Pomoc registracija??

Pomoc registracija??

Član
Ljudi stari auto kupio prije 8,9 god. motor mu zamijenjen kad je bio kod bivseg vlasnika.Do sada sve uredno registrovan i nikakvih problema, sad mi neko rece da ce morati na atest jer nema broja motora u saobracajnoj.Je li istina :icon_question:
 
Član
ma moze jednostavno samo sutit na tehnickom i proce a sad nezz jesul poceli haube dizat jer je prije bilo samo standardno izvana ovo ono i gotovo
 
Dizu sad haube,al slabo ko gleda broj motora,ako zapne da pogleda podaj ljudima za kafe i to je to prodjes. A za atest moras imati saobracajnu od tog vozila da ili kopiju saobracajne ovjerene ja mislim tako su nekako meni objasnili.
 
Član
Zavisi gdje radiš tehnički,meni su na jednom mjestu sve pregledavali,od broja šasije,broja motora...Dok su mi na drugom mijestu rekli da nemoram ni raditi tehnički,nisu mi ni pogledali auto
 
Član
dobro se raspitaj drug prije nego odes na tehnicki,imam i ja tako isto ubacen motor,nije uradjen atest,meni je dizao haubu,prepao sam se da ce skuzit ali nije nista,,sad kako je pocelo ovo rigoroznije sve gledaju
 
Član
odes na neki otpad da ti naprave racun za ugradnju motora ( 20-50 maraka ) i sa tim istim racunom na atest odes ( 100 maraka ) i nemas se sta brinuti
a ako je ubacen isti motor kao sta u prometnoj pise nemoras nista dirati
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
odes na neki otpad da ti naprave racun za ugradnju motora ( 20-50 maraka ) i sa tim istim racunom na atest odes ( 100 maraka ) i nemas se sta brinuti
a ako je ubacen isti motor kao sta u prometnoj pise nemoras nista dirati

tako je kod mene,isti kao sto je bio prije,,i nista nikad niko nije skuzio;)
 
Član
prosle godine bio na tehnickom prosao bez ikakvih problema, sad kazu neki novi zakon.Motor ubacen isti kao sto je bio 1.6d samo od G2 i pise isto u saobracajnoj 1.6 40kw
 
Član
evo ja idem taj smijer za kotrolora teh ispravnosti vozila..atest je potrebno uraditi,ali ti mozes nekog naci da ti uradi teh pregled...ali ces morati kad tad to uraditi zbog novog zakona koji dolazi sa ulaskom u EU...to ti je to
 
Član
aldin je napisao(la):
evo ja idem taj smijer za kotrolora teh ispravnosti vozila..atest je potrebno uraditi,ali ti mozes nekog naci da ti uradi teh pregled...ali ces morati kad tad to uraditi zbog novog zakona koji dolazi sa ulaskom u EU...to ti je to

aha pa dobro nek prodje ova recesija pa onda:cool: hvala na inf.
 
Član
ako nikad prije nije pisao broj motora u prometnoj knjizici nemoras nikakav atest raditi.
naravno ovo vrijedi ako je isti motor ubacen unutra. eto taman ce ti oni provjeravati po broju sasije koji je motor unutra u originali.
a sto se tice ulaska u EU netreba to nas jos bar 150 godina zabrinjavati :)
 
Član
strasne tehnicke danas rade..... ebote...ja neki dan radio.....samo provjerio kocnice :S :S :S i to u autodelti.......a prosle godine radio u ugorskom...ljudi sve pregledali....broj sasije motora sve sve sve....kocnice gasove...
a sad nista...
 
Top