pjeskarenje svega sto pozelis:D

pjeskarenje svega sto pozelis:D

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jer nisam uocio da je neko nesto slicno objavio,evo ponudih se..jeli zgoreg objaviti pjeskar pistolj?...:D..pozz sutra slike
 
Početnik
Postavim i ja sutra slike cuda tog,imam par :icon_biggrin:
Samo treba imati dobar kompresor i veliku zapreminu ;)
 
Član
Drug jel prodajes taj pistolj,, koliko ja znam,, a vec sam pjeskario neka auta,, treba imati silos - posuda za pjesak, crijeva za kompresor i crijeva za pištolj i naravno zastitnu opremu da bi se pjeskarilo nesto,, e sad daj nam slike da vidimo tu spravu sto imas:icon_question:
 
Član
ja inace radim u jednoj firmi i odrzavam radne masine,kamione...doma u garazi bavim se svim i svacim...mudrujem sto bi se reklo...uzeo sam veliki kompresor ATLAS copco..i na principu vakuma obicnu cjev metalnu stavio..nije bas obicna,ipak treba malo razmisljanja...ali skida i dere ono bas..mislim da je dovolno kontinuiranih 7 bari da bi se ostvario zeljeni efekt...probao i sa sodom pjeskariti i funkcionise..ne treba abcigovati...objavim sutra koju sliku,ako znao na ovome...malo sam odlutao od tehnike "informaticke",ali uspijem nekako:D..pozz
 
Član
Pjeskarenje je tito, treba jak kompresor minimum 7 bara ispod nemojte džaba, dalje treba vam velik protok zraka da drži tih 7-10 bara , pištolj doslovno jede zrak.. sve ispod je patnja kad probate vidjećete..

Pijesak nije skup...ide poprilično brzo, morate imate neku kabinu ili nešto slično inače je to živi belaj...ako nemate kabinu usljed dugoročnog udisanja može doći do jedne bolesti na plućima...pa i to treba imati na umu..

Ja sam započeo kabinu u kojoj može stati manji dijelovi , vi ste vani ruke unutra i udrite pijesak se reciklira, prašina odvaja u posebnu posudu, vi čisti od pijeska nema kontakta sa pijeskom ...a dijelovi očišćeni da valja...
 
Član
slazem se za posljedice na plucima,vi se ocito samo tim bavite...ja sam ovo svojerucno napravio...ulozio crk-a 5KM u pistolj..bas sam danas radio sa time jedne felge,sry nisam stigao slikati..objavim cim prije..pozz
 
Član
Zubni tehničari ( inače moja struka ) se koriste pjeskarenjem pri izradi nekih protetskih nadoknada kao što su navlake, mostovi i ostale nadoknade koje se rade od metala. Radi na principu kao što Aservis reče, kroz stakleni poklopac ubacite predmet a sa strane ga držite rukom kroz fixnu rukavicu, dok drugom rukom palite i gasite aparat. Problem je što tu stanu baš mali dijelovi do recimo 15ak centimetara veličine..
 
Član
Radim i ja sve vrste usluga pjeskarenja (felge alu i celicne, kompletan auto, svi obojeni i neobojeni metali, kamen, drvo) pa ako nekom treba neka me konatkira .Dolazak na adresu za vece poslove.
Sasa 063/334067
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top