Pomoc: Osram vs Philips (ili nesto drugo)

Pomoc: Osram vs Philips (ili nesto drugo)

Jedan savjeti ljudovi! Hteo bi da uzmem sijalice, neke kvalitetnije, a da su sto jace i sto bijelje( po mogucnosti cisto bijelo to me najvise interesuje)! E sad znam da ce mi vecina reci ugradi xenone, i ja bi to rado uradio, ali ispala bi skuplja pita od tepsije. Kao prvo necu da ugradjujem xenone u obicne farove jer mi je to bezveze, po meni nema nekog efekta, a drugo vecine vremena provodim u Srbiji, a ovamo taj neki zakon zaje*an. Traze prskaljke i autonivelaciju za gasne sijalice! Kad to sve saberem sto mi treba dobije se pofina suma : farovi sa socivom 260KM, xenoni 150 km, prskalice oko 30 evra i jos plus ta nivelacija jos ko zna koliko! Trebam dati preko 500 maraka da bi se vozio mirno, jer ovi strumfovi ovde samo cekaju da zaustave, pogotovo strane table, odma deru! Tako da ostaje mi jedino da uzmem neke halogenke pa kad me zaustave mogu da me povuku za * * * *:lol: prskalicu:)

Malo sam googlao i u uzi izbor su usle:
Osram
Night Braker( kazu da sjaje u pm,ali kratko traju, za svjetlost neko kaze bijela, kod mene rodjak ima na passatu, ne vidim bjelila ni malo al ajd)
COOL BLUE (kazu da daje bijelkasto plavicastu svijetlost ali slabije su od night braker)

Philips
BLUE VISION

Mislim da bi ove blue vision bile najbolji izbor, ali opet hocu da cujem iskustva da li je ko korstio neke, utisci mane i tako to! Ako neko zna neke druge neka slobodno predlozi, samo ne one pijacarke, kad padne kisa mozes samo pogunuti, nista vise:icon_smile:
 
Član
Imao cool blue za moje potrebe odlicno svjetlile htjeo probati i night breaker ali mi je preskup bio, malo vuku na plavo pa su svi mislili da je ksenon.Ja ih imao vise od 6mj nisu pregorile i onda je jedna pregorila :cool:
 
Član
Kod mene su obicne sijalice osramove i evo ih svijetle vis 4 godine tacnije presle na autu preko 100 000 km i prezadovoljan sam sa njima, mada sam cuo da ove sad sto dolaze da su dosta ne kvalitetne i da brzo crkaju...
Sto se tice sijalica najbolje svijetlo ces imati sa obicnim sijalicama znaci te blue bla bla bla su sranje nevidjeno jer sam ja to sve probao i navece se dosta slabije vidi nego na obicnim svijetlima (bjelkastim obicnim), pogotovo kad je kisa e onda kao da i ne svijetle one BLUE Xenon. Najbolje bi bilo kad bi sebi provukao instalaciju i ubacio 4 relea za dugo i kratko (po dva relea za svaki far) i onda ubacio sijalice 100W kratko i 110W dogu svijetlo :icon_smile: Tad ce svijetliti kao grom. To sam gledao na jednoj seat ibizi i puuuuno bolje se vidi navece :) ja sam sebi to sve nabavio i sad moram jos samo provuci instalaciju i staviti sijalice i svijetla ce biti grom. ;)
Philips ne znam kakve su ali osramove su po meni super ali starije ove, ove nove sto uvoze sam cuo (opet to su glasine) da su ne kvalitetne i da crkaju u roku 4-5 mjeseci H4 sijalica
 
nista bez xenona, moja preporuka uzmi xenon do 5000k max i neces imat problema sa policijom a svijetlit ce bas kako i treba.
 
Član
Deyo je napisao(la):
I ode ti sjenilo...

