podesavanje plina

podesavanje plina

Član
zanima me da li je bolje povecati protok plina ili ga smanjiti?jer kad ga smanjim slabije auto vuce,a kad ga povecam ide ko lud,imam osjecaj da ide bolje na plinu nego na benzinu kad ga odvrnem puno,sto se tice potrosnje auto trosi koliko mu se daje gasa,pa sad da li je bolje da je vise odvrnut ili da je neka sredina radi potrosnje?
 
kod mene je nastimano da vuce isto i na benzin i na plin da na vuci ne osjetim neku razliku samo sto mi na takvom stelungu uzima cca.litar plina vise u odnosu na benzin na 100 kilometara i nemam problema nikakvih vec ev 3 godine nisam mjenjo ni svjecice ni nista hvala Bogu neureklo se
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
kod mene je nastimano da vuce isto i na benzin i na plin da na vuci ne osjetim neku razliku samo sto mi na takvom stelungu uzima cca.litar plina vise u odnosu na benzin na 100 kilometara i nemam problema nikakvih vec ev 3 godine nisam mjenjo ni svjecice ni nista hvala Bogu neureklo se

aham ajd super,kod mene je plin ima vise od godine dana,samo jednom zamijenio filter i nist vise,majstor koji mi je ugradjivao nastimao je isti omjer znaci niko nije mogao osjetiti razliku u vuci,tada sam s 30 km prelazio 250 km,po cijeni od 1.25 stim da sam ga prilikom tog testa cepio do maximuma,vozio koliko auto moze na autoputu,zatim drugom maximalu izvlacio itd,al kad sam malo smanji i osjetio na vuci onda s 10 km predje 120 km normalne voznje,pa reko volio bih naci neku normalu da ide fino i da normalno trosi :)

mokeBass je napisao(la):
pa sta ti bolje odgovara to i uradis:D
to stoji al et reko zlatnu sredinu naci,zanima me dal manje trosi kad je vise odvrnuto ili kad je zavrnuti,s obzirom kad je zavrnuto moras vise gasa davati kontas :)
 
vjeruj mi da kad je zavrnut gasaj ti njeg koliko hos ali obrtaji nece preko 3000 ide on ali brze nabjera peglica i fico :lol:
i top speed mu je 80km/h
 
Član
to si upravu brate,treba mu pola dana dok nabere brzinu,pa zbog toga se pitam da li je bolje da je normalno odvrnut jer sto vise gasa dajes vise trosi jel tako?
 
Član
kad je smanjen polijen je , zato nadjes mu neku sredinu da i vuce lijepo a da ne uzima puno i laganica :icon_smile: a kad ga pojacas zvizdi ko kupus :lol:
 
Član
hehehehe ta ti je dobra ko kupus heheheh ev sad idu topliji dani pa cu valjda potrefiti neku zlatnu sredinu ;)
kupus eheheheheh ;)
 
Top