polo 2001 1,4 pomoc

polo 2001 1,4 pomoc

Pozdrav svim clanovima foruma.

Volio bi kad bi mi neko pomogao oko uredjenja mog auta.

Prvo je potrebno uraditi remont kompresora klime ako neko zna gdje bi se moglo to jeftino odraditi ili kupiti polovan neki.Pa onda ostale sitnice unutar i van vozila.

Htio bi znati koje idu orginalne sijalice u farove jer mi nekako ove svijelte zuckasto a vidio sam kod ostali da je jako lijepa kristalna svijetlost.

Hvala unaprijed
 
Član
h7 je kratko svjetlo, h1 dugo

sto se kompresora klime tice to je bolje trazit polovno s drugog auta, doduse opet treba tacno utvrdit koji je djavo tvom kompresoru. o kojem 1.4 motoru govorimo tdi-u ili benzinskom motoru
 
Pricamo 1.4 benzinskom motoru a druga stvar kad su krenuli puniti klimu rekli su da je do kompresora i u klima centru a i u komelu. Sada za polovni neki komrepsor je trazio oko 700 maraka a ovaj moj da reparira oko 370.Sto se tice sijalica znam da su h7 a jel ima posebna neka marka koje idu u njega jer kod ostali pola nekako mi svijetla cistija bijela a nisu xenon.
 
Član
nema nista odredjeno sto moras stavit, ganjaj one osramove night breakere, skuplje su od klasicnih h7 sijalica, ali su puno kvalitetnije
ili u konacnici ubaci xenon, ja sam imao xenon, dok nisam ubacio sociva u farove, nisam imao problema,nisu rasipali puno svjetlost, taman bilo. bolje nego inace sto puta
a ja vjerujem da taj kompresor mozes naci za manje pare, samo se treba raspitat po otpadima
 
Član
sve je ovako kosto ti armin rekao za sijalice a i mozda ima je vrijeme da se poliraju i ciste...;)
 
Član
soffa je napisao(la):
sve je ovako kosto ti armin rekao za sijalice a i mozda ima je vrijeme da se poliraju i ciste...;)

da da, rijetko koji Polo ima da mu ne treba tretman ciscenja i poliranja farova, ljepilo kojim su ljepljeni nije nesto bog zna dobro, vrlo lako udje pasina
ali zato se to sve moze rijesit, bude bolje nego fabrika:D
 
E hvalla puno evo razletio sam se po otpadima da sredim to jedno po jedno . JOs mi treba neko dobar za auto presvlake a da nije puno skup da odraim ima li neko preporuku da je u Sarajevu ili negdje u blizini?
 
Top