pomoc oko trapova

pomoc oko trapova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
posto nisam video temu na ovom forumu u vezi trapova evo malo moje pomoci ko je zaiteresovan za malo rada i maste pomoc stize heh

radi se o unibal trapovima
ovo je trenutno za bme e30 ali sa malo maste i nekih prepravki moze se sloziti za bilo koji auto

ovo je trenuto ovo videce se po slikama a posle mozemo kometarisati i mogu ponuditi pomoc posto trenutno radim na njima za moju e 21-cu bmw pa kome se svidi eto I nace ovo je trenutno vrhonsko ugibljenje pa ko voli eto mu pomoci

GrA_VA3.jpg


AKGMSFCAs.jpg


ovo je osnova kako izgleda a sada u praksi kako se motira na auto
GrA_VA1.jpg

DSC00346.jpg

DSC00331.jpg

DSC00311.jpg

DSC00306.jpg

DSC00413-1.jpg

DSC00412.jpg

DSC00347.jpg
 
Član
nesmeta to za svaki dan samo zavisi koje amorte stavljas na auto ako su ti oni pretvdi raspasce ti se auto ako nevaljalju ljulja a trapovi ovi su samo kruci i nedaju da se sve landara koliko se ja razumem u sve to a sve ti zavisi koje amorte stavljas opet ponavljam
 
Član
zanimljivo, jednom sam se raspitivao o ovome , doduse na cbc....ne mogu da dokucim, po cemu je ovo bolje od klasicnog, pretpostavljam jer nema selena da ublaze udarce, a samim time nema ni hoda trapa nikakvog, jel? I kako se ovo izradjuje itd, moze jos info?
 
Član
naravno da nema senan da ti neremete geometriju a i nema hoda i naravno prednost stelujes trap na svim osnonovama tako je bolji i ide ti u trougao vesanje i sam tim je mnogo jace
a izradnjdjuje se jako jednostavno imas varijati od naj prostijih do ovako slozenih i kupovnih a mogu se napraviti lako ti prostoji samo se kupuju visesmerni lezajevi ili tu uniball kako god a ovo se sve moze praviti rucnu kucnoj izradi samo sa dobrim variocima i ok matrijalu

evo par slika prostije izrade

100_2706.jpg

100_2705.jpg

100_2703.jpg

DSC_0822.jpg

framvagn3007.jpg

framvagn3005.jpg

framvagn3002.jpg
 
Koliko ja znam, uniboll-i na ovjesu ,koriste se samo u profesionalne svrhe (za profesionalno prepravljanje ovjesa) i nepreporucuje se za vozila koja se koriste svaki dan,mada s ovjesom na kojem su montirani uniboll-i se nemoze nista uporediti sto se tice stabilnosti i preciznosti upravljanja.
Pitali su zasto nisu za svaki dan,jednostavno zbog tvrdoce (koju amortizeri nemogu ublaziti ni pod razno,iz razloga sto su neki uniboll-i vezani za sasiju te tako prenose vibracije i udarce,i imate osjecaj da se vozite u crkvenom zvonu :D ) iz koje dalje proizilaze kvarovi na vozilu,svi u vidu rasklimavanja i popustanja djelova.
Nesto o proizvodu...
Profesionalni naziv za ove proizvode je ''plain bearings'' ...ima ih vise vrsta,tj zavisi na koje djelove ovjesa se montiraju a sto se proizvodjeca tice to su SKF,THK,TUTHILL,INA...
evo i par linkova na kojima se vidi kakva je kvalitetne a i losa izrada uniball-a

http://www.directindustry.com/prod/schaeffler-kg-ina/spherical-plain-bearing-169-54678.html
http://www.skf.com/portal/skf/home/products?maincatalogue=1&lang=en&newlink=3_3_11

http://www.skf.com/skf/productcatalogue/jsp/viewers/imageViewerJs.jsp?image=re01f08.gif&file=3_3_11&maincatalogue=1&lang=en

nprimjer, ja sam uniball koristio mjesto orginalne krajnice,kada je na vozilo koje serijski nema hidraulicnu letvu volana,montirana ista uz neke prepravke.
Desilo se to da spona letve volana nije bila paralelna s lafetom (sto mora biti)
Problem rijesili montazom uniball-a koji je imao duzi navoj (onaj sto ide u rukavac) te smo tako visinu krajnice podesili na odgovarajucu,samim tim i sponu...
 
