Pomoc oko ugradnje parking senzora

Pomoc oko ugradnje parking senzora

Član
Pozdrav svima. kupio neke parking senzore univerzalne. u upustvu piše da senzori treba da budu od zemlje odmaknuti 50-65 cm . na mom autu sam nasao idealno mjesto za njih al bi onda bili 40cm od zemlje, zanima me iskustva ovih ljudi sto su to ugrađivali, jer gdje ga izbusim tu ih moram stavit nema kasnije vađenja
 
Član
Jesi li skidao branik? Vecinom bude krugovima ocrtano sa unutrasnje strane branika gdje treba busiti za senzore...
 
Član
Jesi li skidao branik? Vecinom bude krugovima ocrtano sa unutrasnje strane branika gdje treba busiti za senzore...

nisam skidao, a ja ih imam volju postaviti u ovu rupu koja je u ravni sa auspuhom, pogledaj na slici

140375-pr.jpg
 
Član
a fabrički na ovom bmw-u dođu senzori na pola karambolke u ovoj ravni gdje na slici fali čep za vuču
 
Član
Nebi se ja tu onda zezao jer ako postavis tako nisko postoji mogucnost da ne budu radili kako treba. Mogu npr. ako su nisko da ti i cestu ispod tebe ocitavaju kao neku prepreku na putu... Osjetljive su te stvarcice...
 
Član
Koliko vidim ne trebaju mu senzori, Jedno vrijeme će biti parkiran i bez njih.

Šala.

ma to je slika s interneta :D

Nebi se ja tu onda zezao jer ako postavis tako nisko postoji mogucnost da ne budu radili kako treba. Mogu npr. ako su nisko da ti i cestu ispod tebe ocitavaju kao neku prepreku na putu... Osjetljive su te stvarcice...

i ja se toga bojim, al vidjet cemo još možda ću i riskirati pa ih ubaciti dole
 
Član
Ne znam što bi rizikovao, Stavi gdje su fabrički predviđeni, vjerovatno su oni procjenili gdje je najbolje.
 
BHT Ovisnik
Stavi ih gore gdje su predviđeni ili mozda da stavis u ovu rupu gdje je auspuh. Ili mozda 2 srednja gdje auspuh i 2 sa strana gdje i trebaju. Tako dode original na dosta auta. Kako god oni hvataju ogroman kut. Gore-dole 90°, a lijevo-desno 60°. Ugradio sam ih tonu pa znam :D
 
Član
Ma s tim stvarčicama nikad ne znaš. Kod nas su došle febrički ugrađene na Meganu II i nakon 2 mjeseca kolega krenuo da manevriše i u zadnji momenta sam povukao ručnu jer sam se sjetio niskog zidića kojeg nisu registrovali senzori. Već je prešao dijelom karambola preko i falilo je 5-6 cm da zvekne u zidić.
Na autu čiji mi je logo avatar su registrovali i malo veći busen trave ali i i loptu koja se zakotrlja iz auta. Jebiga uvijek za loptom dođu i djeca, cuke isl, a nikad ne znaš kad ti neko ostavi paket ili kakav blok iza auta.
 
Član
Znate sta je problem. Da bi ih stavio gore na predvidjeno mjesto morao bi skidat branik, a tu ima malo vise posla kod ovog auta. A naprimjer dole kod auspuha ih mogu ubacit bez skidanja branika. Jer tu odma iza ima ulaz za instalaciju od kuke
 
Super Moderator
Necemo kljucat, ako neko bude imo kakvih problema ili pitanja u vezi parking senzora i ugradnje istih, neka koristi ovu temu, da ne otvara istu ponovo :)
 
Član
Necemo kljucat, ako neko bude imo kakvih problema ili pitanja u vezi parking senzora i ugradnje istih, neka koristi ovu temu, da ne otvara istu ponovo :)

haj važi , eto onda da nastavimo

je li se kome desilo da crknu ovi senzori, meni se čine da su kineski, mada je na kutiji bilo sve na njemačkom jeziku
 
Top