Poboljsanje zvucnika!

Poboljsanje zvucnika!

Pozdrav!

U nedoumici sam jednoj velikoj pa najbolje bi bilo da iznesem misljenja onima koji to znaju.
Naime u kolima imam jako lepo fabricko ozvucenje. Bass je nekako solidan ali ja bih najradije hteo da pojacam malo taj bass.

Moje pitanje je: - Da li bih poboljsao bass ako bih samo ubacio druge zvucnike na zadnjoj polici? ILI tu mora da ide nekakvo pojacalo?

Unapred hvala!


Ovako nesto umesto original zvucnika samo da su manji zvucnici... Precnika 10-15cm
10483-3-b2_es8_001.jpg
 
ako heces da POJACAS logicno da ti treba POJACALO, stavljanjem drugih, boljih zvucnika mozes dobiti i kontra efekat, da se slabije cuju jer player nema snage da ih pogura..... Dakle, prvo pojacalo pa onda zvucnici bolji....
 
Hvala ''Zen_3dom'' na kvalitetnom odgovoru.

Da li znas mozda neku marku pojacala ili pojacalo svejedno koje nije preterano veliko i jako? Ne treba mi nesto od 1000W za nesto malo jaci bass! ??? :)
To pojacalo svakako ne bi imao mesta gde da ubacim-sakrijem (da se ne vidi)
 
koliko para toliko muzike....
Pri izboru pojacala gledaj koliko ima rms snage u w a ne koliko max, kada nadjes odgovarajuce spojis na postojeci sistem i vidis da li si zadovoljan, ako ne budes uzimaj bolje zvucnike....

Za pocetak gledaj da uzmes sto bolje pojacalo, jer kada imas dobro pojacalo lako je izabrati zvucnike....

Moj savjet je za pocetak ne uzimaj ispod 100w rms po kanalu
 
Aha, sad razumem!

Evo sada gledam pojacalo Kenwood + 2 zvucnika od 12'' mada meni toliki zvucnici nisu potrebni... Pise rms 2 ohm 300 Watt ili max 600W! Cena 160 evra!

Ok, hvala jos jednom! Kupicu pojacalo, i zvucnike ali u odgovarajucom velicinom kao sto su fabricki... :) Bice super!
Inace, radi se o BMWu E90!
 
Upravo sam bio u nedoumici 2 ili 4 kanala hahahaha! Znaci 4 kanala da bude u kompletu! Vazi! Narucicu pojacalo, a za zvucnike cu pogledati ovih dana jer moracu prvo da izvadim original i sa shablomom odem u radnji.. ;)
 
Član
strpaj negdje u gepek neki manji woofer 8 ili 10'' bez woofera nema bassa :icon_rolleyes:
 
Ma cesto putujem pa mi ona kutija samo zauzima mesto u kolima, a mrsko mi je da je stalno vadim i ubacujem. Inace sam bmw e90 ima ispod prednjih sedista bas zvucnike u podu su, precnika 4 ili 6" valjda! To sam tek sada primetio pa cu da vidim da njih zamenim jacim i ubacim pojacalo...
 
Top