poliranje felgi...SKORO gotovo, UZIVAJTE :P

poliranje felgi...SKORO gotovo, UZIVAJTE :P

Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

elmir je napisao(la):
eh ovako, potrosio sam 2metra smirgla gradacije 100 da skinem lak s felge tj s falca, skinuo sam lak,posto je gradacijea dakle 100ja bila ono vide se parnice, sad treba pocet traljat tj, smirglat sa sve vecom gradacijom(sitnijom)?? imam jos suhih 120,180,250 i 400 (citaj nije bilo na stanju vise gdje kupujem) i uzeo sam vodobrusne 600,800,1000,1200,1500 i 2000 (bar ja mislim da sam tako mozda sam slagao za 1200 al et :) ) jeli dovoljno sa suhim do 400 pa preci na vodobrusnu il se ide i sa suhom do 2000 pa ponoviti onda vodobrusne od 600 do 2000?
mogu reci da su mi prsti otpali,misici me uzasno bole, jbg rucno smirglam i to je u pitanju samo jedna felga :((( a ni 1% posla nisam jos uradio :) ..stvarno nepreporucujem osobama koji nisu jakih zivaca, ja se ev tresem sav od izludjenosti i nervoze,skupit cu snage zavrsiti pa kad bi i na psihijatriji zavrsio :(( .. toliko patnje i svega a tek skinuo lak s felgi :)

ama ne budi budala nego felgu na pogonski tocak, auto na dizalicu, potegnes rucnu, ubacis u prvu ili rikverc (koja god bude sporija, svejedno ce ti biti brzo :) ) i opleti. Ja zavrsio sve 4 felge, sa skidanjem laka, 4-5 gradacija vodobrusnog papira i poliranjem za 4-5 sati....
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

trizex je napisao(la):
elmir je napisao(la):
eh ovako, potrosio sam 2metra smirgla gradacije 100 da skinem lak s felge tj s falca, skinuo sam lak,posto je gradacijea dakle 100ja bila ono vide se parnice, sad treba pocet traljat tj, smirglat sa sve vecom gradacijom(sitnijom)?? imam jos suhih 120,180,250 i 400 (citaj nije bilo na stanju vise gdje kupujem) i uzeo sam vodobrusne 600,800,1000,1200,1500 i 2000 (bar ja mislim da sam tako mozda sam slagao za 1200 al et :) ) jeli dovoljno sa suhim do 400 pa preci na vodobrusnu il se ide i sa suhom do 2000 pa ponoviti onda vodobrusne od 600 do 2000?
mogu reci da su mi prsti otpali,misici me uzasno bole, jbg rucno smirglam i to je u pitanju samo jedna felga :((( a ni 1% posla nisam jos uradio :) ..stvarno nepreporucujem osobama koji nisu jakih zivaca, ja se ev tresem sav od izludjenosti i nervoze,skupit cu snage zavrsiti pa kad bi i na psihijatriji zavrsio :(( .. toliko patnje i svega a tek skinuo lak s felgi :)

ama ne budi budala nego felgu na pogonski tocak, auto na dizalicu, potegnes rucnu, ubacis u prvu ili rikverc (koja god bude sporija, svejedno ce ti biti brzo :) ) i opleti. Ja zavrsio sve 4 felge, sa skidanjem laka, 4-5 gradacija vodobrusnog papira i poliranjem za 4-5 sati....

da to sam zaboravio da ti napisem,mislio sam da se to podrazumeva :D
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

tko jos danas polira felge bez dizanja auta na klocne :) nadjes kolegu i za par sati gotov posao oko falceva :) do 1200 vodobrusnim sredi i onda purol nema smisla ici do 2000 pa onda purol jer je to jako gruba i abrazivna pasta .
a ako mozes tu nedje naci i kupiti tvrde paste ili kako nasi kazu KREDE to bi bilo jos bolja stvar
kod nas ih ima kupiti u AGsoling
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

