pomoc oko autom.mjenjaca

pomoc oko autom.mjenjaca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nermin je napisao(la):
Nekosta te nista da probas resetovat mjenjac, da uradi re-learn...
- daj kontakt, pritisni gas papucicu i cekaj cca 30 sekundi (cut ces mjenjac kako radi) kad zavrsi upali provozaj vidi jel sta bolje prebacuje/manje vibrira..

OK hvala
 
Član
ammarskoda ma nije problem nikakav za mape ali moramo da vidimo gdje je kvar,zato sam sad i postavio limitere da iskljucimo kvar zbog veceg momenta...

Nikad nisam imao problema na drugim autima,a bas sam mnogo uradio ovih motrora i mjenjaca i na dynu i bez i nikad nije bilo problema,ali opet za sve postoji prvi put i zato treba malo strpljenja da otkrijemo u cemu je problem.

Mozemo i mjenjac da "cipujemo" ali to nema potrebe za SM optimum jer mapa mora biti prilagodjena mjenjacu i nesmije biti gresaka nikakvih i sve mora da funkcionise kao i prije cipa.

Odvezi auto kod nekog majstora da pogleda mjenjac malo,da prekontrolise ulje,pumpu,vidi dijagnostikom ima li gresaka...
 
ok dogovoreno!
na dijagnostiku sam isao nije bilo nikakvih gresaka otici cu kod majstora da provjerim ufe i filtere!
pozdrav
 
eh ovakooo skinuo cip u pocetku problemi i to bas problemi,nakon voznje 30min do majstora i ugasim ga i sa majstorom sjedem da vidi u cemu je problem kad auto perfekt,bez ikakvih problema hvala Bogu!!!!!
znaci ne odgovara mi cip!!!
 
Početnik
ammarskoda je napisao(la):
eh ovakooo skinuo cip u pocetku problemi i to bas problemi,nakon voznje 30min do majstora i ugasim ga i sa majstorom sjedem da vidi u cemu je problem kad auto perfekt,bez ikakvih problema hvala Bogu!!!!!
znaci ne odgovara mi cip!!!

jesi vid'o
i ti ides kod svakakvih:D
 
merdecesW126 je napisao(la):
ammarskoda je napisao(la):
eh ovakooo skinuo cip u pocetku problemi i to bas problemi,nakon voznje 30min do majstora i ugasim ga i sa majstorom sjedem da vidi u cemu je problem kad auto perfekt,bez ikakvih problema hvala Bogu!!!!!
znaci ne odgovara mi cip!!!

jesi vid'o
i ti ides kod svakakvih:D

e hvala prijatelju na preporuci!!!
 
Član
ammarskoda je napisao(la):
eh ovakooo skinuo cip u pocetku problemi i to bas problemi,nakon voznje 30min do majstora i ugasim ga i sa majstorom sjedem da vidi u cemu je problem kad auto perfekt,bez ikakvih problema hvala Bogu!!!!!
znaci ne odgovara mi cip!!!

Jesi ti 100% siguran da ti ne odgovara chip tj. da je do chipa:icon_question:

s obzirom da ti se taj problem dešavao u prosjeku 3-4 puta dnevno, jedna testna vožnja s majstorom ne znači ništa, tek posle nekoliko dana možeš biti siguran,
 
Super Moderator
ammarskoda je napisao(la):
SM chip tuning je napisao(la):
ja sam danas poslao isti program kao sto si vozio nakon prvog cipovanja i na koji ti se to desavalo ali sa limiterima obtrnog momenta i sa stock mapama do 1300 rpm.

