Pitanje u vezi mobitela

Pitanje u vezi mobitela

Član
ev ovako,posto one "tete" u Telecomu veze nemaju,zanima me sljedece :D
hocu da uzmem telefon u BH telecomu,al ja koristim mtelov broj...jesu li kodirani telefoni u BHT? konkretnije, nokia x6, n97 i n97 mini...ti telefoni su u opticaju :D
i zanima me,mogu li se ovi noviji LG telefoni dekodirat sa mtela? znam da neke nokie ne mogu,pa jel to samo za njih vazi il?
 
Član
jesu kodirani telefoni,stari mi radi u Telecomu,i sam imam njihov telefon i ne moze druga kartica u njega;)
 
Član
ufff...propade mi plan onda :D
hmm...zna li neko moze li se otkljucat nokia x6 kod nas?
valjda neko od forumasa radi s telefonima
 
Član
neka nokia,2700 il tako nesto,zakljucana na eronet,momak mi rekao da se ne moze otkljucat kod nas,nemaju neko kino,nemam pojma sta
 
Član
ja znam da ima momak u zenici,ne znam kako se zove,ali znam da je negdje kod Bosanke,taj moze otkljucat sve zivo.
A i ne mora da znaci da su svi telefoni zakljucani,LG jeste,Nokia ne mora da bude;);)
 
Član
edoze je napisao(la):
neka nokia,2700 il tako nesto,zakljucana na eronet,momak mi rekao da se ne moze otkljucat kod nas,nemaju neko kino,nemam pojma sta

moze se otkljucati i sa eroneta...imao sam tu nokiu i odlicna je,a i kasnije sam kupio mob koji bio kodiran na eronet,i momak mi je odkljucao...
 
Član
zavisi, nisu svi kodirani... ovi skuplji modeli jesu, jeftiniji nisu ;) cak su jedno vrijeme kodirali i na broj mobitele... nabavi od dilera, proces jeftinije :D
 
Član
@arminM: pretpostavljam da je to onaj dolje u staroj carsiji,cuo sam da je dobar
@el diablo: meni rekose da dekodiranje ksota oko 70KM al u austriji?! tak da nisam ni pitao nikog vise
nista onda,sutra poslije posla u telecom i vidjet
ev gledam po netu,moze se otkljucat uz pomoc nekog koda...koji bi moooozda mogao dobit od telecoma...tj,oni ga imaju,samo ne znam hoce li reci
tako da vidim i tu soluciju
 
Član
kralju ja mislim da naplacuju u zavisnosti od vrijednosti mobitela,,nece ti 3310 odkodirat za 50 km :D
 
Član
@limpi: ma kod nekog moram dati u kesu 500KM :D
a u posti,rate ovo-ono :D
taman od plate pomalo :D
@zen3dom:ma meni nije jasno sto mi momak rece da se ne moze otkodirat kod nas...
 
ne moze jer slabo ko vise ima i hoce da nabavlja opremu, ima mogucnost sprziti telefon, a ti gubis garanciju dekodiranjem,,,,,

jeftinije uzeti kakav fon otkljucan, provjeren i gotovo, ili da vidis s kim u mtel-u na pretplati da ti uzme fon, ti njemu kesa za kafu i fon tipla i to je to, mozda najbolje, ne znam kakve ko ima ponude, ali valjda su tu negdje...
 
Član
znam, zato svijet uzima u telecomu... mada to se isplati ako imas nekoga na onim paketima od 50 ili 100 km, pa da dobijes za "marku" uz produzenje ugovora mob.

na rate pogotovo ne vaja ako ides na 2 godine... obavezes se na njih u tom periodu, ne daj Boze izgubis mob,ukradu ti, moba nemas a placas ga... onda garancija kod telecoma, nista ti nece uracunat( samo eventualan "pad" softwera i sl), uzet ce ti mob, poslat u sa, vratit ga iz mobisa sa obrazlozenjem "mehanicko" ostecenje, plati ako hoces da se popravi... j
ovo na rate uz ove "bezobrazne" cijene i obvezivanje na godinu i vise samo ima kod nas... u hrv bi dobio taj mob za kunu, ako se obvezes na godinu i manji iznos mjescno...

vjeruj, ne isplati se, bolje ganjat ili jeftin ili neku drugu soluciju ;) ili trazit u eronetu vidjet imal ponuda...
 
Član
na rate se ne isplati uzet ni pod razno,iz iskustva vam govorim,dok otplatis mobitel em ti dosadi em izgubi na vrijednosti, znaci dok ga otplatis ne mozes nista s njim. Ja sam uzeo na rate i rekao sam nikad vise,jebes to kad mobitel koji inace vrijedi 300 platis 370 ili vise;);)
 
Top