polaganje za skuter do 49k??

polaganje za skuter do 49k??

Član
Ajmo ko ima kakve ali TACNE informacije oko ovoga mora li se polagat i sta?
Bilo je nekih izmjena i dopuna zakona o saob. u vezi toga tako da sad niko tacno nezna koga god pitam pa cak i policija?

prije se sa B moglo voziti do 49k. pa su ukinuli i moralo se polagat A1. kategorija

E sad sam nacuo da po NOVOM zakonu 49k ide na B, do 125k ide A1, a preko A katregorija?

Hocu da uzmem skutercic radi posla pa mi se ne polaze bezveze opet ako moram i za te male do 49k polagat.


Iskustva?
 
Početnik
Ne ttrebas polagati ...

Jaran mi skoro polozio prije mjesec dana , dobio da moze voziti do 49 kubika skuter ... a polagao za B
 
Član
guster je napisao(la):
Ajmo ko ima kakve ali TACNE informacije oko ovoga mora li se polagat i sta?
Bilo je nekih izmjena i dopuna zakona o saob. u vezi toga tako da sad niko tacno nezna koga god pitam pa cak i policija?

prije se sa B moglo voziti do 49k. pa su ukinuli i moralo se polagat A1. kategorija

E sad sam nacuo da po NOVOM zakonu 49k ide na B, do 125k ide A1, a preko A katregorija?

Hocu da uzmem skutercic radi posla pa mi se ne polaze bezveze opet ako moram i za te male do 49k polagat.


Iskustva?

prije dok sam ja jos vozikao morao si imati A1 polozeno za 49ccm,
a A1 posebno nemozes polagati pa si onda morao poloziti kompletnu A kategoriju.
Eh sad neznam kako su napravili sa tim novim izmjenama.
 
Član
Mozes voziti sa B do 49ccm. Od 49ccm do 125ccm polazes za A1. Kad se polozi za A1 tek nakon dvije godine se moze polagati za A. Ovo je provjerena informacija
 
Član
Chevy je napisao(la):
Mozes voziti sa B do 49ccm. Od 49ccm do 125ccm polazes za A1. Kad se polozi za A1 tek nakon dvije godine se moze polagati za A. Ovo je provjerena informacija

ovo sam i ja isto cuo ...
 
Član
Chevy je napisao(la):
Mozes voziti sa B do 49ccm. Od 49ccm do 125ccm polazes za A1. Kad se polozi za A1 tek nakon dvije godine se moze polagati za A. Ovo je provjerena informacija

Ja sam 2008 polozio A kategoriju. Prije nisam imao polozen A1, samo B
 
Član
znaci tacno je ;)
ma prosle god su bili uveli zakon da i do 49k moras polagat A kategoriju (valjda zbog klinaca i skutera) pa su sad opet mijenjali i vratili ;)

hvala
 
Član
Gele je napisao(la):
Chevy je napisao(la):
Mozes voziti sa B do 49ccm. Od 49ccm do 125ccm polazes za A1. Kad se polozi za A1 tek nakon dvije godine se moze polagati za A. Ovo je provjerena informacija

Ja sam 2008 polozio A kategoriju. Prije nisam imao polozen A1, samo B

a za koji motor si htjeo polagat, mislim vozit?
 
ako nemas polozeno nista, onda samo trebas polozit poznavalnje znakova za 49ccm to ti je oko 70-80km, a ako si nesto polagao onda netrebass ..
 
Član
posto imas polozen vozacki ispit mozes da vozis motor do 49 ccm, ne treba ti A1, tacno je ovo sto su ti pisali gore, bas sam neki dan sjedio sa drugom koji ima autoskolu i kod njega je lik polagao A kategoriju i bas mi je govorio ovo za 49ccm;)
 
Pa kad polozis za B, imas tamo u vozackoj upisano B1 (bicikl sa pomocnim motorom), to je taj do 50 ccm, i mozes voziti..

A, ovo gore ne kontam, moras poloziti A1, pa poslije dvije godine A, ja sam polagao po novom zakonu prije dvije godine i imao samo B, i odmah polozio za A, nista A1 nisam morao polagati....
 
Član
Ne treba polagati,mene su zaustavljali par puta,i samo pokazem vozacku (B kategoriju samo imam),zazele mi ugodan dan i furam dalje :icon_smile:
 
Top