Na ovoj ibizi stoji vise od 2 godine i nisu izgorili...
Cisto sumnjam da ce otici jer ovo su kao prvo oridjidji farovi, kao drugo pozadina nije plasticna kao u vecine novih auta nego je keramicka i isto tako far je dosta velik i ne pregirjava se uopste kao u nivijih auta u koji su farovi veliki kao solja za kafu i pravljeni su od plastike unutra , a i u nekih je cak i staklo od plastike :icon_smile:
Moja ti je to preporuka da to uradis ili da ostavis standardne zuckaste sijalice ili obicne sijalice osramove koje daju kao 25% vise osvjetljenja, jer ipak xenon sijalice nisu za obicne farove ako nemaju lece i isto tako sijalica H4 bixenon dodje oko 60-70 km komad kad ckrne
 
To ubacivanje jacih sumnjam da cu raditi, ali ipak hvala na savjetu, a vidjecu jos, omisljam se, po iskustivima drugih ove osram NB daju bas dosta svjetlosti!
 
Član
ja sam stavio xenon na obicne farove i to nebi preporucio nikom , a od obicnih sijalica te osrame strogo izbjegavaj preskupi a traju oko pola godine . meni su licno najbolje sijalice bile bosch samo nađi original.
 
A kakve su Osram SilverStar, jel ih pobao neko? Ja kupio 2 komada za 18 KM. Uzeo sam ih kao rezervne da imam. Al mi mrsko da ih raspakujem samo da bi probao. Jel imao ko iskustva sa njima?
 
Član
imao sam osram cool blue, lafo ksenon i to... prvo, meni su bolje/jace bacale nego one helline... eh sad sto se tice "boje", kakav ksenon, ni k od njega, pogotovo po danu... zavisno od fara, manje su zute i to je to... po noci su vec ljepse za vidjet, bjelkaste. Bile kod mene koji mjesec, a evo nakon godinu i kusur rade kod jarana... neki kazu i da je dosta osrama "fush" ovdje, te da radi toga kratko traju, bolje philips ali kod nas teze za naci...
 
Član
Kupio prije pola godine u oba fara sve osramove sijalice i prezadovoljan sam , jes da su malo skuplje ali kvalitet kosta :)
p.s. prije toga imao neke obicne h1 i h7 i crkavale svako mjesec....

dakle sve pohvale za OSRAM ;)
 
whiplasher je napisao(la):
A kakve su Osram SilverStar, jel ih pobao neko? Ja kupio 2 komada za 18 KM. Uzeo sam ih kao rezervne da imam. Al mi mrsko da ih raspakujem samo da bi probao. Jel imao ko iskustva sa njima?

Jesul one +20% na njima ? Koja ti je sijalica ? Sa socivom nema neke razlike, ali vjerujem da bolje svijetle neg kinez neki. Primjer u maglenci, jedna Osram, druga za marku sijalica, i primjeti se da Osram bolje svijetli ;)
 
technoGeek je napisao(la):
whiplasher je napisao(la):
A kakve su Osram SilverStar, jel ih pobao neko? Ja kupio 2 komada za 18 KM. Uzeo sam ih kao rezervne da imam. Al mi mrsko da ih raspakujem samo da bi probao. Jel imao ko iskustva sa njima?

Jesul one +20% na njima ? Koja ti je sijalica ? Sa socivom nema neke razlike, ali vjerujem da bolje svijetle neg kinez neki. Primjer u maglenci, jedna Osram, druga za marku sijalica, i primjeti se da Osram bolje svijetli ;)

Da, te +20%, H4. Pa kod mene su u farovima tenutno sijalice koje stavljaju u Toyotinom servisu, pa ne znam da li bi te osram bolje sijale. Nemam socivo u faru.
 
Potraga za philipsom bezuspjesna, a da narucujem neda mi se:). Otisao u fis uzeo dvije sijalice Osram night breaker, po 15 maraka tako nesto! Zadovoljan, sijaju bolje nego obicne, jaca svijetlost i duzi snop, ali sto se tice bolje zuto zuto:) jedino kad se duga upale onda kao nesto malko plavicasto! Ali neka ih, neka one svijetle pa vidjecu koliko ce potrajat!
 
Član
whiplasher je napisao(la):
A kakve su Osram SilverStar, jel ih pobao neko? Ja kupio 2 komada za 18 KM. Uzeo sam ih kao rezervne da imam. Al mi mrsko da ih raspakujem samo da bi probao. Jel imao ko iskustva sa njima?

Ja sam uzeo SilverStar +20% prije 5-6 mjeseci rade super bez problema samo žao mi je što nisam uzeo Night breaker koje kraće traju ali su dosta jače;)
 
Top