pomoc oko servisa

pomoc oko servisa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako posto sam auto kupio prije pola godine i na njemu samo promjenio ulje i filter.Stanje na satu je 93.000 km pa valjda sada ide negdje veliki servis e sada me zanima sta podrazumijeva taj veliki servis sta sve izmjeniti .Dobio sam uz njega servisnu knjizicu i nesto pise ali ne mogu da skontam mislim da je na njemackom sta je sve radjeno ,postavicu sliku ovde pa ako neko moze da mi objasni.
Kontam da vec nije odradjen veliki servis pa da ne radim dva puta posto se danas kilometraze vracaju :D evo slicica hvala unaprijed
da napomenem vozilo je pug 206 gti

 
Član
Veliki servis ti je na 80.000, pa 160.000. Zupcasti i pumpa uz, standardno, ulje i filteri. Pitanje je kolika ti je stvarna kilometraza, a to provjeri u Veranu. Posto vidim da je "servisiran" u ovlascenim, to kompjuter u Veranu mora da pokaze. Tamo ce i pokazati da li je mjenjan zupcasti na 80.000, a ako nije, obavezno mijenjaj. Osim toga, servis ti je standardica, ulje i filteri.
 
Član
Zanima me ako neko moze da procita zadnji serivis sta je onde upisano :icon_smile:
 
Član
kod velikog servisa obicaj je da se mjenjaju
remenje spaneri filter ulja goriva i zraka v pumpa a najskuplja stavka bi bio spaner remena za alternator
najlakse ti je odes u servis i pitas koliko sta i kad i to je to
 
Član
Vjerovatno ce tako da bude vidim da je nesto radjeno na 78212 a prekrizeno 90000.Pa je vjerovatno to odradilo tad i ne treba raditi na 90 . hm ko ce mu ga znati kada bi se moglo procitati ono kako niko nezna njemacki :D
 
Član
Imas li svog majstora i hoces li kod njega da radis? Ako si zainteresovan, mogu da te preporucim mom majstoru, a on radi u Veranu. Cujes se sa njim, odradi ti pregled i kaze kako i sta. On je u Trnu.
 
Član
Planirao sam da radim u BRkic servis posto su mi oni racunali koliko bi me to doslo navodno oko 300 km sa rukama sve :icon_rolleyes:
 
malo je ono cudno da 2001 i 2003godine bude isti rukopis i ista crvena hemijska olovka!!!!
pregledaj auto u servisu da ne rizikujes zbog zupcastog kajsa bolje je da znas na cemu si
sretno drug i javi da znamo kako si proso
 
Član
Nemoguce je veliki servis 300KM sa rukama i dijelovima. Pitaj Boga kakvi su to dijelovi. Moj majstor uzima dijelove u Veranu, a posto je zaposlen tamo, ima i popust. Donese to sve kuci i kod njega u garazi mi radi servis. Sve original i nemam brige. Pumpa vodena i zupcasti su ti oko 500 KM, a ovi tebi traze 300 sa rukama i dijelovima. Zapitaj se kakvi su to dijelovi, a prvo provjeri da li ti je mjenjan zupcasti, da ne bacas pare dzaba i provjeri je li to njegova stvarna kilometraza.
 
Član
Ee to neznam kakvi su dijelovi kada sam ih zvao sve on meni tamo objasni sta sve ide u taj servis i izracuna kaze izaslo bi te oko 300 km sa rukama i PDV .
 
Član
Da ne kucam jedno te isto peti put, PROVJERI kilometrazu i da li je auto redovno odrzavan. Ako mu je mjenjan zupcasti na 80k, nemas potrebe bacati pare.
 
Član
ako malo bolje pogledas rukopis je isti na svakom pregledu a to se moze vidjeti po broju 1 i 3 najlakse a to je malo nemoguce jer su samo prva dva servisa radjena na istom mjestu vidi se po pecatu
a onda se nakon toga mjenjaju servisi i gradovi sto mozes vidjeti po postanskim brojevima
da je auto iz bosne nista cudno ali u njemackoj nemoguce
e sad dole ti pise da su mjenjani na zadjem servisu zracni uljni i filter goriva i to je to
p.s. jel moguce da auto u njemackoj predje za tri godine i pet mjeseci nepunih 20 hiljada ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top