Pomoc osvjetljenje- OCTAVIA

Pomoc osvjetljenje- OCTAVIA

Član
Htio bi da zamjenim kod Octavie A4 2004 god. osvjetljenje na instrumental tabli i na ostalim prekidacima, sad je ono fabricko zeleno a ja bih led bijelo ili neka druga kombinacija.
Je li tesko promjeniti? Da li neko zna da li su na inst. tab. sijalice ili je kao kod Golfa 4 one zicice (ne znam kako se zovu)? I sta je na ostalim prekidacima?
 
Član
sve je to smd osvjetljenje, dakle sijalice ne mozes tek tako iscupat i ubost druge, ima tu posla lemilica i skupa ti je to investicija osim ako ne radis sam sobom.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
sve je to smd osvjetljenje, dakle sijalice ne mozes tek tako iscupat i ubost druge, ima tu posla lemilica i skupa ti je to investicija osim ako ne radis sam sobom.

A koliko bi me to izaslo otprilike?
Gleda sam na Y.T sto su radili česi i poljaci i extra izgleda al' ne razumijem nisat pa i ne znam kako sta i treba :icon_confused:
Mislio sam zajedno sa drugom da ja i on to uradimo, on je auto elektricar
 
Član
Mislio sam na ja na Fabiji 2 mjenjati u nje je isto smd,diode nisu skupe ima na ebay razni,
imo sam oznaku diodi samo se one mjenjaju ali tu je problem ,
sve je zalemito i moraš taho i sve prekidače rastaviti da bi došo do ploče,moraš paziti kazaljke da ne polomiš,
a i čito sam ovde na forumu da je teško vratiti ih nazad hoće zezati.
 
Član
Trozic je napisao(la):
Mislio sam na ja na Fabiji 2 mjenjati u nje je isto smd,diode nisu skupe ima na ebay razni,
imo sam oznaku diodi samo se one mjenjaju ali tu je problem ,
sve je zalemito i moraš taho i sve prekidače rastaviti da bi došo do ploče,moraš paziti kazaljke da ne polomiš,
a i čito sam ovde na forumu da je teško vratiti ih nazad hoće zezati.

Samo da mi je da znam koje diode idu ja cu to pokusati uraditi pa sta bude. Vidio sam na y.t kako su česi uradili i bas mi se svijdelo i ja cu pokusat pa sta bude..
 
Član
Koliko znam najvažnije je uzeti kvalitetnije diode i onda to sve pomjenjati,meni auto treba svaki dan
da imam rezervni taho pokušo bi,evo imo sam zapisano koje su diode al neznam jel to 100% tačno možda neko zna bolje,
smd 2.8x2.4mm ,imo sam i link za ebay ali ne znam sad gdje mi je,50ak bi ti trebalo biti dosta,
možeš i rastaviti taho da pogledaš jesul takve i kod tebe,dovoljno je da ga izvadiš i skineš ono staklo sa njega onaj
dio gdje je kmh i rpm zadigneš savija se pa vidiš ispod šta je ne moraš skidati kazaljke.
 
Član
Trozic je napisao(la):
Koliko znam najvažnije je uzeti kvalitetnije diode i onda to sve pomjenjati,meni auto treba svaki dan
da imam rezervni taho pokušo bi,evo imo sam zapisano koje su diode al neznam jel to 100% tačno možda neko zna bolje,
smd 2.8x2.4mm ,imo sam i link za ebay ali ne znam sad gdje mi je,50ak bi ti trebalo biti dosta,
možeš i rastaviti taho da pogledaš jesul takve i kod tebe,dovoljno je da ga izvadiš i skineš ono staklo sa njega onaj
dio gdje je kmh i rpm zadigneš savija se pa vidiš ispod šta je ne moraš skidati kazaljke.

OK drug hvala ti puno.
Kad budem imao veremna pogledacu da bezz ne zurim pa da nesto ne zeznem..
 
Sa dobrom lemilicom i malo znanja i preciznosti se to da dobro odradit.
Ja sam radio na golfu 4, momak je htio da mu kazaljke budu plave a pozadinsko osvjetljenje bijelo kao u novog golfa R.
Eh posto su u golfa kazaljke crvene, morao je kupiti plave kazaljke naravno sa ebaya i dobre su.
Koristio sam diode sa one led trake i nije zajebano samo ako si pocetnik mozda ce ti biti i tesko.
Losa osobina svega ovoga je da se kazaljke nikada nemogu vratiti kako treba u polozaj kao sto je to fabrika predvidjela.

Evo otprilike i slika kako izgleda

dsc0854.jpg
 
Član
Amer-civic je napisao(la):
Sa dobrom lemilicom i malo znanja i preciznosti se to da dobro odradit.
Ja sam radio na golfu 4, momak je htio da mu kazaljke budu plave a pozadinsko osvjetljenje bijelo kao u novog golfa R.
Eh posto su u golfa kazaljke crvene, morao je kupiti plave kazaljke naravno sa ebaya i dobre su.
Koristio sam diode sa one led trake i nije zajebano samo ako si pocetnik mozda ce ti biti i tesko.
Losa osobina svega ovoga je da se kazaljke nikada nemogu vratiti kako treba u polozaj kao sto je to fabrika predvidjela.

Evo otprilike i slika kako izgleda

dsc0854.jpg

E drug ovo je meni extra ;)
I ja sam ovako nesto mislio, imam druga auto elektricara pa bi ja i on to uradili al' treba on da ide vani a ja sad nemam vremena i ne znam da li cemo stici.
Da li bi mi ti mogao to uraditi? Koliko bi me izaslo znaci komplet unutrasnjost da se uradi?
 
Vidi ne bavim se time i njemu sam uradio jer me je namolio, a ne da mi se zezat sa time.
Sto se tice troska 2 led trake nisu puno skupe imas toga i po piku ali on je i kazaljke nove uzimo, neznam kakve su kazaljke u oktavije, ali ja bi preporucio da vidis od golfa crvene kazaljke sa bijelim osvjetljenjem.
 
Član
Amer-civic je napisao(la):
Vidi ne bavim se time i njemu sam uradio jer me je namolio, a ne da mi se zezat sa time.
Sto se tice troska 2 led trake nisu puno skupe imas toga i po piku ali on je i kazaljke nove uzimo, neznam kakve su kazaljke u oktavije, ali ja bi preporucio da vidis od golfa crvene kazaljke sa bijelim osvjetljenjem.

Ja bih pokusao naci od Golfa crvene ali ako ih ne nadjem pokusacu da ih ofarbam pa da vidim kako ce ispasti.
Hvala drug.
 
Član
Evo kako sam ja uradio na passatu 5b doduse jos je u izradi ovo je malo starija slika tu su dosle i crvene kazaljke i ravnomjernije osvjetljenje :cool:
vih8y0.jpg
 
Ovo je dobro samo nekako kazaljke slabije svjetle jesu tu promjenio diode,
i mislim da bi bilo bolje da si displeyu dao bijelo osvjetljenje ljepse stoji.
 
Član
da kazaljke slabije svjetle zato sto sam stavio samo jednu smd diodu a treba 3,pa sam to pslje odradio sad sasvim solidno svjetli,a displey sam odradio u crveno da daje kontrast bjelom i mislim da se uklapa sa kazaljkama ;) ako mognem danas cu postaviti nove slike,
 
Top