pomoc oko autom.mjenjaca

pomoc oko autom.mjenjaca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozdrav!
imam problem za mene ogroman,prije 3 do 4 dana sam cipovao auto(bmw530d)2002god,i od tog dana imam neke komplikacije sa mjenjacem(1.prilikom stajanja pocne da se trese kao kod manuel mjenjaca kad auto hoce da ugasi bez dovoljno stisnutog kvacila.
2.tkode kad kocim i stanem mjenajc kao da naglo vrati u prvu brzinu.
3.kad krecem auto.mjenjac prilikom pustanja kocnice polako krece,kod mene je slucaj da auto krene vecom brzinom od normalne)
te sve stvari mi se nedesavaju uvijek u prosjeku 4 puta na dan,u zavisnosti od voznje.a mjenjac je zamjenjen prije mjesec dana!
Ako ima ko kakvu ideju sta bi moglo biti volio bih da mi pomogne,da rijesim ovaj problem!
 
Član
Jesi li mjenjao ulje u mjenjacu ? Koji ti je mjenjac?
Jesi isao na dijagnostiku? Koji tije tip mjenjaca, ZF ili GM?
Napisi zadnjih 5 cifara sasije da nadjemo..
 
kad sam stavljao mjenjc promjenjeno ulje i filter,diagnostigu radio prije juce u tomicu.
a oznaku neznam. a ev zadnjih 5 brojeva 57346
 
Član
GM-ov mjenjac, dosta bolji nego ZF-ov. Nebi trebalo biti problema u normalno odrzavanje (mjenjanje ulja).
Desava li se da ti izbaci iz bilo koje brzine u 3-cu i ostane tako?
 
to mi se ne desava.stvari koje mi se desavaju su one koje sam napisao,danas zavo nekog majstora kaze naspi pun rezervar i 1l atf ulja,pokusao ali nista!!:icon_sad:
 
Član
Pa i meni je malo tresao ali samo kad upalim, onda se stabilizuje u bude ok.
I ja sam sipao atf-a, i sve je ok. Moze biti da te pumpa zeza, a i to nije problem skontat.. mozes i sam a i mozes i na dijagnostiku..
Kad das kontakt sagni se pored praga i pregledaj da'l se cuje pumpa.. btw ikao se cuje moze biti da ne gura gorivo pod pritiskom cca 3.5 bara...
 
Član
ATF ulj se ko fol sipa za pumpu i motor ko da podmaže, a kod tebe je problem kako djeluje sa mjenjačem,

nadam se da imaš garanciju na taj mjenjač koji si prije mjesec dana kupio,

eh da, pitanjce

koliko si platio taj mjenjač i kolikoje generalno skupo održavanja za tog tvog bmw-a , pošto sam mu i ja mušterija E 39 530 d :icon_smile:
 
Druze ako sam ja dobro razumio uvod tvog opisa kvara, ti imas problem sa povecanim brojem obrtaja.
Evo i zasto automacki mjenjac radi tako kad motor povecava broj obrtaja mjenjac oslobadja lamelu i vozilo krece.
Zato ti se trese jer lamela bude na pola odvojena i vozilo cima hoce da krene. Kao kad nogom drzis kvacilo na pola.
Idi ti kod majstora koji je cipovao vozilo neka dijagnostikom provjeri na koliko obrtaja radi motor.
 
elmo je napisao(la):
ATF ulj se ko fol sipa za pumpu i motor ko da podmaže, a kod tebe je problem kako djeluje sa mjenjačem,

nadam se da imaš garanciju na taj mjenjač koji si prije mjesec dana kupio,

eh da, pitanjce

koliko si platio taj mjenjač i kolikoje generalno skupo održavanja za tog tvog bmw-a , pošto sam mu i ja mušterija E 39 530 d :icon_smile:

pa odzavalje ne znam sta da ti kazem i poskup je npr:10l ulja u mjenjac,pa ulje za motor i ostalje zezancije,a da se ne govori o nedajboze nekih vecih kvarova!

Simunovic Sladjan je napisao(la):
Druze ako sam ja dobro razumio uvod tvog opisa kvara, ti imas problem sa povecanim brojem obrtaja.
Evo i zasto automacki mjenjac radi tako kad motor povecava broj obrtaja mjenjac oslobadja lamelu i vozilo krece.
Zato ti se trese jer lamela bude na pola odvojena i vozilo cima hoce da krene. Kao kad nogom drzis kvacilo na pola.
Idi ti kod majstora koji je cipovao vozilo neka dijagnostikom provjeri na koliko obrtaja radi motor.

znam obrtni moment je povecan radi cipa ali ne znam bil trebalo biti kakvih problema i kako ih rijesiti!!?
 
Član
Aha, pa dobro, opet mozes pitati njeg za svaki slucaj ili nek vidi temu, ja nisam strucan, ali eto govori gore Sladjan da je moguce sto su se obrtaji povecali, pa ne znam jesi li to primijetio kad ti je auto u leru :icon_question:
 
dogovorio sam da vratim fabricke postavke pa da vidim kako ce se tad ponasati,ako bude isto do mjenaca je,ako ne do cipa!
ne znam sta drugo da radim!
 
Član
Elmo;
Zamjenja ulja i filtera mjenjaca cca 500km
Ulje 190km, filter 161km, zamjena 50km. (moze i jeftinije ako uzmes neko drugo ulje)
Ulje za motor 5w40 6litara, filter cca 15-20km itd.
Stabilizatori prednji zadnji 42/32 km itd... itd... itd..

Amare:
Ako su se te stvari pojavile nakon chipa onda je najvjerovatnije do file-a/cipa, to ce ti sredit covjek... a onda mozes zaboravit one gore strahove....
Nebi bilo lose promjenit filter zraka ili stavit k&n jos bolje..
Btw, gdje si kupio mjenjac, nov ili polovan, ko ga je montirao? Koliko love?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top