To sto sad vozis nije orginal i na ovu sad mapu imas preko 30 ks vise ali je momenat mnogo limitiran.

ok volio bih kad bismo mogli vratiti sve kao neki dan ono mi je nekako bilo idealno! i auto i je extra islo!
a otkrio sam u cemu je kvar,danas sam viozio na manuel mjenjacu i koceci na semaforu ostavio mjenjac u drugoj mbrzini i auto pocelo tresti znaci u automatiku mi ne vraca nekad u prvu brzinu!



eh druze koliko ti dugo vozis tog BMW-a ?
imas BMW-a a ne znas kako mu mjenjac radi
BMW-ov tiptronic nikad nece vratit u prvu brzinu ako ti to ne uradis
sa BMW-ovim tiptronicom mozes kretati iz prve i iz druge brzine.... tiptronic mjenjaci jesu napravljeni da ne mozes ni preopteretit auto a ni zagusit
recimo vozis polako u trecoj u tiptronic modu i autu to smeta ono ce vratiti u drugu naravno... ali BMW nikad ne vraca u prvu ;)


@merdecesW126
a kako mislis kod svakakvih ? gdje bi to ti chip radio molim te ?

pozdrav ;)
 
Član
Ja koliko znam vozio sam 130i sa tim mjenjacem i polugicama na volanu. Znaci vozim drugom i na kocnicu, auto staje skroz ako ga ne prebacim u prvu sam auto to samo uradi. Krecem opet prvom i nastavljam dalje voznju.
Jos su mi rekli da prilikom stajanja na semaforu dobro je prebacit u N jer mjenac kad je u D modu ili S-Sport sa polugicama ima tendeciju da krece naprijed tj morate drzat kocnicu.

Ako ti Srdjan kaze da je uradio dosta tih auta i da nije bilo problema. Problem sigurno lezi u mjenjacu,jer si uzeo polovan, tko zna... :icon_sad::icon_sad:
 
Super Moderator
elmo je napisao(la):
i kod tog BMW-a se ne zove tiptronic neg steptronic :icon_smile:

to je ime mjenjaca a manualni mod u kome saltas je tiptronic bilo kako da se zove :D
i mercedesov recimo mjenjac (primjer E klasa) ima mod S i W (tj. sport i winter)
U W modu uvijek krece u drugoj ako mu kick down ne slozis ili ga ti na ''-'' ne podesis u 1

Nelle_G je napisao(la):
Ja koliko znam vozio sam 130i sa tim mjenjacem i polugicama na volanu. Znaci vozim drugom i na kocnicu, auto staje skroz ako ga ne prebacim u prvu sam auto to samo uradi. Krecem opet prvom i nastavljam dalje voznju.
Jos su mi rekli da prilikom stajanja na semaforu dobro je prebacit u N jer mjenac kad je u D modu ili S-Sport sa polugicama ima tendeciju da krece naprijed tj morate drzat kocnicu.

Ako ti Srdjan kaze da je uradio dosta tih auta i da nije bilo problema. Problem sigurno lezi u mjenjacu,jer si uzeo polovan, tko zna... :icon_sad::icon_sad:

to je malo noviji model pa je sigurno i drugacije uradjen
a svaki automat hoce da krene ako je u D ili S ili tiptronic modu svejedno pa ti moras drzati kocnicu al ne moze mu nista biti ne haba se :D

i ja kazem da do srdjana i chipa nije 100% ;)

Nelle_G je napisao(la):
Ja koliko znam vozio sam 130i sa tim mjenjacem i polugicama na volanu. Znaci vozim drugom i na kocnicu, auto staje skroz ako ga ne prebacim u prvu sam auto to samo uradi. Krecem opet prvom i nastavljam dalje voznju.
Jos su mi rekli da prilikom stajanja na semaforu dobro je prebacit u N jer mjenac kad je u D modu ili S-Sport sa polugicama ima tendeciju da krece naprijed tj morate drzat kocnicu.

