pomoć oko zračnog filtera

pomoć oko zračnog filtera

Fotografija1224.jpg

u pitanju je Golf mk2 1.6 benzin 55kw. Kako je zračni filter dotrajao ja sam kontao da ubacim gljivu. E sada, ja sam na slici označio gdje bih ja to stavio. Jel moze to ovako i sta sa starim filterom. (ako budem kupovao gljivu jel mora biti zatvorena ili otvorena) I jos nesto, moze neko objasnit sta su ovi kablići koje sam označio sa 1 i 2. jer ja sam laik za ovo :icon_confused:
ps.
Ne očekujem nikakve promjene na snazi, niti sam optimista da ce ugradnjom filtera biti boji zvuk mašine, jednostavno kad mijenjam strai zasto ne ubacit gljivu, bar je dugotrajnija
Hvala..
 
Član
te kablove nediraj posto si laik za to samo izvadi zracni filter iz kutije zatvori je i na ulaz stavi gljivu ako hoces i to je to
 
Član
Ma nediraj nista i uzmi orginalni filter stavi u kutiju kakva crna gljiva samo ce ti vise brujiti i nista neces postici . Sretno
 
Član
Mirsado je napisao(la):
Ma nediraj nista i uzmi orginalni filter stavi u kutiju kakva crna gljiva samo ce ti vise brujiti i nista neces postici . Sretno

Cuj ,samo ce ti vise brujati.A sta ti mislis zasto on stvavlja gljivu :lol:
 
Mirsado je napisao(la):
Ma nediraj nista i uzmi orginalni filter stavi u kutiju kakva crna gljiva samo ce ti vise brujiti i nista neces postici . Sretno
pa ako bude vise brujo bolje :cool:
ja sam rekao da ne očekujem ni snagu ni zvuk, nego kad već mijenjam da stavim to, bar je dugotrajnije i ljepse za pogledat. ipak hvala ;)
 
Član
Ako stavis gljivu gdje zelis a izvadis originalni filter a kutija ostane gdje jeste zvuk se nece nista promijeniti

Jedini problem sto mozes imati jeste da ostali dovodi zraka kroz vakumska crijeva su povezana poslije filtera sto znaci da postoji mogucnost da motor usuisa prasinu/prljavstinju
 
Sambo je napisao(la):
Ako stavis gljivu gdje zelis a izvadis originalni filter a kutija ostane gdje jeste zvuk se nece nista promijeniti

Jedini problem sto mozes imati jeste da ostali dovodi zraka kroz vakumska crijeva su povezana poslije filtera sto znaci da postoji mogucnost da motor usuisa prasinu/prljavstinju

Pa gdje bi trebao postavit gljivu i jel postoji mogućnost da se riješi taj problem sa ostalim dovodima zraka? U svakom slučaju hvala na savjetu ;)
 
Član
ja gljive najvise volim na pici :icon_biggrin:

ma vjeruj to je bacanje para bezveze drnda vuce vise prasine u motor a vjeruj da nije dugotrajnije s obzirom kako ti je prljava masina sa slike vise ces imati problema no dobiti ali ti kako hoces ;)
 
Član
ja sam kod sebe vadio standardni filter i stavljao gljivu na to mjesto gdje ti hoces da postavis....i onda sam skontao da mi je taj filter tu beskoristan jer mi vuce prljav zrak na otvor za usisavanje toplog zraka ..sto se tice performansi..osjetit ces samo da ti motor lakse dise i da lakse prima gas..to je sve ....

zato ako bas hoces sportski filter ev o ti link na piku ..ovaj filter ti se postavi u originalno kuciste i barem neces imat prasinu u motoru..jer sav zrak koji ide u motor mora proci kroz ovaj filter ...ovaj filter na piku nije K&N ali je fk automotive koji je isto tako dosta kvalitetan.. ev ti link

http://www.pik.ba/artikal/6521867/sportski-zracni-filter-golf2-jetta2/

PS: ne diraj ta mala crijeva ..to su ti vakumska crijeva i bitna su ti za čok i za otvaranje klapne za topli i vruci zrak ;)
 
Član
ne radi se to druze tako ako hoces da se odradi kako treba javi se u inbox.
a u medjuvremenu evo ti video kako je to kod mene zvucalo na tom istom motoru

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=N14HB286mnk[/video]
 
Top