POMOC OKO FLASHOVANJA MOBITELA K810i

POMOC OKO FLASHOVANJA MOBITELA K810i

Član
evo ovako htio sam da felsujem mobitel sikuno program x++ i one flash teme sta je vec uradio kao na youtube znaci pratio upustva i sve odradio kako treba ali kad sam upalio mobitel nece kartice da podrzaje jer sam izgleda vratio sve na fabricko stanje ili sam pogresne skino i sad mi izadje insert sim card kao da ga treba dekodirati...znal ko u cem je problem ili da mi da link od novih tema za flash ali k810i.....hvala unaprijed
 
soffa je napisao(la):
evo ovako htio sam da felsujem mobitel sikuno program x++ i one flash teme sta je vec uradio kao na youtube znaci pratio upustva i sve odradio kako treba ali kad sam upalio mobitel nece kartice da podrzaje jer sam izgleda vratio sve na fabricko stanje ili sam pogresne skino i sad mi izadje insert sim card kao da ga treba dekodirati...znal ko u cem je problem ili da mi da link od novih tema za flash ali k810i.....hvala unaprijed

da li si mobitel dekodirao prije toga nekada, jer imas dvije vrste dekodirana kad odes na stranicu na netu spojis mobitel preko usb logiras se tamo i mobitel ti se dekodira (moras imati tamo korisnicki racun itd), dalje postoji drugi nacin a to je da u biosu od mobitela prepravis da radi na sve mreze samim tim kad si to prepravio vise nije tvornicki, a ti kako si ga fleshao mobitel je instalirao sebi tvornicki bios i izbrisao iz biosa da je otkljucan na sve mreze. Zavisi koji ti je cid da se to sve fino popraviti ;)
 
Član
jesam dekodirao sam ja ga koristio i kad sam to uradio nece probao sam i softver da zamjenim al nece tad nikako da upali...i kad ga ponovo flesujem onda dodje sve do onog kad pise insert corect card i ima samo demo verzija da vidim kakkve su opcije u mobitelu...
 
soffa je napisao(la):
jesam dekodirao sam ja ga koristio i kad sam to uradio nece probao sam i softver da zamjenim al nece tad nikako da upali...i kad ga ponovo flesujem onda dodje sve do onog kad pise insert corect card i ima samo demo verzija da vidim kakkve su opcije u mobitelu...

to znaci da ti je u biosu bio napravljen da ti radi na sve kartice kad si ga fleshao taj kod je nestao i dosao onaj koji je na pocetku bio. jesi radio to kod nekoga tko dekodira mobitele ili sam???
Ja sam sebi radio sa k800i stim da sam ja imao cid koji se nije mogao otkljucati u biosu nego je moralo preko stranice za otkljucavanje. Evo ti link ja sam preko njega sve pratio i odradio sam sve ok http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/tutorial-otkljucavanje-sony-ericsson-telefona/63771.aspx
 
ako ne uspijes rijesiti problem,mozes nabaviti univerzalni citac kartica,ne treba dekodiranje,a podrzava skoro sve mreze na svijetu..imam kod sebe na stanju..cijena je 20 KM..vise inf.na pp
 
Član
sam sam uradio ovo zato sam i zezno stavri a nisam nosio jos u servis sutra bi trebo pa da vidim sta ce oni reci....a vidjet cu za taj citac...pozzz

a problem je jos jedan sto nisam izvadio sim i memorijsku mada one rade u drugom mobitelu i sim i memorijska njima nista nije bilo samo zezno mobitel...
 
Član
Hmm koji cid ? Koji si FW stavio...imas sim unlocker patch mislim da se tako zove zaboravio sam jer sam to davno radio :) al uglavnom napravis patch s tim i sa xss++ il setool ga writas na mob...
 
Član
K810_R8BA024_EUROPE_4_incl_custpack evo ovo sam koristio ali direktno uzmem s misem i postavim u ono prazno mjesto nisam isao ono s strane da trazim za main i za fs sto ima u onom programu x++ nego otavorim ovo K810_R8BA024_EUROPE_4_incl_custpack i nadjem fs i prenesem ga tamo u ono prazno polje da tako moze ne znam jer onako ne mogu da nadjem nikako tako isto i za main.e onda odaberem customize i izaberem k800 jer k810i nema i dole mi dodje europe 4 tako sam fesovo prvi put i onda stalno to mjenjao....i nece opet
 
Član
to je cid 52 fw cini mi se...moze se on otkljucati....cek da pogledam pa cu ti objasniti , jer sam i ja zaboravio ..


http://forum.gsmhosting.com/vbb/f473/db2012-cid52-unlock-procedure-restore-method-537090/

eo neki nacin probaj dal radi mada sam ja otklucavao preko nekog programa s kojim pravis patch i naknadno ga stavis na mob...
 
Član
dee molim tee da si u tz donio bi ti mobitel i platio a koristim x++ program i sad ne znam kako se vrata to...hvala unaprijed..pozzz
 
Član
haj probaj ovako



eo ti ovaj code kopiraj u notepad i snimi kao .vkp fajl



; K810 SW-R8BA024
; SP-Lock
; Remove SP-Lock
; (c) IronMaster
; (p) jasiek
+44140000
6232f8: 30B5041C00231A1C111C1C2087F4 F0B505213A228EF4D9F80020F0BD





skini setool 1.11 i uradi ovako:

4 WRITING THE PATCH TO THE PHONE ONLY WITH SETOOL 1.11.
-Run Setool.
-select phone type k800.



-At MISC FILES select the UNLOCK patch.vkp
-tag "use quick access patch"
-Press "WRITE SCRIPT".
-When the program ask to select YES to remove patch or NO to apply patch ,you press NO.
-Now you wait untill you see next message: Elapsed ___sec.

u tvom slucaju odaberi k810...ovo ce raditi ako taj main vec sadrzi unlocker za patcheve ako ne onda cu da ti objasnim kako to da uradis..

ako ti neradi taj patch eo probaj s ovim da napravis za tvoj fw patch:

SIM Lock patch generator
1.Drag your MAIN.
2.Make patch.
3.Apply patch and unlock your phone.



http://www.4shared.com/file/nJiSxgex/SIMLockPatchGen.html
 
Član
probat cu nesto dok ovo skinem i instaliram ako ne uspijem onda cu ti javiti sutra....hvala jos jednom...pozzz
 
Član
nista drug ...registruj se na http://www.modmy-forum.com imas dosta infa tu...ak te sta zanima jos pitaj ;) gl
 
Top