Policajac koji uzima je kriminalac, a šta je vozač koji mito daje?

Policajac koji uzima je kriminalac, a šta je vozač koji mito daje?

Član
Roman bi se mogao ispisati od priča "davanja" policajcima. Priča više nije samo priča, ljudi su u Banjoj Luci snimili i onoga koji uzima ali i onoga koji daje.
O policajcima koji mito uzimaju nema se šta diskutovati, čine krivično djelo i narod za njih ima niz vrlo slikovitih naziva. PROBLEM je što ni slična imena narod nema za onoga ko mito daje iako je po zakonu kriv koliko i onaj ko mito uzima.

Svi su spremni vozača sa snimka da posmatraju kao jadnika iako jadnik NIJE MORAO da daje mito, i iako je jadnik davanjem mita sebi uštedio a od države UKRAO kaznu koju je po zakonu trebao da plati.

Zašto je ta uniforma tako magična pa i pametni zaboravljaju da poštenje nije u uniformi već u ličnosti osobe, uključujući i one koja se u civilnoj odjeći nađe u ulozi vozača. Zašto se poštenje i jednom i drugom ne vaga istom vagom? Zašto je za gotovo sve stanovnike ove države policajac lopov, a vozač nije? U koju kategoriju spadaju vozači koji i ne pomišljaju da daju mito i koji bez pogovora prihvataju odgovornost i propisanu kaznu za učinjeni prekršaj?

U informaciji koja ide uz ovaj video navodi se da je MUP RS-a suspendovao ovu dvojku i pokrenuo istragu, a niko ne postavlja pitanje zašto nije identifikovan i vozač i zašto protiv njega nije pokrenuta istraga?

U ovoj državi je puno toga naopako ali je najopasnije, i najteže za "popraviti" ono što je naopako u glavama ljudi. Naopako je onome u uniformi reći, a onome bez uniforme ne reći, "sram te bilo".
 
Član
rekoh vec tamo da se svijet danas vrti na mitu, lobiju itd itd.

a odgovor na tvoj post je :
policajac ima zakonsku duznost da provodi zakon i za to je placen, vozac ima duznost da postuje zakon ali nije placen za to..stoga slijedi da ce ga uvijek pokusati zaobici, jer zeli sebi bolje ( da ustedi)
a policajac treba da bude taj koji ce da radi ono za sto je placen...
probaj podmitit policajce u EU pa pricaj o nasim :)

p.s. bit ce ovo duga diskusija :D
 
potpuna istina, svaka cast za tekst....

nisam pokusavao da podmitim policajca, bar ne u BiH (jesam jednom u Cg jer mi ne bi dao da izdjem iz drzave dok ne platim kaznu a ne mozes mu licno platiti, moras na postu a subota poslije podne bila, na kraju me samo pustio hehehhe)

Pokusavanje izvlacenja od odgovornosti zna se kako se zove i kakve su osobe koje tako pokusavaju da se izvuku..... inace se sa policijom ne gotivim apsolutno, primam kazne bez pogovora ako sam kriv, a ako nisam ide zesca rasprava po obicaju, ali kako je nas sistem napravljan drot i kada pogrijesi ne mozes ga pobiti na sudu (izuzev ovako video snimka - ali zataskace se i to). Licno sam imao situaciju u kojoj su mi u MUPu napravili gresku i poslali me na sud oni, kao moraces se peglati ali nije tvoja greska, da bi mi na sudu svezali duplu kaznu, jer ne mogu priznati gresku sistema

Takodje sam od samih policajaca imao situacija u kojoj nece da mi pise kaznu, vec kao hajd otidji tu i tu i kupi nam dorucak,,,,, ococio sam se smijati i otisao kupiti liku, koji se kasnije crvenio kao pa sto nisi rekao da znas komandira, koji ga je zvao i pitao za peglanje......

Sve i svemu, ne volim podmicivanje, mada 99% ce ovdje reci da na taj nacin prolaze bolje i bla bla, uvjek placam ukoliko sam kriv, a ponekad i ako nisam moras tipla kaznu jer na sudu nemas sanse u sta sam se licno uvjerio....
 
Član
Kako samo zadovoljno trlja rukice :D ,masala,masala legla cvaja......e kolega zima majku mu gdje ce mo sad,hocemo na cevape il da zavrnemo jos koga :D:lol::lol::lol:
 
Član
e kad spomenu ćevape , odavde im je preko puta roštiljnica opasna na 20 metara , tako da ne sumnjam da je legla velika porcija :D
 
Član
Uvijek podmicujem, ili se pokusavam izvuci...Zasto ? Brate nek murjak popije pive, ja imam manju kaznu, a drzavi dajem po zakonu goli qrac kao i ona meni...milo za drago ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Uvijek podmicujem, ili se pokusavam izvuci...Zasto ? Brate nek murjak popije pive, ja imam manju kaznu, a drzavi dajem po zakonu goli qrac kao i ona meni...milo za drago ;)

Zato nam i jeste drzava u kurcu
"Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country" :icon_smile:
JFK
 
Član
Tiburon je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Uvijek podmicujem, ili se pokusavam izvuci...Zasto ? Brate nek murjak popije pive, ja imam manju kaznu, a drzavi dajem po zakonu goli qrac kao i ona meni...milo za drago ;)

Zato nam i jeste drzava u kurcu
"Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country" :icon_smile:
JFK

Move the fuck out to Germany :D
 
Član
sve je otislo u qurac....
drzava ne vodi racuna o gradjanima,gradjani ne vode racuna o drzavi...
propast ziva... :icon_rolleyes:
 
Član
Nedavno sam se izvukao sam 50 km, u suprotnom sam mogao dobiti kaznu, i zabranu polaganja 2 godine jer nemam vozačke. to mi je bio prvi put da podmitim policajca, nisam se prije ni susreto sa njim, prvi put, i odmah naopako.
Čovjek zadovoljan, zadovoljan ja, kako sam mogao proći, zašto bi plaćao državi, kada ne plaća ni ona meni, invalidnina od oca koji mi je poginuo kasni po 15 dana, sramota živa.
Nisam za mito, al kad se nema izlaza, zašto ne i pokušati
 
Top