Pomoc oko sastavljanja konf. ostala jos graficka i HDD

Pomoc oko sastavljanja konf. ostala jos graficka i HDD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napajanje, chiftec ili fortron 550W... trebalo bi biti dovoljno.
A na ovim prvim karticama sta podrzavaju directx 11 se po mom neces bas naigrati, vise su marketinski trikovi, posebno ove sa 128bita sabirnicom, ukljucis anti aliasing ili anisotropic filter i padaju performanse nemoguce. Sa tom sabirnicom nemogu iskoristiti ni 256 mb kako treba a ne 1gb, kao sto imaju pojedine.
znaci bolje 4870 nego 5770,ali da ja kupujem uzeo bih 4890 ili 5850.
 
Član
Uzmi bar 256 bita! Ja uzeo 1GB, ali 128, extra je, nemam problema, ali bolje je 512MB sa 256 bita!
 

emi

Član
4890 je sad ko neki best buy, ako imas valute 5850 ili 5870, to je da malo duze vrijeme budes miran, ako sta budes iz 4000 serije uzimo pazi na hladnjak, jer se vole ugrijat. 5770 je u rangu 4870, jeste 128 bit-na sabirnica al je gddr5 mem tako da ima i vecu propusnost. Stim sto 5000 serija trosi puno manje struje i grije se. Al sve je do para.
 
Član
ma sad pare i nisu toliko presudan faktor , kupujem jednom u 6 mjeseic :D a mozda i vise , pa bi bio spreman izdvojit i do 650 700 km samo da nadzem nesto sa cim cu bit miran na duzi period
5850 ili 5870 ;) dobre dobre ,ako ima jos neko neka da
 
Član
Preporuka je 9600 GSO, brza ne pitaj, sa triple core 2.1 gura GTA IV i nema sanse da bilo gde krene da secka, swe na max...I po meni, ako hoces igrice ( a za sta ces drugo :D ) uzimaj nVIDIA, po meni su mnogo bolje za igre...
 

emi

Član
To je trenutno vrh 5870 najbrza "jednojezgrena" a 5850 odma ispod toga. ako bas imas para uzmi 5970 i neboj se nis ;) . Samo za sve kartice ti je bitno kvalitetno napajanje (ovo iz iskustva).

nvidia je trenutno preskupa za ono sto nudi. 9600 kartice su bile dobre kad su izasle, ja imam 4850 i jede tu za dorucak ko ova 5850 sad moju. Vrijeme ide ako mislim comp drzat god-dvi neisplati se kupovati nista ispod 5850, moze doci u obzir i 4890 ili od nvidie 275gtx al to je opet prosla gen.
 
Član
ATI Radeon™ HD 5970 graphics
to me dosad najvise zainteresovalo jos da nadzem cijene bice extra (Y)
ako neko zna cijene neka kaze , ili neku drugu graf il slicno...

hvalaa ;)
 
Član
E i vi ga odoste iz jedne kategorije u potpuno drugo, 5870 je oko 800KM kod nas, a 5970 oko 1100. Imo, totalno je neisplativo davati pare za njih, jer ubrzo ce izaci i nvidia "fermi ili ti ga 300serija, i 2xx od nvidije uopste nisu grafe stare generacije. Pa ce cijena 5xxx seriji dobro da sleti, trenutno bestbuy je 4890 ili 275gtx. Mada ni 5850 nije losa kupovina, ali je trenutno kod nas njena cijena nesto visa. Inace "high-end" grafe uzimaju oni koji ih mijenjaju svake godine, tj izlaskom nove generacije, koji imaju para i moraju da imaju najnovije, ali njima i cijene najbrze padaju.

I da, pustite se tih ati ili nvidia bolji za igre, zavisi od igre do igre, tj. koje dao pare za koju igru i ciji logo stoji pri pokretanju neke... neke vise "vole" ati neke nvidiu i to je tako
 
Član
Eto sad sli i to sa 295 i to na njegovoj ploci, to isto da neko pita koje auto do 15.000, a ti kazes uzmi recimo merca za 150.000.
 

emi

Član
Limpi je napisao(la):
E i vi ga odoste iz jedne kategorije u potpuno drugo, 5870 je oko 800KM kod nas, a 5970 oko 1100. Imo, totalno je neisplativo davati pare za njih, jer ubrzo ce izaci i nvidia "fermi ili ti ga 300serija, i 2xx od nvidije uopste nisu grafe stare generacije. Pa ce cijena 5xxx seriji dobro da sleti, trenutno bestbuy je 4890 ili 275gtx. Mada ni 5850 nije losa kupovina, ali je trenutno kod nas njena cijena nesto visa. Inace "high-end" grafe uzimaju oni koji ih mijenjaju svake godine, tj izlaskom nove generacije, koji imaju para i moraju da imaju najnovije, ali njima i cijene najbrze padaju.

I da, pustite se tih ati ili nvidia bolji za igre, zavisi od igre do igre, tj. koje dao pare za koju igru i ciji logo stoji pri pokretanju neke... neke vise "vole" ati neke nvidiu i to je tako

slazem se stim i rekao sam da su 4890 275gtx best buy, al ako hoces nes na duze vrijeme onda je bolje malo jace nes. Ja volim taj "donji" high end tipa 5850, nebude bas preskup a moze dugo vremena gurat.
 
Član
a vidi...ima i maticna napisana :D

brate...najbolje ces proci ako uzmes 8800gtx
nije skupa...al dere guzove svim igrama ;)
 
Član
To stoji za 4890 275gtx kao best buy, 5850 bi trebala da bude umjesto njih ali trenutno nije uopste povoljna kod nas, valjda ce za koji mjesec da ih ovi nasi ponude po "normalnim" cijenama. 8800gtx, ajde reci da se salis, kad je to ikad bila zvijer, sada ju deru daleko jeftinije karte...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top