da eto jos jedna informacija,to sam isto cuo da je purol ustvari slicno kao i vodena 1200 tako da nema potrebe da se ide dalje,sad sve znas,samo jos da ispoliras :D
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

krakovi me ebu,nikako nemogu na dizalicu auto i udri,probao sam ali malo malo lupim se po prstu,hocu li jos i slomit prste :S, sutra cu pocet udarat s 250 i 400 pa po vodobrusnima pa cemo vidjeti kako ce ispasti, nisam zadovoljan sad za sad a vidjet cete na kraju zbog cega kad ih skroz ispoliram, pa kako god..hvala na savjetima kad budem imao vremena kome do sad + nisam dao dacu :) tnxx!!
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

ma bola nece ti otkidat ruku ebote :) malo lupka sta fali veci dio ispoliraj na autu pa kasnije malo uz krakove sredi i gotovo ta nisu to mačevi na felgama :)
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

pa snadji se je*ote, neku tanku letvicu, lupam, ili tako nesto pa njome pritisni papir ako su ti prsti vec predebeli, tako sam se i ja snalazio na kraju, u svakom slucaju i vremenski, i gledano kroz trud, usteda od 358558%, a i sigurno ce bolje ispasti nego kad radis rucno tako pa ti dopizdi
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

eh evo nek se viid ko je najludji i najveca budala:p .. presao sam dakle na vodobrusni i ev zavrsio 600,sjebao sam se tako da nastavak sutra najvjerovatnije, ah nigdje mi se nezuri radim za svoj cejf pa polako, rucno moram jer stvarno nemogu na auto pokusao sam na sve nacine ali je nemoguce..



Uploaded with ImageShack.us
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

Samo ti druze polahko....
Ja jedva cekam da vidim kako ces to uradit pa cu onda i ja....
Ovdje su cini mi se zivci najbitniji...sretno...

Tebi je ovdje milina radit pored ove vode......
 
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

elmir je napisao(la):
eh evo nek se viid ko je najludji i najveca budala:p .. presao sam dakle na vodobrusni i ev zavrsio 600,sjebao sam se tako da nastavak sutra najvjerovatnije, ah nigdje mi se nezuri radim za svoj cejf pa polako, rucno moram jer stvarno nemogu na auto pokusao sam na sve nacine ali je nemoguce..



Uploaded with ImageShack.us

:D:D nije ti lako Boga mi, cuvaj kicmu da ne ostanes ko UPITNIK???
Sretno u radu;);)
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

@melvin- najvise treba imat dobre zivce, ja ih nemam al et radim a valjda necu do kraja poluditi
@milanelo- ma cuvam se drug al vec je kicma ko upitnik :) :) jebi je, vozim skutere od 11-12god pa se ruzno sjedilo i malo ide na upitnik ali malo sad vjezbam pa ce valjda biti kao uzvicnik, hahahaha :) :)
 
Legend
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

samo ti stisni zube,kad do politure dodjes , bices jako happy druze
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

uh uh fino ti ovo ide zivci ko u slona trebaju...
valja i meni svoje uskoro pocet radit...
a zivci skroz slabi:D

a rado bi trizu potplatio da uradi :D

sretno u nastavku
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

eh evo je, "skoro" gotova, polirao sam je purol pastom svega 3min jer vise nisam mogao umro sam, ovo sto viditi na dnu farbe i sto je izblijedila od poliranja to ce ici novi lak na to i na srce tj krakove, i to cu usput uraditi i opet cu sam, valjda necu zahebati :).. sutra ujutro poliram jos polir pastom, koliko je dovoljno polirati? otprilike?


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

iiiiiiiiiii daaaa,sve me vrag vuce da uzmem citavu felgu ispolirati, ali ima posla preko glave pa nisam pametan, savjeti?
 
Član
RE: poliranje felgi..pocelo je pocelo, treba JOS SAVJETAAA!

SAVJET, stavi purol na zguzvan list novina, puno veci sjaj se dobije nego na krpi - ako nisi vec!
 
Top