Pokvarena maticna moze li se popraviti ?

Pokvarena maticna moze li se popraviti ?

Član
Imam neku maticnu i kad sam spojio sve komponente nije htjelo da upali. Najvjerovatnije je do ploce pa moze li se popraviti da odnesem nekom elektricaru :icon_question:
 
Član
mozes kondenzatore izmijenjat...ovo ostalo,tesko...zavisi opet sta je...jesi siguran da je sve ostalo ispravno
 
Član
Skidao dijelove s drugog racunara koji je u upotrebi, jedino proces da ne odgovara pa nece da upali:icon_smile:
 
Član
Moze biti da nijedan od tih procesora nije kompatibilan sa tom maticnom plocom, idi na stranicu proizvodjaca ploce, i vidi koje procesore podrzava ta tvoja maticna ploca.
 
Član
Koja je tacno ploca i koji si tacno procesor i ostalo stavljao ?

Jel se ne pali bas nikako, nista ni ventilatori ni lampice ni nista nista ili ne moze da starta ?
 
Član
jusuf je napisao(la):
Moze biti da nijedan od tih procesora nije kompatibilan sa tom maticnom plocom, idi na stranicu proizvodjaca ploce, i vidi koje procesore podrzava ta tvoja maticna ploca.
ja sam imao problem sa nekom brand name plocom...valjda zbog biosa nije htjeo prepoznati..nadji jos koji procesor, slabiji od tog... (usput vidi da nisi negdje neki dzek obrnuo..)
 
Član
menjic je napisao(la):
Koja je tacno ploca i koji si tacno procesor i ostalo stavljao ?

Jel se ne pali bas nikako, nista ni ventilatori ni lampice ni nista nista ili ne moze da starta ?

IBM rev:1.5 a stavljao procesore intel pentium 3.0/1m/800, pa 2.8/1m/533 i Intel celeron 2.8 /256/533
 
Član
moj prijedlog slikaj pa sutni sliku ovde :) ... stavi kakav slabiji procesor :) 1,8 tako nesh ak imas :)
 
To koliko me sjecanje sluzi polozene IBM net vista centrale koje su gurale do max 2.53 ghz intel pentium 478 socket znaci nepasu ti tvoji procesori, pod jedan a pod dva moze biti granjanje napona kod slota za ram sa 8 nozica on je dosta puta htio da crkne ;)
 
svaka ploca kad se komp tek upali daje zvucne signale ako neka od komponenti na njoj nije ispravna, odredjene beep-ove po vremenskim intervalima i brojis i u knjizi vidis u cemu je problem, naravno ako je ploca ispravna, ako nedaje nikakve zvukove a neradi nista onda ploca nije ispravna.
 
Top