Pomoć-2xwoofer

Pomoć-2xwoofer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam dva woofera TS-W308D4 i stoje mi u gepeku u odvojenim kutijama...tjera svakog pojačalo mono pioneer GM-D7400M...e sad da li ko ima iskustva da li je bolje napraviti jednu kutiji za dva woofera i kako ih postaviti u nju i kakvu kutiju napraviti...imao sam i otvore na kutijama ali sam ih ukinuo zato sto je bolje kada ih nema...i jos nesto...vrijedi li napraviti neki otvor na zadnjoj dasci posto je u mene vozilo seat toledo tako da imam izoliran gepek...
 
Početnik
imas 2 woofera na 2 pojacala u tom slucaju uvijek 2 odvojene kutije. kad je u pitanju BR treba kutiju znati proracunati, iako su ti pioneeri vise za kompresiju ...

posto ti je izoliran gepek samo uguraj snage i dobro
 
Član
fina zika :cool:
gdje si nabavio te 308-ice,ako nije tajna :icon_question:
moja preporuka je da ti svira tako,dve kutije....... :cool:
sto se tice otvora na dasci ne bi to radio,nije valjda da se lose cuje :icon_confused:
 
Ma ono plete dobro samo sto ja sam lud za pojacavanjem...ja to sve sam spajam i volim to...al volio bi da neko isto stručan to vidi pa da mlo prospikamo zajedno...svidio bi mu se moj sistem...imam dobru upravljačku jedinicu AVH-P5900DVD+ipod...u svim vratima imam po jedan TS-E170Ci....mislim da se može još malo sve ustimati pogotov oko Woofera...znam ja da je bolje probiti kakvu rupu na dasci al meni je zao to uraditi pa pitam imam li toliko efekta da to uradim...imam još želji jedino kakve 6x9 da stavim nazad al žao mi lim kružiti al donijet ću i tu odluku...znači muha druže,mislim da si mi ti pravio jednu kutiju, velis bolje je da ih ostavim odvojene u kutijama...

marko_v je napisao(la):
fina zika :cool:
gdje si nabavio te 308-ice,ako nije tajna :icon_question:
moja preporuka je da ti svira tako,dve kutije....... :cool:
sto se tice otvora na dasci ne bi to radio,nije valjda da se lose cuje :icon_confused:

helikop zagreb...ma cuje se odlicno, samo sto puno vibrira lim na autu, al i ne interesuje me napolju kako je, u autu je odlicno...
 
Član
kutije odvojene jer su i pojacala 2 a ne jedno, jednostavno je bolje tako, a sto se zvuka tice, ako slucajno toledo ima na sredini zadnjeg sjedista onu rupu, samo spusti taj "naslonjac" tako da napravis tu rupu i okreni woofere odnosno portove prema toj rupi znaci prema sebi da ne gledaju nazad u tablicu vec naprijed, svejedno cak i ako nemas tu rupu, samo okreni port i zvucnike prema sebi i trebo bi dobit dosta bolji zvuk ...
 

IGY

Član
edo koliko sam shvatio nema portove zatvorio ih je
ostavi ih tako u odvojenim kutijama, i ne bi lose bilo kad bi napravio rupe gore, i presvuces akusticnim platnom, i neprimjeti se a dobio si ono sto si htjeo
 
toledo nema nazalost taj naslonjac nazad jer njega bi davno vec izbusio...a ima li logike da bez portova bolje tuče???...ljepši mi je bas bez njih...a kad bi izbusio dasku nazad i napravio portove, onda bi gepek bio kao jedna velika dobro napumpana kutija...sto mozda i ne bi bilo lose...woferi su mi sad okrenuti prema tablici, da ih okrecem prema sjedistu mislim da necu neku veliku promjenu da dobijem...imao sam prije auto sa 3 vrata pa je bilo sve lakse...da mi je da dobijem bas da puca, a ne da bas trese i vibrira citavo auto...na kraju ce stvarno biti da stavim kakve 6x9 ili 25cm pioneer nazad na dasku, ukinem oba woofera i to je to...
 
eddo je napisao(la):

Edo druze, vidim da ti i pravis kutije i znas dosta oko toga...a i komsije smo...ja sam iz gracanice...da li bi se kako mogli naci da ti vidis da li su dimenzije kutija OK i odnosno da li su svi parametri OK...da prepravimo sta ako nije uredu...mislim da dosta toga mogu jos postici...ako budes za javi mi...
 
Član
SEATTOLEDO je napisao(la):
eddo je napisao(la):

Edo druze, vidim da ti i pravis kutije i znas dosta oko toga...a i komsije smo...ja sam iz gracanice...da li bi se kako mogli naci da ti vidis da li su dimenzije kutija OK i odnosno da li su svi parametri OK...da prepravimo sta ako nije uredu...mislim da dosta toga mogu jos postici...ako budes za javi mi...

ja sam uvijek za, samo ako ti je muha radio jednu od kutija, mislim da ti ja tu nista netrebam, jedino ako bas hoces ono nije nikakav problem, cak ako hoces da se radi skroz nesto novo, ni to nije problem, radim sve i svasta, cak i poliester kutije ;) ...
 
eddo je napisao(la):
SEATTOLEDO je napisao(la):
eddo je napisao(la):

Edo druze, vidim da ti i pravis kutije i znas dosta oko toga...a i komsije smo...ja sam iz gracanice...da li bi se kako mogli naci da ti vidis da li su dimenzije kutija OK i odnosno da li su svi parametri OK...da prepravimo sta ako nije uredu...mislim da dosta toga mogu jos postici...ako budes za javi mi...

ja sam uvijek za, samo ako ti je muha radio jednu od kutija, mislim da ti ja tu nista netrebam, jedino ako bas hoces ono nije nikakav problem, cak ako hoces da se radi skroz nesto novo, ni to nije problem, radim sve i svasta, cak i poliester kutije ;) ...


ako Muha radi u caraudio-u onda je pravio on...medjutim ostavio mi je bas reflex i ja kada sam to spojio nije mi se svidio zvuk...onda sam ja skratio kutiju za taj dio gdje je otvor bio, a i morao sam je skratiti jer nisu mi mogle stati obje kutije...tako da bi ja najvjerovatnije uradio nesto novo...znaci da mi das ideju sta bi bilo najbolje pa da to uradimo...
 
Član
druze to sto ti gepek lupa je tesko rijesiti..........
jedan moj prijatelj je stavio na policu woofer,naravno kutija ispod,zatvorena,nekih 40l.......
bas u autu extra,a i vani se fino cuje,gepek ne bruji.....neznam sta ostali misle o tome..... :icon_question:
 

IGY

Član
Muha radi u caraudiu
no sto se tice tvog gepeka
ja bi ga prije svega dobro dampirao, i stavio na tablu gore dva porta od po recimo 10 cm
tako da ti ustvari gepek bude kutija,
ali ponavljam moras ga max dampirati da bi dobio neki efekat
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top