Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Pomoc pri kupovini Toledo 2 vs. Vectra C vs. Bora

Član
Zdravo Raja,

evo vec trecu godinu vozim Astru G 1.6, koju sam preporukama preko foruma odlicio kupiti, i nimalo se ne kajem.

Sad mi je potrebno malo vece Auto (uz Astru, koju neprodajem). Auta koja mi se dopadaju sam naveo u naslovu, mada mogu biti i neka druga koja mi nisu odmah na um pala.

Neke od meni bitnih stvari:

1. Velicina gepeka i prostora u kabini
2. po mogucnosti benzinac, sa potrosnjom do 6-7 L (kombinovano)
3. Kvalitet (da nemoram brinuti svaki tren o turbini, zamajcu, boschpumpi-elektronici, dpf....)
4. dostupnost i cijene rezervnih dijelova (Audi, Mercedes, Lada, SSangYong itd... ne dolaze u obzir)

Kakve su vase preporuke i misljenja?

Pozz
 
Član
Zdravo Raja,

evo vec trecu godinu vozim Astru G 1.6, koju sam preporukama preko foruma odlicio kupiti, i nimalo se ne kajem.

Sad mi je potrebno malo vece Auto (uz Astru, koju neprodajem). Auta koja mi se dopadaju sam naveo u naslovu, mada mogu biti i neka druga koja mi nisu odmah na um pala.

Neke od meni bitnih stvari:

1. Velicina gepeka i prostora u kabini-Toledo i Bora nisu veći od Astre , imaju malo veći gepek koji je nepraktičniji, jedino je Vectra C dosta veće auto , posebno GTS (5 vrata) ili karavan
2. po mogucnosti benzinac, sa potrosnjom do 6-7 L (kombinovano)-za tu potrošnju benzinca se moraš spustiti klasu niže (Corsa i sl.)
3. Kvalitet (da nemoram brinuti svaki tren o turbini, zamajcu, boschpumpi-elektronici, dpf....)-da o tome ne brineš samo bemzinac dolazi u obzir.
4. dostupnost i cijene rezervnih dijelova (Audi, Mercedes, Lada, SSangYong itd... ne dolaze u obzir)-tu je Golf cvaja nenadjebiva :D

Kakve su vase preporuke i misljenja?
Vectra C GTS 2.2 16v benzin - plin

Pozz
 
Član
ako ces vectru, ganjaj gts
1.8 16v ide solidno, one jace idu bolje
ganjaj s plinom pa ti potrosnja nije bitna
 
Član
@OggyBoy : ma karavane ne mogu smisliti... Jedino Skoda Rapid mi je Extra auto, ali cijena.... Ali u krajnjem slucaju da nesto iskrsne bas povoljno, mozda bi i pristao na karavan.

@djordjep & edoze : Vectra C GTS 2.2 16v benzin - plin? Da li ima i fabricki? Ili se mora ugraditi ovdje neki "divljij"?

Nesto bjezim od plina. Bojim ga se i u upaljacu. Mozda mi je zaostalo razmisljanje... Mozda nije za ove teme, ali kako kod plina ide odrzavanje?Jel zahtjeva neke redovne zahvate?


Pozzz
 
Član
Potrosnju od 6-7l sa benzinskim motorom u bilo kom od tih auta zaboravi. Posto neces plin gledaj dizela :)
 
Član
Ja imam 1.8 16v u korsi..isti je i u vektri..125KS.. dobra masina za plina..ugradis kod nekog strucnog tipa markogas ili darkom..ugradnja ti je do 1000KM..zavisi od opreme..imas atest svakih 5 godi a koji je mislim 140KM.. filteri svako 10 hiljada..30KM.. meni trosi 10 litara po gradu...tako da je to nekih 8-9KM.. otvorene 7 litara..al u korsi..u vektri racunaj litar vise...prvo izmijenjas svjecice filtere i sve ostalo pa ubacus plin..da nema gresaka na dijagnostici...i onda samo gas...probaj naci vektru s ugrađenim plinom..pa nemas izdataka za ugradnju
 
Član
Da Vectra GTS je kao bombon, ali nema je ispod 8000 a da valja. moja granica bi bila do 7000 sa registraciom. Jedino traziti po njemackoj oko 2000-2500 € ? da li bi se onda uklopio sa carinom i ostalim troskovima do 7000 KM?


Pozz
 
Član
Puno tražiš za te pare, da malo troši, da ne kvari, da je benzin ali da nije plin, da su jeftini dijelovi. Nema. Ne može. Jedino se novo auto neće kvariti i neće ti trebati dijelovi...
 
Druze kupi sebi Oktaviju limuzinu 1.9 tdi i budi rahat i sa potrosnjom i odrzavanjem
Na toj Vectri nek odu bombine il kako se vec zove ode 1000km,opel je jeftiniji za kupit od vw ali je duplo skuplji za odrzavanje
 
Član
A dobro mozda sam se pogresno izrazio sa onim "da se ne kvari". Isao sam na fazon "da nema genetski urodjenih mana" kao npr kod pojedinih dizela bosch pumpa itd...

@GreenDevil : cuj bobina 1000 KM? jel dodje uz nju i motor? :)

Imao sam Lupa 1.4 16V i sa njim sve moguce bolesti koje ta VW generacija ima, i to u svega 2 godine: Leptir gasa (200 KM), Senzori za boga pitaj vise sta, Podizaci stakala, Auspuh, hrdja, hrdja hrdja, set kvacila (i to otkazalo na Komaru, bez kvacila sam vozio za Viteza), i naravno nenormalna potrosnja za tako malo auto.

Za primjer mogu navesti svoju Astru. U 3 godine koliko je imam sam od kvarova imao samo Bobinu (100KM), Prednji Stabilizatori (tako mi rekose da se zove) na tockovima (100KM), Prednji diskovi i plocice (130 KM).
Naravno + redovni mali servisi i prosle godine veliki servis.

Razumijem da vece Auto nosi sa sobom i mozda vece troskove, ali rado bi ih sveo na minimum.

Sta je sa Volvom s40 ?
 
Član
green devil ne bi se bas slozio s tom teorijom da je opel duplo skuplji za odrzavati od VW pogotov ove sad napredne generacije gdje imas pun kufer elektronike. sad su sva ta auta dovedena u nijanse kad su u pitanju dijelovi. Bitna ti je sreca samo od koga kupujes dal je sve uradjeno ili to sve tebe ceka.
 
Top