodje oko 1000 markica e na to dodaj svu ostalu zajebanciju...ugradnja,ulje, lafete,glavcine,diskovi.....eh...moze ti poklopiti XXL kredit kod raiffeisena ;)
 
Član
ne znam sto bi se zamarao time,skoro svaka auto-kuca ima u ponudi 206-ice,valjda negdje ima s motorom koji ti hoces:icon_question:
prodas taj,kupis drugi...nije velika razlika u cijeni,a evo nabroja ti neko sta sve moras mijenjat...prvo je pitanje hoces li naci sve to...
 
elkan je napisao(la):
Nije to komplikovano koliko je skupo jer ta bi te avantura kostala da bi ti suze niz ledja isla... :)
Motor 2.0 HDI sa papirima oko 1500 km
mjenjac oko 500
osovine 2x100 km
hladnjak 120 km
eh sad dolaze sitna sranja a to je ECM,brava,UHC i elektro instalacija to ti dodje oko 1000 markica e na to dodaj svu ostalu zajebanciju...ugradnja,ulje, lafete,glavcine,diskovi.....eh...moze ti poklopiti XXL kredit kod raiffeisena ;)

e ovo mi je trebalo da znam...definitivno mi se nebi isplatilo...ma radi krize pa sam ocekivao otkaz...pa posto cijene spadaju konto sam ako je ova opcija jeftinija da bi mozda dobro doslo to uradit da bi diglo cijenu...ali potrosio bi i vremena i para vise nego sto bi dobio...hvala puno..nista onda od te opcije...a izgleda da nece biti ni otkaza :icon_smile: hehe...tako da ako budem sta planirao onda definitvno zamjena auta komplet...hvala svima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top