pomoc oko velicine felge... hvala!

pomoc oko velicine felge... hvala!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
When speedometer reads 60mph (96.6km/h) actual speed will be 60.5mph (97.4km/h): 0.8% faster. eto sta kaze onaj website... sto mi je enes napis'o... nije loshe
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
e jbg, al ti si mozda cito na kakim njemackim il autrijskim forumima, dje su ceste normalnije...
ja bas na ovu nasu cestu ne bi stavljo 19"...
normalnije mozda jesu,jer nema rupa al ima i tamo rupica prelaza kojekakvih preko pruga i tako tih sranja.tako da nije savrseno
nije njemacka i austrija i svicarska med i mlijeko kao sto nash svijet misli,ceste ko staklo ovo ono.

sam znas da 15" celicne mozes slomiti na rupama,isto tako ces slomiti i 16 i 17 naravno ako potrefis kako treba rupu,ove vece ces malo lakse ostetit al brate moj,sve se cuva pa tako i felga,rupe sam i sa 205 55 16 izbjegavo i na dzipu sa 225 85 16 isto tako izbjegavam rupe.

i ti vjerovatno izbjegavas,hbga tak treba.
a ako ti neko bude pametovo da ces brze mjenjat lafete krajnice i gluposti,odmahni rukom i nastavi dalje :),ja vec presho nekih 7-8 hiljada i sve ok :)
 
Član
pa to ti je to...ustvari nikad sat ni jedan nije 100% tacan...znaci nece puno lagat kako god okrenes...
znaci stavljaj tu dimenziju...: )
 
Član
0.8% nije 8%... Do 1.5% nemas razloga za brigu... Kod mene je razlika oko 1.7% u odnosu na standardnu ljetnu gumu koja ide na auto, pa opet sve funkcionise kako treba... Ja sam mislio stavljati 17-ke, pa onda me nagovarali na 18-ke i na kraju stavim 19-ke... Na njima sam vec presao oko 9-10k km... Razlika u odnosu na standardne je ta sto ces osjetiti svaku neravninu na putu, kamencic, grancicu, bilo sta, ali to nije tako dramaticno da bi ti nesto puno ugrozilo udobnost... Jedino na sta mozes zaboraviti kada stavis velike feluge je makadam...Tu osjetis oblik svakog kamena ispod tocka... Jos sto je mene iznenadilo je to da veliku sirinu gume i mali profil prati pojava da ti auto ode svojim putem, odnosno, kad upadnes u kolotocinu od kamiona auto zna naglo povuci u stranu, tako da ces morati cvrsto drzati volan...

U sustini, moja preporuka ti je da nabacis 19-ke, jer je to mala razlika u udobnosti, a velika u izgledu... Ja da sam stavio bilo sta manje od 19-ki pokajao bih se... Jos nisam isao na servis da vidim stanje vjesanja auta, nesto me strah, ali ne bi to trebalo da se unisti puno brze nego sa obicnim tockovima....

19-ke rulz....
 
Član
e jebiga ja nisam ni vidio.... sta su mi ljudi pisali..... hvala svima vec sam uzeo 18-ke DEZENT F MODEL evo i slika ovako izgleda :D

DEZENT_F.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top