Pomoc pri kupovini Auta

Pomoc pri kupovini Auta

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Uzmi Astru 1.6 8v motor i miran si.Ti 16v će ti više trošiti pofino_Osim ako ne ganjaš neke performanse,ali tu ti ni taj 16v nije nešto posebno. ;)
 
Član
Ako si već odlučio za astru benzin onda ti i ja savjetujem da uzmeš 1.6 8V . onaj sa 16 ventila ima više elektronike i naravno uzima malo ulja svaki taj sa 16 V ;)
 
Član
i ja sam kontao 8ventila da je robusniji, ali nije neka razlika u potrošnji koliko sam saznao.
 
Član
vjeruj mi da jest,ako naletiš da fin motor sa 8V bit ces iznenadjen sa potrosnjom,ja sam imao jednu ,otvorenu voznju je trosila do 5 litara,a gradska sa klimom je bila negdje oko 7. max 8litara

al tesko je uospte naci astru sa tim motorom tog godista koje trazis
 
Član
Sto tesko naci?

Motor.........Code............Kubikaza..........Snaga.....................ObMoment ...................Proizvedena
1.6 8V.......(Z16SE).........1598 cm³.......62 kW/84 PS...............138 / 2600 ................2000–2004


Ima ih u DE koliko hoces do 3000€, sa Servisnom i do 170000 da su presle.


pozz
 
Član
Kod mene u Astri F je taj motor,1.6 Szr oznaka,ima i u G taj isti motor.Što se tiče potrošnje,kad se pazi otvorene vožnje troši od 5 do 6 litara,grada litar i po' više otprilike.
 
Član
A sta mislite o Vectri B 1.6 16V od 2001. god?

jel to izdržljiva mašina? potrošnja, dijelovi?
 
Član
Po meni najbolji je izbor Avensis D4D 99-03g.p , solidno izgleda , superpouzdana , jedan od rijetkih modernih dizela koji po tvorničkoj specifikaciji koristi polusintetičko ulje 10W40 ,15W40(tako da je održavanje povoljno) , ne moraš ugrađivati nikakve sisteme zaštite od krađe , jer se ne krade (ogromna prednost u velikim gradovima)
Uglavnom moj glas Toyota;)
 
kao sto su vec svi rekli , uzmi astru benzinca, pokusaj naci tu 1.6 8-ventilsku , one sa 16V hoce malo ulja da piju.
vectra je dobra , i ja kad sam kupovao auto gledao sam nju , al mi majstori rekose da imaju osjetljive selene,a kakvi su nasi putevi , zna se , tako da sam uzeo astru al dizela i pogrijesio , osjetljiva elektronika, senzori i ostale gluposti.
 
Zeran je napisao(la):
Sta kazete za ovu:

http://www.pik.ba/artikal/3991877/opel-astra/

Fino oprana i usminkana:cool:

Dok ne odes i vidis sam svojim ocima, ne probas, ne mozes ni znati... Desilo mi se vise puta, da auto preko slika izgleda ok, a kad odem ono grob, kao da nije isto auto...

Astra ne izgleda lose preko slika, e sad kakva je ... to jedino mozes utvrditi kada odes i pogledas;)
 
Član
obzirom da je motorni prostor previse cist, pregledaj ti nju dobro, mozda negdje pusta tekucinu pa se na taj nacin pokusava sakrit
ne kazem da je losa, fino izgleda, al moguce da je nesto skriveno, svercerska posla
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top