Podesavanje farova

Podesavanje farova

Radi se o passat 5+ kratka svjetla su jako nisko,duga svjetle gdje bi trebala kratka.znam da postoji el.podesavanje ali on spusti jos nize snop svjetlosti,valjda je u karavanima zbog teteta napravljeno da se spusti,a kod limuzina moze se dizati snop.pa ako ima ko da zna kako se stela mehanicki da pomogne.lp
 
Super Moderator
nema to veze karavan limuzina. i kod jednog i kod drugog se snop moze dizati i spustati. drugo je to sto su tebi bili podignuti na max, pa onda samo mozes spustiti :) i kad ih spustis na prekidacu, pa kad vratis kako je bilo, farovi se dizu jel tako? znaci ima i dizanje i spustanje, ne moze samo imati jedno pa onda kad ih dignes il spustis nema vracanja
imas na faru ''sarafe'' za stelovanje gore/dole i lijevo/desno
 
Ne gresis drug.podesavanje je na nuli,kad okrenes 1,2,3 itd snop se spusta,dok kod kolege na limuzini snop podize .dali mislis na sarafe s inbus glavam koji se mogu vidjeti
 
Super Moderator
0 je u pravilu najvisi nivo, kako brojevi rastu, snop se spusta
recimo ja sam sebi znao staviti prekidac na sredinu i onda na sarafe nastimati farove u normalu, tako da kad hocu da spustim imam prostora, a mogu i da dignem
kod kolege nesto nije uredu ako mu je na 0 spusten snop a na 3 podignut
da, najcesce su kao imbus
 
Hvala na slici dobro je znati kako snop treba da ide,al meni je najveci problem preko cega ih nastelati,pa sam mislio da ovdje ima par njih koji su se susretali s farovima passata pa da pomognu.
 
Član
Na prvoj slici je sve pokazano. A kad otvoris haubu izmad farova imas otvore za prilaz podesavanju. Po dva sa svake strane. Njih vrtis i sjenilo se pomjera. Takodje mozes vijke koje drze far popustiti pa gornji dio fara pohurati prema unutra i zategnuti. Cesto se desi da su i oni pomjereni. Tu imas mogucnost stelovanja nekih 3 4 mm
 
Taj ciko ce ustimat kako on hoce,ja cu ustimat kako ja hocu,dignut cu koliko hocu,i onda mogu nivelacijom spustit u voznji koliko mi treba,samo da skontam gdje se stela,razumijes sad
 
Top