POMOC U VEZI FELGI

POMOC U VEZI FELGI

Član
Pozdrav drustvo!!!

Imam u planu da kupim alu felge Dotz Hanzo 17"-8j nisam siguran koji je ET, ja mislim da je 32-35, e sad mi trebaju vasa misljenja i savjeti..
Da li ce ove felge sa gumama 215-45/17 biti siroke za Octaviu 1,9 TDI-110KS??? Moze li doci do kakvih ostecenja i komplikacija? Kad se vrjeme proljepsa stavicu sportske opruge jer glupo bi i ruzno izgledalo kad bi bilo na obicnim oprugama..
 

Prilozi

  • 2508001583_10b6b98ed2.jpg
    2508001583_10b6b98ed2.jpg
    38,7 KB · Pregleda: 4
Član
gdje si mislio kupit ove felge,ova dimezija nema sanse da moze nastetit tvoj vozilu tj trapovima,osjetices laganije nosanje na cesti gdje ima kolotraz,i podice ti potrosnju za cca 0,5 lit..
 
Član
elvis_h je napisao(la):
gdje si mislio kupit ove felge,ova dimezija nema sanse da moze nastetit tvoj vozilu tj trapovima,osjetices laganije nosanje na cesti gdje ima kolotraz,i podice ti potrosnju za cca 0,5 lit..


Nasao sam kod momka iz Zenice.. Ja sam i mislio da ne bi trebalo nista da skodi samo malo me zezala sirina felge od 8j to me malo muci..
Hvala na savjetu
 
Član
215 je bas taman za 8j felgu ako zelis malo izgleda :)
iako bi 225 -45 bila idealna ali to je onda vec balonasto
 
Član
elvis_h je napisao(la):
pouske su ti gume za 8j,razvuce je puno otice ti brzo ivice na felgama.

Ne bi trebalo da dodje do nikakvi ostecenja felge sa ovom sirinom guma i ja mislim da ona niije uska za felgu od 8j! Ja sam imao na autu 1-2 mj. felge od 8,5j sa gumama 215-ke koje imaju falc i nije doslo do nikakvih ostecenja samo malo je na unutrasnjoj strani felge bilo osteceno.. A te felge sto su bile preveliko mi nekako izgledaju pa sam ih zato brzo i skinuo..

bmwscaner je napisao(la):
215 je bas taman za 8j felgu ako zelis malo izgleda :)
iako bi 225 -45 bila idealna ali to je onda vec balonasto

A stavljao sam ja jednom felge od 8,5j sa gumama od 225 one su nazad bile i preveliko mi nekako izgleda nije to to.. A i ne bi nesto da zeznem na autu bezz..
 
Član
pa ti onda imas podosta iskustva sa felgama i gumama :icon_question::icon_question:,nebih ja bas rekao da tebi trebaju svajeti....
 
Član
elvis_h je napisao(la):
pa ti onda imas podosta iskustva sa felgama i gumama :icon_question::icon_question:,nebih ja bas rekao da tebi trebaju svajeti....

Pa imam ja onako iskustva al covjek uci dok je ziv:icon_smile: I ja volim saslusati misljenje drugih ljudi a ne volim pametovanje kad covjek misli da je najpametniji i da sve zna.. E ja sam totalno suprotna osoba i ja nista ne znam i hocu da cujem misljenje i savjete drugih ljudi;) Nadam se da si skontao sta mislim
 
Član
kazes da si u ze nasao felge, vozi lik a6 :icon_question: stavi ti njih na balanserku, dabogda da budu ravne... ako su to te..
 
Član
Drug pogrjesio sam ja nije Zenica vec Tuzla.. Al cuo sma nesto o ovim felgama pa se brinem jbt!!! Rece mi momak da je lola slijeta sa njima i da ih dobro provjerim..
Ako neko nesto zna o ovim felgama neka mi javi..
 
Top