Pomoc oko Daevu Korando da li kupiti 2,9 88 kw

Pomoc oko Daevu Korando da li kupiti 2,9 88 kw

Član
Pozdrav Ja sam Lejla iz Zenice i preko googlanja vidjeh vas forum.Prilicno dobar i ozbiljan.Zelimo kupiti dzipa ali nemamo bas nikakvog iskustva.U dilemi sam da li da kupim Daevo Konrando 2000.2,9 88kw.dizel.Kakva su vasa iskustva o potrosnji,i opcenito o ovom dzipu...dijelovi..kvarovi itd.Ili mi predlozite sta je najbolje i naj ekonomicnije za planine.Hvala unaprijed.
 
Poslednja izmena:
Član
Ja imam iskustava sa daewoo musso, koji je mehanicki skoro pa isti kao i korando.. dva sam prodao u dijelovima i..dijelovi idu ko na vatru:D mjenjac, zadnji diferencijal, reduktor, stalno neko trazi, motor takodjer nije neka sreca, radjen je po mercedesovoj licenci, nemoj da padas na price da je to mercedesov motor. Sa pogonom uvijek problemi jer je kontrola pogona previse iskomplikovana, hiljadu nekih vakuma, el.ventila i sl..

Ja bih zaobisao koranda mussa i ekipu.
 
Jaran mi ima mussa vec 5g i nikad problema sa njim. Kupljen od sumarstva za 3000Km jer mu nije radio pogon, napravljeno i radi, vozi se svaki dan.
 
Član
Evo gledam po piku, ima nekih od 2000 KM a i onih od 8000 KM, čak i 12.000.
Koji je razlog ovakve drastične razlike, a svi tvrde da su im auta "ispravna"??
 
Član
Roditelji imaju Mussa vec godinama, samo je 2.9D, bez turbine i 73kW cini mi se
Motor je ok, nikad problema, presli su vec 50+ hiljada s njim i sluzi, sad je oko 200k na satu. jednom grijac zamijenjen i to je to. Ulja ide 10.5 litara u motor pa racunaj na 100KM+ sa najjeftinijim uljem za mali servis
Problem je u reduktoru jer je na vakum pa se zna desit da ne ubaci pogon ako pocne zezat a to je po snijegu gadno pravo-sa zadnjom vucom ne mices s mjesta...
Od ostalog, losa plastika, neprecizan i tezak mjenjac
Plus, povoljna cijena i motori su poprilicno neunistivi, puno kubika, malo konja, ne znam samo kakve su turbine jer s tim nemam iskustva, obicni dizel je ok
Isto rucica zmigavaca na kojoj se pale farovi zna zezat, motorici za okretanje klapni ventilacije i slicno
Za neku normalnu cifru je ok kupovina, ako je skuplji gledaj japance, makar i starije
Ovaj moj trosi 8 otvorene i gradske 10-11
Ide 155 a sve preko 115-120 je nesigurno zbog visokog tezista
Ovlasteni imas u Sarajevu, IAM, doduse za SsangYong al je to isto-osim znaka na haubi. Ovlasteni nije neka sreca
U Japanautu se isto moze narucit stosta-zadnji amortizeri 180KM-par, za Mussa
 
Član
Lada niva ova nova sad model dobro odrađen. Ugraditi plin. I nema sikiracije za vozikanje po zvekama.
 
Član
U svakom slucaju je daleko bolji izbor od Lade Nive..bilo koje lade.

Ne znam kojim budzetom raspolazes, ako u to moze da se uklopi nissan terrano II 2.7Tdi, mitsubishi pajero ili isuzu..onda njih gledaj prije daewoo-a.
 
Član
Kako sam na forumu i sve vise sam upucena. Dobro sam iscitala D.Korando....ipak odustajem...preskup a vise mana nego dobiti i veliki rizik..Budzet je sad od 3000 do 5000. Prvi je bio i do 8000 ali ipak je to prevelik zalogaj za neki cejf i veliki rizik.Znaci za sto manje pare bilo kakav terenac 4*4. Da moze na planinu i u prirodu ivda nije veliki potrosac. P.s. stvarno mi se ne seta ;):)
 
Član
Pajera starog kupis u dobrom stanju i pun gas.. gledaj da je mehanicko ukljucivanje reduktora i to je to
 
Član
Kud gledaš ove lijeve korejske i indijske marke pored rasnih japanskih terenaca...
Ja bi lično za te pare gledao Land Rover Defender ili Mercedes G-klasu.
I sumnjam da postoji neki terenac koji malo troši.
 
Top