Pomoc- stranac- broj motora..

Pomoc- stranac- broj motora..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nasao sam jednog stranca sa motorom koji mi treba, no taj auto nije ocarinjen. To znaci da automatski nemogu uvesti broj motora u saobracajnu??? Il, sta vec treba?

Na koji nacin to mogu rijesit da regularno iz stranca mogu izvadit motor i uvest njegov broj u svoju saobracajnu.

Mogu li npr. (posto auto nije iz SA.) otic po motor gore gdje sam ga nasao i ocarinit ga ovdje u Sarajevu i regularno poslije unijet broj motora (treba mi saobracajna???) jer je to potrosni materijal...


Jel ko imao slicnih iskustava, da mi objasni proceduru?
Hvala.
 
Legend
cuo sam , nemam iskustva
da se to rijesava na sljedeci nacin
kad kupis auto/motor, dobijes racun, sa pecatom na racunu treba da pise broj motora, kad ubacis motor u auto, odes u policiju, sa tim racunom i brojem motora, i na taj nacin uradis atest (da se unese broj motora u saobracajnu) tako je prije bilo
sad po novom zakonu ne znam kako ide.. vjerovatno ovako ili slicno.. doduse kod nas se jos uvijek upisuje broj motora u saobracajnu.. u hr je to potrosni dio, i mjenjas ga kako hoces..
 
Član
meni su rekli da se ne moze uvesti motor iz stranca u saobracajnu u Sa,jedino ako stavis drugi motor koji ima papire e onda se moze atestirati....opet kazem tako su meni rekli kada sam htjeo stavljati motor......
 
Početnik
noke nemoj biti dijete,da bi ti dali racun moraju imaticarinsku deklaraciju za taj motor,tj uvozne dokumente od motora sa tim brojem,inace ga neces moci legalizovati.
evo ja dajem 150 KM onome ko mi da carinsku deklaraciju,racun i racun za ugradnju od 2,5 td[/i] mitsubishi motora
 
damire javi se skeneru ili već nekome ovamo u hercegovini da se to rješi za dan dodješ i sve obaviš bar je to kod nas lako
 
Član
4D56 je napisao(la):
noke nemoj biti dijete,da bi ti dali racun moraju imaticarinsku deklaraciju za taj motor,tj uvozne dokumente od motora sa tim brojem,inace ga neces moci legalizovati.
evo ja dajem 150 KM onome ko mi da carinsku deklaraciju,racun i racun za ugradnju od 2,5 td[/i] mitsubishi motora

eto mi zivimo u nekoj pravo drzavi pa sve mora biti crno na bijelom okani se bola sranja o tome moze se sve napraviti samo daj pare ako oces daj broj motora i tocne podatke dakle koliko ccm kilovata ks i tih 150 maraka dobije sracun o ugradnji motora i racun dje je taj motor prodan i lijepo u osiguranje odes das njima malo manje od 100 maraka za atest i ceraj sta pametujes ta zivimo u usranoj bosni i hercegovini nismo u luxemburgu
 
Član
Nades nekoga u kiseljaku ili gdje se nemora unosit broj motora u saobracajnu prevedes na njega registrujes auto ako je neregistrovano i dodes u sarajvo prevedes ga na sebe i ukucaju ti broj motora u saobracajnu i to je to a i mozes kao sto je noke reko odes na autootpad das im cvaju daju ti racun i dodes u Mup i atestujes auto
 
Početnik
bmwscaner je napisao(la):
4D56 je napisao(la):
noke nemoj biti dijete,da bi ti dali racun moraju imaticarinsku deklaraciju za taj motor,tj uvozne dokumente od motora sa tim brojem,inace ga neces moci legalizovati.
evo ja dajem 150 KM onome ko mi da carinsku deklaraciju,racun i racun za ugradnju od 2,5 td[/i] mitsubishi motora

eto mi zivimo u nekoj pravo drzavi pa sve mora biti crno na bijelom okani se bola sranja o tome moze se sve napraviti samo daj pare ako oces daj broj motora i tocne podatke dakle koliko ccm kilovata ks i tih 150 maraka dobije sracun o ugradnji motora i racun dje je taj motor prodan i lijepo u osiguranje odes das njima malo manje od 100 maraka za atest i ceraj sta pametujes ta zivimo u usranoj bosni i hercegovini nismo u luxemburgu
evo ovako,ja radim sa tehnickim pregledima i svime ostalim,da bih atestirao motor,jer je bio benzin a sada je dizel,moram imati:
a)porijeklo motora
b)racun o kupovini motora
c)racun o ugradnji motora
kada dobijem atest onda tek mogu ici u policiju i traziti novu saobracajnu sa drugom vrstom goriva,zapreminom i svime ostalim.
e sad ne pametujem,imam razlicito gorivo u saobracajnoj i u autu,evo nema problema dobiti ces 250 KM,ti mi sve zavrsi da ja dobijem u saobracajnoj da mi pise dizel i taj tvoj broj motora u opštini u kojoj ja zivim,ti mi sve zavrsi dobijes pare
 
Član
nisi mi jasan nikako ni ta vasa pravila po bosni ko da zivimo u 15toj drzavi kod nas sve to gotovo za jedan dan i 100 maraka hebem ga kolega neki dan ford sierra 2.0 dohc bio sad 1.8 td za dan gotov i racun za motor i porijeklo i ugradnja sve dobijes i atest i cao bog goni
 
Početnik
eto ja tebi inat tjeram,sta ti je bolan,evo ako ikada budes blizu sarajeva zovi odemo u policiju skupa,pa iz policije u hidrogradnju gdje daju ateste pa da cujes sa mnom skupa sta se trazi,pa jebo ga ti evo imam sve zapisano ispred sebe sta mi treba od papira,nisam lud da idem 100 puta i sve rjesavam 15 umjesto 2 dana.[/align]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top