Polo Coupe 89g..Pomoć oko guma

Polo Coupe 89g..Pomoć oko guma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kupio sam za pola 14" felge s gumama 175/65 r14,koje su prevlike, jel zna neko koje bi gume odgovarale za taj auto da ne grebu po blatobranima....pomagajte....oće li odgovarati zanjega 185/60 r14
 
Član
pre svega za Polo 86c iskljucivo idu 13", ukoliko uzimas 14" samo trazi nizak profil, sto je opet iskoristivo samo za letnji setup. Ja sam na svom Poljaku kotrljao 13, cetiri kompleta sam promenio, imao sam dobre ponude za 14" ali ih nisam prihvatao jer lose utice na vozne karakteristike i estetski ne odgovaraju automobilu...
znaci, potrazi samo 13"... ja sam bio najzadovoljniji sa letnjom 175,60 R13... mada sam imao zelju da stavim 175 50 R13...
185ica je presiroka za taj model auta pogotovo 14"... menjaj to za 13"

Sigurno ce se neko naci da te posavetuje da zadrzis 14" ne znajuci sta je Polo i kako pateticno podvozje ima... ja sam ga magistrirao i bratski ti savetujem 13"... onda stavi i traktorski profil pa nece biti struganja.
 
Član
Ma znam lik koji mi sastavlja auto vec uzo felge od golfa cabrioleta 1, ispjeskario ih i dao na farbanje i onda skonto da su gume malo velike i sta sad j*iga...bit ce ko piletu sise, a imam za nabavit nove cooper gume 185/60 r14 skoro zabadava., a sad je pitanje kak ce to izgledati. trazit sad druge felge mi koma..ove me vec izasle sa pjeskarenjem i farbanjem 1500kn.
 
Pa ovako da skuzis sta ju u pitanju 175 ti je sirina gume u mm, 60ti je visina u mm, a 14 ti je precnik u colima.
Ako hoces da ti ta 14 guma ne dira rub moras smanjiti sirinu na 165 a visinu 50/55. to ti je u stvari
cista niskoprofilna guma. Koliko ja znam Pirreli je radio cak i gumu 40 mm visine u tom slucaju mogla bih ostati i ta sirina 175. Pa bi tebi trebala 175/40 R 14:icon_eek: ili 165/40 R14
 
Član
slabo se snalazim sa kunama ali to mi izgleda bas kao velika lova...:icon_eek:
14" su odlicne ukoliko su bas neke autenticne VW kao tvoje, na primer one AVUS ili P-slots... mada sa 14-kama nemas veliku mogucnost spustanja, al eto kada kazes da si peskario felge onda ih samo cuvaj za letnji rezim voznje, a sada nadji neke budjave celicare i taljigaj...
185/60 r14 je prihvatljiva dimenzija...
hajde postavi neku sliku auta, mnogo bih voleo da vidim kako izgleda... ja sam imao 1990. godiste 86c steilheck, 1,3 sa direktnim ubrizgavanjem... prodao sam ga proslog meseca, bas je malopre bio kod mene i ne lici na onaj auto koji sam ja slozio...
 
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Pa ovako da skuzis sta ju u pitanju 175 ti je sirina gume u mm, 60ti je visina u mm, a 14 ti je precnik u colima.
Ako hoces da ti ta 14 guma ne dira rub moras smanjiti sirinu na 165 a visinu 50/55. to ti je u stvari
cista niskoprofilna guma. Koliko ja znam Pirreli je radio cak i gumu 40 mm visine u tom slucaju mogla bih ostati i ta sirina 175. Pa bi tebi trebala 175/40 R 14:icon_eek: ili 165/40 R14

da ne izgleda da pametujem....175 jeste sirima u mm .... 60 nije visina u mm nego postotak on sirine,znaci, 60% od 175 mm ;)
 
Član
E pa te su Avus felge...
A nisam jos sliko auto, budem stavio sljedeci tjedan onda ga preuzimam... Ma sve zivo je novo na autu.neki deda ga vozio pa iznutra ko nov. cijeli ofarban i to super, novi amortizeri i opruge, na motoru generalka kompletna, hladnjak novi, i jos stosta. do sad me izaso 1300E, a jos ga treba registrirati.

deez je napisao(la):
slabo se snalazim sa kunama ali to mi izgleda bas kao velika lova...:icon_eek:
14" su odlicne ukoliko su bas neke autenticne VW kao tvoje, na primer one AVUS ili P-slots... mada sa 14-kama nemas veliku mogucnost spustanja, al eto kada kazes da si peskario felge onda ih samo cuvaj za letnji rezim voznje, a sada nadji neke budjave celicare i taljigaj...
185/60 r14 je prihvatljiva dimenzija...
hajde postavi neku sliku auta, mnogo bih voleo da vidim kako izgleda... ja sam imao 1990. godiste 86c steilheck, 1,3 sa direktnim ubrizgavanjem... prodao sam ga proslog meseca, bas je malopre bio kod mene i ne lici na onaj auto koji sam ja slozio...
[/quot

Ma nisam ga ni konto spustati, vec sam stavio nove orig. opruge i amortizere.. samo da izgleda pristojno i da ide.., a kasnije mozda neki auspuh i tak nesto..

deez je napisao(la):
slabo se snalazim sa kunama ali to mi izgleda bas kao velika lova...:icon_eek:
14" su odlicne ukoliko su bas neke autenticne VW kao tvoje, na primer one AVUS ili P-slots... mada sa 14-kama nemas veliku mogucnost spustanja, al eto kada kazes da si peskario felge onda ih samo cuvaj za letnji rezim voznje, a sada nadji neke budjave celicare i taljigaj...
185/60 r14 je prihvatljiva dimenzija...
hajde postavi neku sliku auta, mnogo bih voleo da vidim kako izgleda... ja sam imao 1990. godiste 86c steilheck, 1,3 sa direktnim ubrizgavanjem... prodao sam ga proslog meseca, bas je malopre bio kod mene i ne lici na onaj auto koji sam ja slozio...

a 1500 kn je 400 maraka
 
Član
mmmm AVUS vrede paznje, autenticne, prelepe...;)
ovo je bio moj Poljak... http://www.bhtuning.com/blue-serpa-vw-polo-86c-t-24497.html
ofarban u plavu sa perla efektom (mazda 6 2009), temeljito odradjen, enterijer od 86c F, trebao sam da ga spustim i narucio sam mu mattig celicare 13" 7J... ali prijatelj mi ga je oteo za 3000KM :D, tako da mi ga nije vise zao...

mattig sa VW dusom idu na mog Twinga koji mi je sada novi projekat...:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top