pomoc oko muzike

pomoc oko muzike

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dragi prijatelji imam jednu veeliku molbu dakle htio sam da u svoju vozilicu zakacim komplet muziku. Stvar je u tme da kod mene u autu već imaju orginalni zvučnici ja mislim 10 komada rijec je o mercedesu C klasi http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=10748&page=1 ali ti zvucnici koji su u autu su već malo počeli da krče dakle htio bih ih zamjeniti i u gepek ubaciti dva wuffera zakačiti ih na neko fino pojačalo , tj. ne bih volio da nesto sad pokusavam nabijati dB ali bih volio da pospjesim kvalitet zvuka . Tako da vas molim da mi pomognete s svojim idejama o tome šta mi treba i gdje sve to mogu naći i jos mi je jako važno da sve bude novo i kome mogu otići da mi to sve pokači... Unaprijed vam svima hvala i nadam se da ću uspjeti da to sve završim LP ;)
 
Legend
moze se svasta nesto uraditi,da kazes koliko para planiras dati za tu muziku,naci ce se nesto naj u tom rangu
 

IGY

Član
hmmm ako je vec auto neka bolja klasa, ja bi se odlucio za nesto od alpine, ili DLS
izmjeniti sve zvucnike i staviti neki bolji amp i kvalitetnij woofere, ali opet puno je to love, ipak 10 zvucnika nije malo, napisi sa koliko love raspolazes, a ostalo posjeti www.caraudio.ba tu imas i cijene a sve je novo, a da oni to isto i postave sve
 
Član
ej prijatelju posto nepise odakle si, aj stavi odakle si pa da te uputimo fino za dalje .... eto tako .... pozzz
 
Član
e vako igy fala puno a za muziku sam konto izdvojiti oko 4000 do 5000 max a ja sam iz sarajeva i jos jedno nedam feletu pare za hifonics zvucnike :)
 
Član
aksham je napisao(la):
e vako igy fala puno a za muziku sam konto izdvojiti oko 4000 do 5000 max a ja sam iz sarajeva i jos jedno nedam feletu pare za hifonics zvucnike :)

eh nisi mogo bit na boljoj lokaciji, javi se momcima iz caraudia znaci www.caraudio.ba .... garantovano nema boljih u bh koji ti mogu pomoc .... pozzz
 
Član
eddo je napisao(la):
aksham je napisao(la):
e vako igy fala puno a za muziku sam konto izdvojiti oko 4000 do 5000 max a ja sam iz sarajeva i jos jedno nedam feletu pare za hifonics zvucnike :)

eh nisi mogo bit na boljoj lokaciji, javi se momcima iz caraudia znaci www.caraudio.ba .... garantovano nema boljih u bh koji ti mogu pomoc .... pozzz

izvini je li onaj momak amel sto ima onaj narandzasti mali autich sa jakom muzikom dio tog tima ...
 
Član
aksham je napisao(la):
e vako igy fala puno a za muziku sam konto izdvojiti oko 4000 do 5000 max a ja sam iz sarajeva i jos jedno nedam feletu pare za hifonics zvucnike :)

kad si vec spreman izdvojiti tolike pare onda ti je najbolje da ti neko to sve odradi zamijeni pokopca sve sve . . . .
 
Član
aksham je napisao(la):
eddo je napisao(la):
aksham je napisao(la):
e vako igy fala puno a za muziku sam konto izdvojiti oko 4000 do 5000 max a ja sam iz sarajeva i jos jedno nedam feletu pare za hifonics zvucnike :)

eh nisi mogo bit na boljoj lokaciji, javi se momcima iz caraudia znaci www.caraudio.ba .... garantovano nema boljih u bh koji ti mogu pomoc .... pozzz

izvini je li onaj momak amel sto ima onaj narandzasti mali autich sa jakom muzikom dio tog tima ...

kolko ja znam jeste. javis se muhi ovdje na forumu... on ti je isto iz caraudi-a. ljudi su profesionalci u tom poslu... ;)
 
Član
aksham je napisao(la):
eddo je napisao(la):
aksham je napisao(la):
e vako igy fala puno a za muziku sam konto izdvojiti oko 4000 do 5000 max a ja sam iz sarajeva i jos jedno nedam feletu pare za hifonics zvucnike :)

eh nisi mogo bit na boljoj lokaciji, javi se momcima iz caraudia znaci www.caraudio.ba .... garantovano nema boljih u bh koji ti mogu pomoc .... pozzz

izvini je li onaj momak amel sto ima onaj narandzasti mali autich sa jakom muzikom dio tog tima ...

jest amel sa fiestom ti je dio tog team-a (bio neznam dal je jos uvijek) .... a sto ce tice kvalitete i svega al svega ostalog, ak se odlucis da odvuces mecku njima, budi siguran da ces bit jako dobro zbrinut ....
 
Legend
za tu lovu moze se dobroo....dls iridium/nobelium,neka neko strucan preporuci,obrati se muhi , covjek to radi
 
Početnik
za tu love moze kupiti dobar prednji system i pojacalo :) tipa DLS Nobelium 6.2 i DLS A4 :)

Ili Alpine PDX 4.150 i SPX 17PRO

:)

a moze i cijeli system sastaviti ali nemoze high end :)

BTW auto je koja godina ???

linija W203 ili nesto drugo ?

W203 se da uraditi jer ima fabricki naprije 16ke nazad 13ke, woofer se da spakovati

Dok ona starija linija je shit obicni za sound :cool::cool:
 
Odgovor na pitanje Akshama (za nesto bolju muziku u Mercedesa C klase)
Evo kako sam ja to u moga C kase uradio.
Nijesam slikao HU Pioneer DEH 4000UB koji napaja zvucnike od 16 cm u prednjim vratima, fabricke tvitere u instrument konzoli i Pioneer elipse TS-A9401i u zadnjoj polici. Sub Pioneer TS-W257F od 250 W RMS napaja Kenwoodov dvokanalac KAC 6203 od 200 W RMS (naravno bridzovan).
[attachment=17906]
[attachment=17908]
[attachment=17909]
[attachment=17910]
[attachment=17911]
[attachment=17916]
[attachment=17917]
[attachment=17918]
[attachment=17919]
[attachment=17920]
Sve ovo (uz moju instalaciju) ma kostalo oko 350 eura. Nije mnogo za izuzetan zvuk koji pruza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top