Poginuo pjesak

Poginuo pjesak

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Maloprije se vracam s Pala, poslom, zastoj, neko pokupio nekog pjesaka, cica stariji je valjda u pitanju, 200m prije raskrsnice na Han Derventi, covjek na mjestu mrtav.Ne znam nista vise, znam da je zastoj ostao, po rijecima policije najmanje ce biti 3h, ja raspalio preko trebevica za Sarajevo
 
predpostavljao sam da je pjesak pjan bio ili slicno, jer je nelogicno bilo kako je mogao zavrsiti ondje gdje je zavrsio.
Steta za tog momka sto je vozio, ne bih mu bio u kozi
 
Član
nece vozacu nista biti ako je vozio prema ogranicenju i ako tu nema pjesackog prelaza.. Prema obligacionom pravu on se oslobadja stete jer je steta nastala iskljucivom radnjom drugog lica(ostecenog), taj jos je bio pijan, tako da nek nadje advokata koji zna svoj posao i nece mu nista biti, mada ne znam ni hoce li se pokretat postupak uopce jer je to sve jasno ko dan svakom tuzitelju..
 
Član
Astra je napisao(la):
nece vozacu nista biti ako je vozio prema ogranicenju i ako tu nema pjesackog prelaza.. Prema obligacionom pravu on se oslobadja stete jer je steta nastala iskljucivom radnjom drugog lica(ostecenog), taj jos je bio pijan, tako da nek nadje advokata koji zna svoj posao i nece mu nista biti, mada ne znam ni hoce li se pokretat postupak uopce jer je to sve jasno ko dan svakom tuzitelju..

Obligaciono pravo nema nikakve vezze sa nezgodom. Ovo je domen krivičnog prava, tj. saobraćajna nezgoda sa smrtnim ishodom. Obligaciono pravo je vezano za ugovore i kršenje obaveza iz istih.
A dobar advokat će ga izvući samo tako, i najteže što će mu biti jeste njegova savjest i slika pred očima, kao i troškovi postupka.
Svakako mi je žao vozača i pješaka, ali svi znamo da pješaci mnogo manje paze nego vozači. Ja dok sam za volanom iznerviram se bezbroj puta samo zato što pretrčavaju glavnu cestu, izlijeću iza bandera, stajališta, hodaju između vozila dok su na semaforu.... Uvijek se mora paziti.

PS: zna li iko šta je bilo preksinoć na Vracama?? Vidio sam crveni Audi A4 stoji parkiran, hitna i razbacane stvari na cesti. Malo iznad DP-a.
 
Član
jeste krivicno, ali se ove odredbe oblig. prava isto tako mogu primjeniti na ovo buduci da je auto opasna stvar i njime je prouzrokovana steta.... ima slicna i u krivicnom pravu: ukoliko je steta nastala iskljucivom radnjom ostecenog, jedno te isto.. cisto malo analogije.. molim te javi nam kako ti je prosao drug
 
Ma i neka se izvuce od zatvora, valja nosat neciji zivot na savjesti, j*es sve kad navece valja sklopit oci i leci spavat!!! Mene ne plasi nista u saobracaju nego bezobrazni pjesaci, a to je u nas u BiH jedno 90% takvih, to izlijece sa svih strana pred tebe, nema ni nista mrze kad se pojavim nekih 5 metara od pjesackog, i vozim nekih 30-40 po ogranicenju, i ono izleti i jedva stanes, ono sve te presijece, i onda se nesto bune, pokazuje na pjesacki prijelaz, onda meni pukne film pa govorim nemam ja koncice sa kojima mogu stati u par metara, al' to je caba ljudima dokazivat, onda ono izlijecanje iza kombija, kamiona na put, gdje se na par metara stvori od tebe, pripane te!! I oni najgori koji poredj j*enog trotoara hodaju po putu, i ja moram stati da bih obisao kada naidje auto iz suprotnog smijera, a ovaj hoda malte ne pa na pola trake!!! I sviras budali, al' nista ne postojis!! Kao sto reko, ja se u saobracaju najvise bojim ovih pjesaka, udaris, i ako nisi kriv, bit ces kriv proglasen, jer takav je sustav u nas!!!!
 
Član
R.I.P Ne paze ljudi danas jednostavno izađe na cestu i nada se da će drugi razmišljati umjesto njega...Mislim da se u obligacionom pravu misli na materijalnu štetu...Misli se na štetu nastalu zbog kršenja ugovora i slično. Prije 7,8 godina čovjek je ujutro razvozio hlj* i pjan čovjek smota biciklom pod kombi i pogine,a ovaj koliko se sjećam kasnije odležao godinu u zatvoru...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top