Ako ti Srdjan kaze da je uradio dosta tih auta i da nije bilo problema. Problem sigurno lezi u mjenjacu,jer si uzeo polovan, tko zna... :icon_sad::icon_sad:

to je malo noviji model pa je sigurno i drugacije uradjen
a svaki automat hoce da krene ako je u D ili S ili tiptronic modu svejedno pa ti moras drzati kocnicu al ne moze mu nista biti ne haba se :D

i ja kazem da do srdjana i chipa nije 100% ;)
 
Član
Nije bas svaki mjenjac takav, recimo kod Alfe SeleSpeed i kad stojis na semaforu u 1, pustis kocnicu auto stoji komotno sve dok ne das gas.:icon_smile:
 
Član
a da li ti je bilo gresaka na mapi prije nego smo vratili orginal,da li je i tada bilo problema sa mjenjacem i sa tom mapom?
 
Super Moderator
Nelle_G je napisao(la):
Nije bas svaki mjenjac takav, recimo kod Alfe SeleSpeed i kad stojis na semaforu u 1, pustis kocnicu auto stoji komotno sve dok ne das gas.:icon_smile:

takav je slucaj recimo i kod mene bio kad sam twinga imo sa onim mjenjacem
il recimo citroen C3 ima isti takav mjenjac al je taj mjenjac drugaciji od klasicnih automatica
imaju samo ono +/- govno i R pa mozes stimat automatic mod na dugme
il recimo fiat stilo abarth ima isto i kod njega tek otpusta kad gas dajes al ti se mjenjaci habaju prebrzo :D
 
Početnik
allroad je napisao(la):
elmo je napisao(la):
i kod tog BMW-a se ne zove tiptronic neg steptronic :icon_smile:

to je ime mjenjaca a manualni mod u kome saltas je tiptronic bilo kako da se zove :D
i mercedesov recimo mjenjac (primjer E klasa) ima mod S i W (tj. sport i winter)
U W modu uvijek krece u drugoj ako mu kick down ne slozis ili ga ti na ''-'' ne podesis u 1

Nelle_G je napisao(la):
Ja koliko znam vozio sam 130i sa tim mjenjacem i polugicama na volanu. Znaci vozim drugom i na kocnicu, auto staje skroz ako ga ne prebacim u prvu sam auto to samo uradi. Krecem opet prvom i nastavljam dalje voznju.
Jos su mi rekli da prilikom stajanja na semaforu dobro je prebacit u N jer mjenac kad je u D modu ili S-Sport sa polugicama ima tendeciju da krece naprijed tj morate drzat kocnicu.

Ako ti Srdjan kaze da je uradio dosta tih auta i da nije bilo problema. Problem sigurno lezi u mjenjacu,jer si uzeo polovan, tko zna... :icon_sad::icon_sad:

to je malo noviji model pa je sigurno i drugacije uradjen
a svaki automat hoce da krene ako je u D ili S ili tiptronic modu svejedno pa ti moras drzati kocnicu al ne moze mu nista biti ne haba se :D

i ja kazem da do srdjana i chipa nije 100% ;)

Nelle_G je napisao(la):
Ja koliko znam vozio sam 130i sa tim mjenjacem i polugicama na volanu. Znaci vozim drugom i na kocnicu, auto staje skroz ako ga ne prebacim u prvu sam auto to samo uradi. Krecem opet prvom i nastavljam dalje voznju.
Jos su mi rekli da prilikom stajanja na semaforu dobro je prebacit u N jer mjenac kad je u D modu ili S-Sport sa polugicama ima tendeciju da krece naprijed tj morate drzat kocnicu.

Ako ti Srdjan kaze da je uradio dosta tih auta i da nije bilo problema. Problem sigurno lezi u mjenjacu,jer si uzeo polovan, tko zna... :icon_sad::icon_sad:

to je malo noviji model pa je sigurno i drugacije uradjen
a svaki automat hoce da krene ako je u D ili S ili tiptronic modu svejedno pa ti moras drzati kocnicu al ne moze mu nista biti ne haba se :D

i ja kazem da do srdjana i chipa nije 100% ;)




S-standard
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top