pomoc- smjer guma

pomoc- smjer guma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
danas sam postavio sve 4 zimske gume na celicare, i kad su oni zavrsili reko jeste li dobro okrenuli gume kaze on nema veze kako ih god okrenes isto dodju i ja stavim felge u gepek i kuci, i kad sam ih vadio bezveze ih prislonim uz auto kad po meni dvije sto dodju s lijeve strane napoako stoje tj, sara naopako, pogledam ima li one strelice za smijer kad nema je, pa dali neko zna dali je ovo normalno evo slika znaci ovako kako sad stoje, jeli normalan smijer na ovoj lijevoj :icon_question: znaci sve su isto namontirane


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
ako nema strelice onda mozes stavit kako hoces
obicno ljetne gume imaju strelicu,radi izbacivanja vode,pretpostavljam...
 
to je protekt guma izgleda ako je a siguran sam 100% da jest ako gledas po sari neces ih nikad namontirat da su u paru mislim sare da su kako treba postavljene jer protekt guma ima jedan kalup i sve gume koje oni naprave su iste jer se tim gumarima ne isplati kupovat drugi kalup pa da gume budu ok pozzz ;)
 
Član
photo1696a.jpg

Sad gdje ti je ovaj psrten u sari (odvojeni dio sare) taj bi po nekoj logici trebao da ide vani jer tu se nalazi otvor gdje se po moktroj cesti najvise vode nalazilo i da je moze izbaciti vani da nebaca pod auto pa da moraju zadnje gume da kupe tu vodu... To je ako su sa obje strane na gumi ista slova, a ako na jednoj strani ima vise napisano a na drugoj manje onda ta gdje je manje ispisano ide unutra a gdje ima vise slova (ispisano vise) taj dio gume gleda van. Tako je bar meni vulkanizer objasnio :D
 
Član
ovo je slovenski protekt kod njih nema strelice za smijer kretanja pogledaj da negdje na gumi nepise zunjana ako pise to ti je vanjska strana....
 
Član
pa bar bi moralo negdje biti od ovih guma koja je vanjska a koja unutarnja strana (INSIDE ;OUTSIDE)
 
BHT Ovisnik
u mene je vulkanizer isto nedavno kada je montirao zadnje gume zamjenio inside i outside na zadnjim ljetnim gumama,jel ima to veze,guma je CONTINENTAL PRECONTACT 2
 
Član
kako bolan da nema veze kad uletis u baru tvoj gazni sloj tocka treba da izbacuje vodu ispod auta vani a kod tebe je obrnuto i tako lahko dobijes skije i kanal majka...
 
Član
CoL3 je napisao(la):
u mene je vulkanizer isto nedavno kada je montirao zadnje gume zamjenio inside i outside na zadnjim ljetnim gumama,jel ima to veze,guma je CONTINENTAL PRECONTACT 2

Premontiraj kako treba. Ima veze kako se guma postavi i zbog performansi i zbog trošenja iste.

manojlo111 je napisao(la):
ovo je asimetricna guma i jedino je bitno da ona dva kanala uzduzna budu na vanjskom djelu gume;)

;)
Bravo.
 
Legend
OggyBoy je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
u mene je vulkanizer isto nedavno kada je montirao zadnje gume zamjenio inside i outside na zadnjim ljetnim gumama,jel ima to veze,guma je CONTINENTAL PRECONTACT 2

Premontiraj kako treba. Ima veze kako se guma postavi i zbog performansi i zbog trošenja iste.

manojlo111 je napisao(la):
ovo je asimetricna guma i jedino je bitno da ona dva kanala uzduzna budu na vanjskom djelu gume;)

;)
Bravo.



znaci uredu je da onako stoji ona lijeva, ona desna bi se montirala na vozacevu stranu a lijeva na suvozacevu, mada bi po nekoj logici trebala sara sa lijeve gume da ide kao ova sa desne kao sto je strelicama oznaceno


Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top