Poliranje ventila i sjedista ventila

Poliranje ventila i sjedista ventila

Dakle zanima me cime najlakse ocistiti i ispolirati ventile od naslaga... isto tako i dosjede ventila... koja sredstva, koje metode... danas sam ocistio glavu, ko nova.. jos da ispoliram ventile i sjedista ventila... svaki savjet dobrodosao ;)
 

rs6

Član
imas abro originalnu pastu za te stvari, potrazi u autodijelovima,
uglavnom s jedne strane imas grubu pastu, s druge finu ( mala metalna bocica )
 
rs6 je napisao(la):
imas abro originalnu pastu za te stvari, potrazi u autodijelovima,
uglavnom s jedne strane imas grubu pastu, s druge finu ( mala metalna bocica )

aha... super onda.. sutra cu otici u autodijelove i potraziti tu pastu.. slucajno ako ne bude, da li postoji jos nesto cime bi se moglo polirati, da sluzi svrsi....
 
Član
kad si skinuo ventile jesi obiljezio koji je na kojem cilindru bio? Ako nisi oznacio morat ces sve ventile opet da uslajfas :icon_smile:
 
RS TURBO je napisao(la):
kad si skinuo ventile jesi obiljezio koji je na kojem cilindru bio? Ako nisi oznacio morat ces sve ventile opet da uslajfas :icon_smile:

sve je oznaceno... zajebancija je ako se ne vrati na isto mjesto... to je tezi sex :D nego de ti meni reci kako da ocistim ove moje ventile, placu za poliranjem :lol:
 
Član
Ma stavis ventil u busilicu i trljaj po nekom drvetu, ali ne mnogo tvrdom i spasce sve bice ko novi :)
 
Član
imas kupit one nastavke sto se stave u busilicu ko malo svrdlo par km su u penny
http://web-trgovina.profi-al.hr/zicana-cetka-promjer-prihvata-32-mm-promjer-cetke-130-mm/01208/dremel

nesto ovako a ima i sa komadicim sa smirgl papira samo moras malo pazljivije da ne ostetis
 
Član
celo ventila mozes smirglom ne grubim nego 250, stavis ga na bormasinu (stavis ga prvo u crijevo da ga ne ostetis i onda u drugi kraj crijeva serf i u bormasinu) i naslonis smirgl i ocistis celo klipa, tako i ostalo ali niposto nemoj da diras onaj dio gdje nalijeze ventil na sic, onaj dio sto se sjaji, njega niposto ne diraj jer ces morati opet da uslajfas ventile.
 
RS TURBO je napisao(la):
celo ventila mozes smirglom ne grubim nego 250, stavis ga na bormasinu (stavis ga prvo u crijevo da ga ne ostetis i onda u drugi kraj crijeva serf i u bormasinu) i naslonis smirgl i ocistis celo klipa, tako i ostalo ali niposto nemoj da diras onaj dio gdje nalijeze ventil na sic, onaj dio sto se sjaji, njega niposto ne diraj jer ces morati opet da uslajfas ventile.

Mislis na ovaj dio sto je oznacen zelenim krugom...

 
Član
Da taj kao konusni dio sto nalijeze na sic na glavi motora, ne smijes ga ni slucajno ni polirati ni dirati smirglom, ostalo smijes proletiti da skines cadj :D
 
RS TURBO je napisao(la):
Da taj kao konusni dio sto nalijeze na sic na glavi motora, ne smijes ga ni slucajno ni polirati ni dirati smirglom, ostalo smijes proletiti da skines cadj :D

proleticu, proleticu :D ma bitno mi je da imam efekat od ciscenja... zato sam i pitao sta i kako.. hvala ti RS Turbo na savjetu. ljudina si :cool:;)
 
Top