Pomoc registracija??

Pomoc registracija??

Član
PA POCELI SU SAD GLEDAT I TE BROJRVE,
NISTA,AKO NE PRODES NA JEDNOM PROBAJ NA DRUGOM MJESTU
ZA TEH. PREGLED,NISU NI ONI SVI ISTI
 
Član
Kod mene je u Golfu mijenjan motor prije 3 godine i ne pise mi u saobracajnoj br motora i prije nikad nije bilo problema oko toga a sad kad sam radio tehnicki, morali su upisati broj u vlasnicku knjizicu i upisali su mi tvornicki koji se naravno ne posklapa sa sadasnjim brojem. Jeli ja moram raditi atest, nije mi nista rekao. Isti je tip motora, moze li se broj prekucati da ukucam stari broj, gdje se to moze uraditi u Sarajevu.
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
ako nikad prije nije pisao broj motora u prometnoj knjizici nemoras nikakav atest raditi.
naravno ovo vrijedi ako je isti motor ubacen unutra. eto taman ce ti oni provjeravati po broju sasije koji je motor unutra u originali.
a sto se tice ulaska u EU netreba to nas jos bar 150 godina zabrinjavati :)
Tako je. Samo ce ti uvest broj motora, ako vec nije uveden... A na tebi je da im jasno omogucis da se broj moze procitati, da te radi nemogucnosti citanja broja nebi poslali na masinski fakultet u zenicu da ti nakucaju novi broj, pa + na atest poslije toga ;)
 
BHT Ovisnik
moja jetta je u kume bila vec 14 godina od kada je uvežena iz Njemacke,ja je uzeo prije godinu dana i tek u 9-om registrirao,kad zove ovaj sto drzi osiguranje,pita kad sam mjenjao motor,ne podudara se sa brojem šasije sta li vec,gdje racun i sta ja znam sta vec,reko nikada nista nije mjenjano,ali kako je dobar nam obiteljski prijatelj samo upisao na novo i to je to,nikakvih problema,ako koga znas probaj tako bez ikakve zajebancije
 
Član
moj drug otisao da registruje auto,,a kod njeg je u porodici vec 12-13 godina.. i odjednom mu traze papire od motora i morao ponovo raditi atest iako je vec uveden taj motor u saobracajnu a mijenjan je prije 6-7 godina,,tako da te vise nista nemoze iznenaditi :icon_mad:
 
Član
Ljudi neko je ozivio temu :cool:
Golf registrovan jos u maju, nije bilo atesta samo upisan broj u saobracajnu i to je to :cool::cool:
 
Top