pojacalo i kutija savjet

pojacalo i kutija savjet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako imao sam do nedavno pojacalo
mac audio mx 2000 radi na bridge 400w rms na 4 Ohm
i mac audio quattro kutiju 250w rms
solidno je radilo, ne bas toliko jak ali cist zvuk, sve dok kutija nije odradila svoje i prestala raditi
sad me zanima je li bilo prejako snage za kutiju

sad trenutno sam ostao na istom pojacalu, ali sam u kutiju ubacio 12'' woofer impulse121 500w rms, jedva se nekako odradilo jer je kutija za 10''
da li je moguce da se sad sprzi pojacalo jer je woofer nesto jaci
inace sad udara veoma dobro, vise nego zadovoljan
 
pojacalo neces moci sprziti tako lako u tom plucaju, prije si mogao u slucaju kada je bilo jace pojacalo od zvucnika, jer pri progorjevanju zvucnika ukoliko se namotaji zaljepe po magnetu, a pojacalo i dalje gura moze da pregori, ovo mi se licno desilo samo sto je bila kucna varijanta...
Ukoliko je jaci zvucnik pojacalo ga nece moci prezasititi i to je dobro, i po pojacalo i po zvucnik ;););)
 
pogresno, bolje da je pojacalo jace jer onda ima vecu kontrolu nad wooferom, tj pojacalo je jace i onda se malo smanji i tako ga nikad ne opterecujes do kraja sto znaci vise kontrole, bolji zvuk, duzi vijek woofera jer nema klipa tj izoblicenja i ostalih sranja.. eto. ;)
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
pogresno, bolje da je pojacalo jace jer onda ima vecu kontrolu nad wooferom, tj pojacalo je jace i onda se malo smanji i tako ga nikad ne opterecujes do kraja sto znaci vise kontrole, bolji zvuk, duzi vijek woofera jer nema klipa tj izoblicenja i ostalih sranja.. eto. ;)

vidim ti se dosta razumijes oko tih stvari, pa onda mozda i znas koliko pojacati na pojacalu kad je ovako stanje, inace stoji na pola jer je i to previse
 

IGY

Član
ovako nekako bi trebao moci da ustimas, smanji na pojacalu do kraja gain
pojacaj muztiku do granice na kojoj max pojacavas kad slusas i pusti da svira
zatim didzi gain na pojacalu do mjere kad woofer pocne da ide u klip, da dobija distorziju, da krci, ruzno svira kako god protumacio :cool:
i onda samo malo vrati i to bi trebalo biti to
 
Član
ok hvala svima;)
sad moram da ganjam jace pojacalo
i malo vecu kutiju za ovaj woofer
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top