Pogledajte kakav automobil možete kupiti za 20.000 KM!

Pogledajte kakav automobil možete kupiti za 20.000 KM!

Član
dodas jos malo i za 22 hiljade 1.2TSI motor sa pocetnim paketom opreme, ne treba bolje ;)

doduse, vidi se unutra usteda na troskovima. npr citava tabla je plasticna, tapacirunzi plasticni. al jbg, ljudi su svjesno isli da ponude sto jeftinije. oprema nije neka, ali "normalnom" vozacu sasvim dovoljno. gepek za ovu cijenu OGROMAN. sve u svemu, mislim da ce se dobro prodavati kod nas.

ja nezz koja to ima bolja ponuda trenutno
 
Član
NEznam u koju točno kategoriju spada Rapid, ovo je nešto između Fabije i Octavie? Cijena nije loša, ja bih svakako prije kupio novu Škodu nego VW, ali tipična boljka kod VW, Škode i dr. je manjak opreme u osnovnom paketu i nadoplata za sve živo... Nebih se bunio protiv novog Chevroleta, Dacie, Tate i ostalih jeftinjaka.
 
Član
Al' ste odmah poletili da spominjete trkače, a niko trke nije spomenuo. Jednostavno je vožnja ugodnija i lakša sa jačim autom.
 
Član
al ne mora to biti ni 150KS. 1.2 tsi sa 85 ili 105ks je sasvim dovoljan nekom cikici koji hoce da se vozi u novom autu, da ima fin gepek u koji moze svasta staviti kad krene na pijacu, na vikendicu i sl...

@yelow, rapid je kao sto ti rece nesto izmedju fabie i octavie, s tim sto je nova octavia povecana u odnosu na staru, tako da je rapid malo manji od stare octavie. mrsko mi gledati tacne specifikacije, al ima sasvim dovoljno prostora. a gepek je neznatno manji nego u mojoj octaviji

mislim da ce novi sandero stepway biti pun pogodak ;)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
dodas jos malo i za 22 hiljade 1.2TSI motor sa pocetnim paketom opreme, ne treba bolje ;)

doduse, vidi se unutra usteda na troskovima. npr citava tabla je plasticna, tapacirunzi plasticni. al jbg, ljudi su svjesno isli da ponude sto jeftinije. oprema nije neka, ali "normalnom" vozacu sasvim dovoljno. gepek za ovu cijenu OGROMAN. sve u svemu, mislim da ce se dobro prodavati kod nas.

ja nezz koja to ima bolja ponuda trenutno
http://www.pik.ba/artikal/3646802/fiat-panda-1-2-easy/ skupo je to evo ovo i jos za dvije tisuce ubacis opreme ima klimu ;)
 
Član
smijesan si. kao prvo, nije isti segment. rapid haman kao octavia, pasat i ostali iz tog segmenta, po duplo jeftinijoj cijeni. jeste malo naustrb kvaliteta, ali zato sto se komfora tice, daleko najvise nudi od svih iz tog cjenovnog ranga. danas sam se vozio u rapidu i nisam mogao primjetiti da je nesto skuceniji od moje octavie. isto tako gepek mu je ogroman, a ima dosta onih kojima je gepek veoma bitna stavka.

vanjski izgled, 5+ ;)
 
Član
u firmi imamo ovu pandu, smece nevidjeno vjerujte mi, nije zasluzila ni da je se spominje u ovoj temi

ova skoda izgleda kao jako dobar auto, novo a ne tako skupo, sigurno da ce naici na jako dobar odziv kupaca
 
Član
ma ova panda meni i na prvu s vana izgleda kao sepet. dok je npr rapid fenomenalan sto se tice vanjskog izgleda. meni smeta unutra ta silna plastika kod mene je npr u octaviji ona ko gumirana tabla i dijelovi tapacirunga. ovo mi malo na daciu baca, al jbg mora necim opravdati tu cijenu. mislim da ce poprilicno dobro ici na nasem trzistu. pogotovo sa ovim 1.2 tsi motorom. sasvim dovoljan sto se tice snage, a nije neki potrosac...
 
Član
Ovaj najslabiji 1.2 TSI motor u ponudi, proizvodi se u Mladoj Boleslavi (Češka Republika), a pored Golfa pokreće i modele Audija, SEAT-a i Škode. Motor je 4-cilindrični, blok je od aluminijuma, opremljen je jednim turbopunjačem, ubrizgavanje goriva u cilindre je direktno, a masa motora iznosi samo 89,5 kilograma. Maksimalna snaga agregata je 63 kW (86 KS) 4.800 o/min. Maksimalni obrtni moment od 160 Nm raspoloživ je u rasponu od 1500 do 3.500 o/min, što je podatak koji govori dosta toga o karakteristici motora. Turbo počinje da manifestuje svoju snagu pri 1.800 o/min, njegov uticaj se oseća sve do 3.700 o/min.

ovo sam nasao je za ovu slabiju verziju od 85KS. ovdje pise da je 4-cilindricni

a ovaj 1.2 MPI je sa 3 cilindra
 
Član
Kako tebi koji vozis Pola, Panda moze biti smece? :lol: Svasta ovdje covjek procita...

Inace ne bi Pandu poredio sa Rapidom, a ja sam se isto iznenadio da je Rapid tako povoljan. U osnovnoj opremi ima gotovo sve sto meni licno treba, ABS, klima... dodao bi jedino straznje podizace stakala i to je to. Ni najsnazniji motor nije neka zvijer, ali opet nudi pristojnih 9.5 do 100 km/h, sto je i vise nego ok za normalne voznje. Kako neko napisa, vec za 22.000 je tu 1.2 TSi sa 84 KS. A za 23500 KM - to jest malo vise, dobije se 1.2 TSI sa 105 KS i 10.3 do 100 km/h (to su performanse bolje od Golfa 3 GTI 8V), ne vidim da nekome treba bolje za normalne voznje.
 
Član
meni se ne svidja zadnji dio... nekako mi izgleda isto neko kinesko auto... ostalo je super, unutrasnjost posebno.. pogotovo za te pare ali opet ja bih radije kupio auto sa 100 000 na satu za te novce... 100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 sisa ;)
 
Član
paris-2012-skoda-rapid-live-photos_11.jpg


sta fali ovom zadnjem kraju?? meni se jedino ovi "prelomi" kod tablica ne svidjaju. ostalo odlicno...
 
Član
evo kao kratki "test", poredenje sa konkurencijom;
http://www.skoda.hr/files/hr/element/pics_download/959.pdf

sto suber rece, smijesno je gledat neke "performanse" kod ove klase , a na forumu sve puno rejsera, samo ih potanko po sr-u :D

ili poredit sta se polovno moze uzet za te pare... novo je novo, pa se valjda poredi i sa ostalom salonskom konkurencijom, a ne sa polovnjacima sa pik.ba... :icon_rolleyes:
...
rapid ce naci kupce, kako ovi jeftiniji tako sigurno i opremljeniji elegance, jaci 1.2 tsi ili 1.6 tdi... jer octavia 3 se pozicionira na neki nacin klasu "vise" od trenutne, te ce biti i nesto skuplja.
 
Član
jednostavno u mom oku nisu dobre proporcije zadnjeg kraja... linije mi se ne slazu sa ostatkom auta...
 
Top