Pojacavanje 1,9 TD motora Golf 2

Pojacavanje 1,9 TD motora Golf 2

Imam navedeni 1.9 TD motor u Golfu 2 navodno ima 55kw... auto ide ekstra bas povlaci i startan je jako nije da se hvalim ali dosta novijih auta nisu ovako startni, vozi sam ga 180kmh po kracoj ravnici nema sta nedimi puno netrosi ulje radi ko sati i naravno redovno se mjenja ulje i odrzava.
Ali snage nikad dosta pa bi valio da mi neko kaze neki savjet ili iskustvo sta mu je pomoglio..
Ja sam kontao vecu turbinu , dizne to bi pomoglo ako neko ima
ovako to izgleda ubacio sam jos intercooler od GTD golfa2 ali nemam sad slika :)
Unaprijed hvala na svakoj pomoci i savjeti :happy:
slika-143436-5619785075b50-velika.jpg
 
Član
Ovaj motor je super u dvojci, ali jedini nacin da ga pojacas je upravo doradivanje motora (bregaste,turbina i sl.). Pokusaj naci na ebay neke dijelove, kako se sjecam jedan je sa foruma pojacavao trojku tako sto je kupio neki set na ebay i samo ugradio to.
 
Član
Zar se isplati to tunirati i dizati konje? mozes ti "izvuci" jos par konja iz njega ali to je to, ako hoces nesto vise konja moras uloziti pofinih para u motor a ja mislim da se to ne isplati jer taj motor nema potencijala za to... Zar nije jeftinije uzeti 1.9TDI iz golfa 3 110 konja i biti rahat...
 
da se malo ustimat pumpa i turbo i moze se izvuc do 10ks ako je motor dobar, osjetices malo na ubrzanju i to je to, a ako hoces nesto vise treba dobrih para da se pojaca kako treba...
imo taj motor u dvici i bio je malo pojacan, pa sam kasnije imo 1.9 TDI 90ks + chip i tad je bilo extra, mada sam ganjo 110ks ali ga je tesko bilo nac
 
Pa sad kontao sam ubacivati ARL motor od golfa 4 ima 110kw fabrickih plus cipic bilo bi ekstra ali dok je ovaj motor u njemu da ga malo doradim cisto iz fazona kazu kao pumpa iz 1.6 td da ga pojaca neki bost pin i drugi mjenjac sa drugacijim odnosom i prenosom
 
I da stavio sam intercooler nastelovao ga ide on ono bas fino ali reko da nezna neko neku caku ili turbinu za jeftine pare vecu hihihi :wacky:
 
Član
Kosto rekao RS ubaci 110PS i rahat si,ovo ne diraj mislim da s ovim motor ide solidno,iskreno sipaj i vozi a volio bi bas da vidimo video ubrzanja kako to ide..:)
 
I da dali ima neko ko radi ove motore da se malo poigram sa bosh pumpom i diznama naravno i dalje trazim vecu turbinu :hungry:
 
Top