pomoc oko kazne...

pomoc oko kazne...

Član
pozdrav drustvo...
nocas me plavac zaustavio nakon sto sam izasao iz zabrane (jbg,ne pitajte sto sam bio u zabrani jbg! :lol: )
prica je bila klasicna...
"dobro vece,znas li koji si prekrsaj napravio bla bla...moram pisati prijavu"
bilo je pokusaja da se nekako izvucem,al' jok...samo se smije i pise u svoj tefter...
ime,prezime,vozacka,ime oca,adresa i naravno registracija...
elem napisa to sve u tefter... i na kraju se nasmija i kaze sretan put :icon_mad:
pitam ga kada bih mogao ocekivati cestitku,kaze za par dana i da je 50ak KM,
da bi se uhvatio zaje*avati,"hajd da ti odmah napisem prijavu,kad ti se zuri..." i smije se...
interesuje me kako to ide procedura,cuo sam za par slucaja da nije nista bilo od prijave,da nikad nisu nista dobili...postoji li sansa da se izvucem bez kazne,koliko bih morao platiti,idu li kazneni bodovi i sl...:icon_question:
 
sve zavisi od drota , a koliko i sta ces dobiti znaces kad dobijes kovertu (ako dobijes)

I ja sam jednom u zabranu, dobio cestitku od 40KM radi nepostivanja saobracajnog znaka, znaci sve zavisi od drota, za sve ostalo kontaktiraj vidovitog Milana hehehehe
 
Član
kolko ja znam morao je napisati nalog pred tobom. Znam da to tako ide, zapisivali su i mene u onaj rokovnik,ali nikad nista. Mislim da to radi samo radi evidencije,bar je u mom slucaju tako bilo. Jednom sam bas iz jednosmjerne na rikverc izlazio,bilo mi mrsko ici okolo,i trebali su mi pisat kaznu,krenuli su odma na licu mjesta da pisu,ali sam dao cjenera i sve je proslo ko da me nikad nisu vidjeli:lol::lol::lol:
 
Član
Ne moraju uvjek pisati pred tobom, ako ti je uzeo podatke, od njega zavisi hoce li ti napraviti zapisnik ili nece... Ako se zafrkavao, mozda ti napise samo kontrolu, sto i pisu u taj svoj tefter... U svakom slucaju ako ti ne stigne nista za tri dana, nece ni stici...
Meni su jednom poceli popunjavati zapisnik, ja se vozao po parku, tj. tamo ima praking, ali je to park u centru BL. Kaze meni 'odakle ides', ja kazem 'sa parkinga', a on se nasmija i kaze 'sinko pa to ti je park za pjesake', a tamo jos 20-ak auta... I meni bila frka, kazem ja 'pisi ti ja odoh i pozdravi mi moje kuci, posto nisam bio kod kuce 15-ak dana'... Nikad nista nije stiglo, a vidio sam da je pisao zaglavlje zapisnika...
 
BHT Ovisnik
da,sve je do policajca,kada je mene zaustavio prosle godine,jos nisam bio polozio,probao sam svasta,al neda pricati,samo mi uzeo podatke na obicni papiric,cak sam kontao da mozda i nece doci,al nakon nekog vremena dođe prekrsajni nalog i kaszna 50km da bi mi tek za tocno godinu dana dosao poziv za sud iduci tjedan,stoka,nadam se da si na dobrog potrefio
 
Član
pa zavisi ti sve od drota na kakvog si naletio mene su u visokom sa 15 godina pisali bez licne u 3 navece po maleru stao na pumpu na kojoj su oni bili parkirani iza ali sreca bio jaran tu koji bolesno zna glupost izvalit malo ih nasmijali i upisase na blokic ali nist nikom ne dodje :D, a desilo mi se prije par dana tacnije kad je bio paraglajding na bjelasnici zaustavili me na onoj prvoj raskrsnici bio bez prve pomoci sajle i tako te opreme normalno pricao rekao da cu rijesit to na blokic me zapisali i nist ne dobih a vjerovatno to na blokic zapisuju ako ne ispune dovoljno naloga onim sto su malo arogantniji prema njima pa onda to tek ispunjavaju i salju
 
Član
...mene su klepili za vjetla jednom, napisao u tefter, nikad nista nije došlo, al fazon je što nisam bio propisno zaustavljen pojma nemmam možda im je zonfa kafu da mu platiš(nikad), tako neznam dali imju pravo pisati kaznu ako nisu na propisnom mjestu za zaustavljanje i kontrolu saobracaja, 2-pajkana, službeni autu, propisano neometajuće mjesto u saobraćaju i bla bla bla , nadaj se da nece doći:123:
 
Član
Vjerojatno ce ti doci prijava za nepostivanje znaka, a ona je 40km, imas fore 7 dana da je platis, ako ne onda ide jos 20km na to... I da ne mora znaciti sto odma nije ispunio formular da ti nece nista doci, to je do njega, mozda se kasnije prekonta pa ti ne posalje, al sumljam u to, jedino ako je gey i ti si mu se svidio. xd ;)
 

JD.

Član
uvijek trazi da ti odmah napise nalog na licu mjesta

ovako kad ti salje postom moze ti zakaciti jos nesto ili dati vecu kaznu ako nije fiksni iznos, pa ti dokazi da nisi i to uradio...
 
cao drustvo da se ukljucim po zakonu fbih na licu mjesta se pisu prekrsajni nalozi dobijes uplatnice i placas kazne barem vecina tako radi,a sto se tice teftera upisuju tamo radi evidencije kontrole saobracaja,medjutim nekad zna mazlum kakav od drota da napise i prekrsajni nalog pa da se ispostavi na kucnu adresu na tu opciju imas pravo zalbe ja mislim,sve zavisi o tezini prekrsaja. nadam se da ti nece nista doci
 
Član
logicno da ti treba dati na licu mjesta, da potpises i sl... kako bi potvrdio da si tu bio i "ucestvovao" ili da ne prihvatas odgovornost i hoces na sud ...
 
Član
zavisi... kada ovako "zapisuju" u svoje teftere, ako im treba/fali za norme, poslat ce kaznu... ako imaju vec dovoljno naplacenih, obicno nece, a zavisi i od drota :icon_smile:
 
Top