Član
alpinac1 je napisao(la):
posto nisam video temu na ovom forumu u vezi trapova evo malo moje pomoci ko je zaiteresovan za malo rada i maste pomoc stize heh

radi se o unibal trapovima
ovo je trenutno za bme e30 ali sa malo maste i nekih prepravki moze se sloziti za bilo koji auto

ovo je trenuto ovo videce se po slikama a posle mozemo kometarisati i mogu ponuditi pomoc posto trenutno radim na njima za moju e 21-cu bmw pa kome se svidi eto I nace ovo je trenutno vrhonsko ugibljenje pa ko voli eto mu pomoci

GrA_VA3.jpg


AKGMSFCAs.jpg


ovo je osnova kako izgleda a sada u praksi kako se motira na auto
GrA_VA1.jpg

DSC00346.jpg

DSC00331.jpg

DSC00311.jpg

DSC00306.jpg

DSC00413-1.jpg

DSC00412.jpg

DSC00347.jpg

dali ima auta koji to imaju fabricki ugradjeno npr. 4x4?
 
Član
ok sutra cu ti poslati jednu sliku pa da vidis,, ja neznam dali su takvi i kako se zovu ali nikad u zivotu nisam vidio ovako nesto a fabricko je jbg izvini ako nisam upravu
 
Član
i sata sada ja sam ovo postovio onima koji oce to da rade a naravno uvek ima losije i bolje a sada tvrdoca neceg moras da se odreknes jbg tako je to provesionalno da fabricka kola su takva kakva su i tu nema pogovora ovo jeste jace bolje a sto se tice prenosenja zvukova i opustanja delova to se desava i kad se urade seneni od plastike tako da upravljivost i buka sta izabrati veceta tema koja se uvek vrti ja licno biram upravljivost a za buku manje vise nesto se necimam posto taj auto koji radim i onako nece biti za svaki dan! pa eto

koliko sam pomogo i ne i koliko nekom se ovo nesvidja nek nepravi ! stacete ima nas raznih i raznih misljinja pa kako ko oce neka izvoli :icon_smile:
 
Početnik
tako je Aldine

na cestovnim autima ovo se ne stavlja jer imaju fixan Camber, Caster , TOW in , TOW OUT...

inace recimo na BMW M modelima imate tzv excentricne selene i domlagere , te imate fixno pomjeren tocak za -1,2 dobro za krivine da optereceni tocak u krivini bude ravno na zemlji recimo..



koliko vidim na slikama ovde su lafete pojacane vjerovatno se radi o driftu, osim uniball postoje i powerflex seleni i gume sa predodredjenim offsetom , izradjeni od materijala puno izdrzljivijih nego standardni seleni...

sve zavisi sta je bitno i jel govorimo o performance , performance, performace ili comfort ili ...
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
ni na jednom serijskom vozilu nisam vidjeo uniboll-e..a u posljednje dvije godine bio sam ispod 6500 auta:D

evo kolega par slika http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs055.snc3/14262_1282771671567_1298354275_30830059_6232068_n.jpg

http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs075.snc3/14262_1282771711568_1298354275_30830060_3703702_n.jpg

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs075.snc3/14262_1282773071602_1298354275_30830062_5844137_n.jpg

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs075.snc3/14262_1282773111603_1298354275_30830063_4847074_n.jpg
 
..ovo sto si postavio nisu uniball-i nego u narodu poznati kao ''plivajuci seleni '' ...npr imas ih kod Vectra B na zadnjem ovjesu (tacnije 4 komada) slicni jesu ali nije to to ... kod ovih selena se izmedju dvije piksne nalazi plastika ili guma,a kod uniball-a su to lezaji ili nema nista...znaci nema da mrda :D dok se neizlize
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
..ovo sto si postavio nisu uniball-i nego u narodu poznati kao ''plivajuci seleni '' ...npr imas ih kod Vectra B na zadnjem ovjesu (tacnije 4 komada) slicni jesu ali nije to to ... kod ovih selena se izmedju dvije piksne nalazi plastika ili guma,a kod uniball-a su to lezaji ili nema nista...znaci nema da mrda :D dok se neizlize

i po tvome koliko je ovo dobro?pa i kod mene je na zadnjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top