Poliranje alu felgi

Poliranje alu felgi

Član
poceo sam danas polirati felge, i nije lose.... e sad zanima me postupak poliranja farova, kako sta, laik sam u tome... noke majstorcina si
 
Legend
danas sam jos radio na ovim felgama
jedna osmirglana
227075_10150188932370353_569855352_7390277_2399444_n.jpg

227831_10150188933380353_569855352_7390283_7294363_n.jpg

zatim ispolirana, medjutim nisam nimalo zadovoljan kako je ovo ispalo, ove felge su katastrofalnog kvaliteta sto se aluminija tice, imaju jako hrapavu povrsinu, nakon skidanja nekih 0.2-0.3mm, ispod ostaje ravna povrsina, sa nekim mikroskopskim rupicama u aluminiju, i sto se vise skida povrsina, to su rupe uocljivije, uzas :S

225124_10150188933275353_569855352_7390281_2511980_n.jpg


ovo cu sutra radit :cool:
223478_10150188933430353_569855352_7390284_4511743_n.jpg
 
Član
nista ovo ne valja :D



oooodlicno...svaka cast...imas nerve jace od mene...sto ti je ova omladina:icon_smile:
 
Legend
mah suti, juce sam se iznervirao samo tako, uff :D
neces vjerovati, poslat cu ti sliku kasnije, ti se bolje razumijes.. predjem sa vodobrusnim, posusim felgu da vidim ima li riseva, kad ono isto kao da imaju neki mikroskopski crvi u metalu koji ga nagrizaju, i to se sve vise siri kako ja skidam sloj po sloj :D:icon_mad:
 
Član
.nOKe je napisao(la):
mah suti, juce sam se iznervirao samo tako, uff :D
neces vjerovati, poslat cu ti sliku kasnije, ti se bolje razumijes.. predjem sa vodobrusnim, posusim felgu da vidim ima li riseva, kad ono isto kao da imaju neki mikroskopski crvi u metalu koji ga nagrizaju, i to se sve vise siri kako ja skidam sloj po sloj :D:icon_mad:

susretao sam se sa time...cujemo se preko fb-a;)
 
Član
pukim48 je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
mah suti, juce sam se iznervirao samo tako, uff :D
neces vjerovati, poslat cu ti sliku kasnije, ti se bolje razumijes.. predjem sa vodobrusnim, posusim felgu da vidim ima li riseva, kad ono isto kao da imaju neki mikroskopski crvi u metalu koji ga nagrizaju, i to se sve vise siri kako ja skidam sloj po sloj :D:icon_mad:

susretao sam se sa time...cujemo se preko fb-a;)

isti belaj kao i sa felgama sto sam ja radio,kako smirglas sve vece i vece rupice male ja sam odustao navukao sprickit i ofarbao ih ;)
 
Član
e moj noke, ja ti samo mogu reci da ti se divim na zivcima, samo je sreca pa se ja nisam prihvatio toga da ja sam radim oko toga, to bi davno bilo iskrivljeno od cekica..samo bi ih bacio bezze... :icon_biggrin:

evo vidim ova prva rijesena, moj komentar je samo da jedva cekam da mi to stigne sve komplet pa da to vidim uzivo, i da montiram cim se ofarba... nemam zamjerke, jedva cekam da i ovo ostalo bude, pa da vidimo..

a to sto se tice tog aluminija, ko ce to znati, to je kinez, kako god okrenes ne moze bit kako treba, znam da se neke rupice pojavljuju, vjerovatno ili ima nekih mjehurica kad izljevaju u kalup, ili je toliko los aluminij da ima sljake u njemu kad se lijeva pa tako ostane...to se i ne moze znat idok ovako ne pocnes polirati,mogao bi brusit jos centimetar,nebi nista dobio, ja sam siguran da si izvukao iz njih sto je bolje moglo,tako da se ne moras zamarati puno sa tim..
a te sitne rupice, to je neprimjetno, a i sto se kaze kome smeta neksam uzme smirglat pa da vidi hahhhah...
svaka ti cast, sve pohvale na rad, i kvalitet rada...
i mojne se sekirat bezze bratto', *ebes rupice!
 
Legend
hehe, drago mi je almire da nisi na bilo koji nacin zamjerio, danas sam ja opet nanovo sve uradio, i mislim da je bolje ispalo, isao sam na rizik da skinem jos 0.2-0.3 mm, krenuo sa 400 masinski, i bolje je nego sto je bilo, evo maloprije sam zavrsio pa cu postavit slike kasnije, da vidis o cemu se radi, uglavnom sada je puno bolje, i mislim da ces biti zadovoljan kako je ispalo, sutra ce i aBd poklopac biti gotov, tako da do vikenda se nadam da cu zavrsit kako smo se i dogovorili
cujemo se, pozz ;);)
 
Top