Pitanje za ford motor 2.0 tdci

Pitanje za ford motor 2.0 tdci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zavisi dosta i od auta, Renoov sam auto-laker i sam vidim kako se na novoj karoseriji npr Klia Storie koji ide za afričko tržište pušta svakakvih greški, po koja na Twingu, ali npr Mercedesovog Smarta moramo komplet prefarbat za najmanju sitnicu..
 
Član
Ja bih vas molio ukoliko ste upoznati s nekim takvim događajima da auta padaju s kamiona nova i slicnim događajima da to prijave ili snimite dokumentarac obogatit ćete se...
Al drugom prilikom riječ je o mondeu i čovjek se predomislio i da se zaključa onda thema
 
Član
prije par godina kamion pun novih vw sleti na autoputu, takvi slucajevi nisu izolovani, auti osteceni od grada i slicno.
ali nije tema emisije to se slazem
 
Član
čuo sam i ja za ovo, došo lik sa škodom, uzeo novu, nakon izvjesnog vremena na poliranje, i bila mu vrata lakirana, on se sjebo, kaže uzo sam je novu...
 
Član
Limarija kod Forda je stara boljka, to dobro pregledati.

Limarija je boljka kod vecine novijih auta koja nemaju zastitu po podu nego samo poredane polastike, a sto se tice limarije, sve i jedno auto hrdja, ama bas sve i jedno novije generacije, ko kaze u ovog bolja u ovog losija, taj se vara, najvise je do predjenih km. Ako je auto preslo puno kilometara i ako je gazeno tome ce biti limarija losa, koji je presao manje i vozio ga normalan covjek imace dobru limariju, neovisno koji je prozizvodjac... Za opela su rekli da ima najlosiji lim da propada ovo ono pa kadetti se i danas dan vozaju ;)
Limariju treba pregledati u svakog auta koje se kupuje (niza, i srednja klasa auta) i po njenom stanju ces znati koliko je auto preslo kilometara ;) recimo poredjenje golf 4, imas ih sa dobrom limarijom a imas ih da su pragovi borve gepek pod truli sto sam ja i gledao, ovaj sa dobrom limarijom imao oko 250 000na satu originalnih a ovaj truli oko 650 000 na satu...

I da zaboravio sam spomenuti da vecina auta danas, govorim o autima nize klase kao golf, focus i slicno pa i srednje klase auta, koriste reciklirane limove koji su vec jako porozni naravno, i koliko ih god zastitili i cinkovali, dzaba kad je taj lim vec u sebi porozan i rdha izbija iz lima a ne sto je voda pala na njega, sol ili sto se zastita ogulila i zato i hrdjaju, dovoljno je malo vlage u zraku da bude i procvjeta samo tako... Kod nekih auta se potrefi da je dobar lim kad je sastavljano u fabrici pa i go lim stoji po par godina a da ne pohrdja, ali danas se stedi na svemu i tako i na tom recikliranom limu sto ga ugradjuju. Danasnja auta se ne prave kao nekad :)
 
Poslednja izmena:
Član
Limarija je boljka kod vecine novijih auta koja nemaju zastitu po podu nego samo poredane polastike, a sto se tice limarije, sve i jedno auto hrdja, ama bas sve i jedno novije generacije, ko kaze u ovog bolja u ovog losija, taj se vara, najvise je do predjenih km. Ako je auto preslo puno kilometara i ako je gazeno tome ce biti limarija losa, koji je presao manje i vozio ga normalan covjek imace dobru limariju, neovisno koji je prozizvodjac... Za opela su rekli da ima najlosiji lim da propada ovo ono pa kadetti se i danas dan vozaju ;)
Limariju treba pregledati u svakog auta koje se kupuje (niza, i srednja klasa auta) i po njenom stanju ces znati koliko je auto preslo kilometara ;) recimo poredjenje golf 4, imas ih sa dobrom limarijom a imas ih da su pragovi borve gepek pod truli sto sam ja i gledao, ovaj sa dobrom limarijom imao oko 250 000na satu originalnih a ovaj truli oko 650 000 na satu...

I da zaboravio sam spomenuti da vecina auta danas, govorim o autima nize klase kao golf, focus i slicno pa i srednje klase auta, koriste reciklirane limove koji su vec jako porozni naravno, i koliko ih god zastitili i cinkovali, dzaba kad je taj lim vec u sebi porozan i rdha izbija iz lima a ne sto je voda pala na njega, sol ili sto se zastita ogulila i zato i hrdjaju, dovoljno je malo vlage u zraku da bude i procvjeta samo tako... Kod nekih auta se potrefi da je dobar lim kad je sastavljano u fabrici pa i go lim stoji po par godina a da ne pohrdja, ali danas se stedi na svemu i tako i na tom recikliranom limu sto ga ugradjuju. Danasnja auta se ne prave kao nekad :)

Nisi upravu, više koroziraju oni sto se ne vozaju , što su parkirani pod drvetom itd... e ako je garažirano onda je druga priča
 
Član
Ko je spomenuo auta koja se ne vozaju i stoje na parkingu po 10 dana? Ja sam rekao auta koja puno manje predju km a to ne znaci da se ne voza svaki dan auto....
 
Član
Ni garaža nije spas za auto, autu je najbolje da je natkriven, a opet na otvorenom.... I garža dobro zna sje*at auto!!!
 
Član
problem sa kvarovina i majstorima, mnogo sam ih promjenio i nisam nasao strucnjaka za to vozilo.S
to stoji, ja idem kod jednog te istog majstora 10 godina, otkako imamo mondea, prvo mk1, sada i mk3, i on se nauči na tvom autu :D Iako sam neke probleme ja riješio, on nije mogo, lijepo na talkford forum i nađeš neke stvari, tipa da niti jedan zamjenski termostat ne paše, zbog manjeg promjera, sve i jedan je takav, a gumica je veća od termostata i nikad neće raditi kako treba, tačnije će uvijek puštati vodu, to majstor ne može znat jebiga, nije enciklopedija :) Taj auto jebu samo te neke sitnice, svi imaju problema sa termostatima... a ove osnovne stvari su jako, jako dobre ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top