pomoc oko spajanja relea?

pomoc oko spajanja relea?

Član
Treba mi pomoc da spojim rele za male farove za svog golfa, oni trebaju da rade naravno kao pomocna duga svjetla, e sad nasao sam par nekih sema al opet da budem siguran da nebi napravio belaj nekakav, rele mi je od 30A mislim da bi trebao biti dovoljan, e sad kako sam skontao na 30 trebam dovesti plus sa akumulatora naravno s osiguracem, na 86 bi trebala kao indikator plus sa dugih svjetala, sa 87 ide na farove male na plus, e sad me interesuje da li na 85 treba masa posto mi je to nekako sumnjivo stoce masa u tome svemu kad samo sa relea ide plus na farove, a njihov - je spojen na sasiju? ako neko zna malo bolje ovo da me ispravi i kaze mi hoce li moci ovo ovako i dal treba ova masa na rele ici na 85??
 
Član
25utoaw.jpg
nemoze relej raditi bez mase,mora ga nesto napajati a to je + i - pa onda ostalo.

evo pr.seme za fog lights isto ti je to samo ces ti spojiti svjetla.
 
Član
Znaci sve ovo ovako mogu kao na slici samo sto u mene nece biti prekidaca nego ce ici + sa duggih i to je to?
 
Član
normalno,30 ti je stalni + a 86 masa i to je za relej napajanje a na 85 stavljas zicu koju dovede od dugog svjetla koja ima napajanje naravno kad upalis duga jel tako,ne treba ti ona signalizacija i nemoras ici sa table sa osiguraca mozes je naci negdje drugdje,87 odvedes na svjetla kao na slici i normalno trebao bi staviti osigurac izmedzu + koji vodi sa aku i 30 na releju jer to je stalni +,znaci tu ti je zica koja je pod naponom i kad je iskljucen kontakt.
 
Član
Spojeno sve sad sljaste kako treba jace od velikih farova... nije ko prije sto je neko too nabacao samo pa se zutile sijalice kao da su 24v stavljene.. Hvala puno na pomoci.. :cool:
 
Top