Plovak od goriva zajebava

Plovak od goriva zajebava

Član
ovaj problem imam od kako sam kupio svog scirocca al nikako da ga rjesim i zaboravio na to kako uvjek pratim po kilometrazi koliko jos mogu prec!!
e ovako problem je sledeci kazaljka od goriva radi kad spojim lila zicu i masu pomjeri se kazaljka i kad izvadim pumpu iz rezervara i rukom pomjerim plovak kazaljka se digne cim pumpu vratim u rezervar pomakne se samo koji milimetar i niam nikako pametan!!
Mozel iko pomoc oko ovog problema cudnog*??:icon_confused:
 
Član
stavi drugi plovak,ako vec kazaljka ide onda je do plovka,ili ga pokusaj malo ocistit,one mu kontakte ocisti,oni pomjeraju kazaljku,ustvari nivo goriva te kontakte a oni kazaljku,mislim razumijes sta hocu reci. Ja sam na golfu imao problem,dodje kazaljka do rezerve i nece dalje,odnosno nije htjela izac iz rezerve,pa sam ja skidao sve,i cistio i tako,i radilo je kasnije. POkusaj i ti,da ne ide nikako onda mijenjaj,ali ovako prvo pokusaj napravit;)
 
Član
znam na sta mislis oni kontakti sto se pomjerim kako se plovak podize i spusta a neznam cime bi ih ocistio da nebi ostetio jos gore a cudna je stvar sto normalno radi kad plovak izvadim u rukom pomjerim onda se kazaljka podigne normalno a cim je u rezervaru nece!!sad bi neko reko mozda nema goriva al ima :D
 
To ti je do onog "grafitnog kontakta", ne pravi ti dobar spoj, ili je se vec istrosio. A ti kad ga rukom pomjeris vjerovatno ga malo pritisnes i ostvari taj kontakt. Ja sam imo taj problem, i mor'o zamjenit plovak.
 
Član
mislis na onaj kontakt sto hoda po plocici??

pokuso da ocitim kontakte i pukne mi ona plocica sad pogotovo nece radit dal iko zna od ceka jos pase ona pločica i plovak???
 
Upravo taj, kod mene je pokazivo samo do pola rezervara. Koliko god da naspem, kazaljka stoji na pola. I kad sam izvadio plovak, vidio sam da je gornji dio ostecen (izman'o se),
 
Član
Brale, ne zamaraj se oko struje, nije ti to problem vec ti se prosupljilo ono burence na kraju one celicne zice i pada na dno umesto da ostane na povrsini
 
Top