PITANJE U VEZI AMORTIZERA!!!

PITANJE U VEZI AMORTIZERA!!!

Član
POz drugari danas sam kupio nove ZADNJE amortizere, posto mi je jedan otisao pocelo je jako udarati u autu u zadnjem kraju pa sam kupio obadva nova.
Vozilo je Passat B3
U stvari sta me zanima je:
Dali mogu sam postaviti amortizere bez ikakve opreme posto se plasim zbog onih velikih opruga gledao sam da treba neka spravica sto ih stisne ali sad ne znam koliko je to tacno,zato da dzabe ne skidam dok vas ne pitam.
TREBA MI VAS SAVJET?
Hvala :)
 
Ja kad sam mijenjao kod sebe zadnje amortizre na audiju, nisu mi bile potrebne stege za opruge jer nisu pod pritiskom kao prednje... ako si totalni laik nemoj, a ako imas imalo znanja i alata, mozes ih i sam zamijenuti.. samo pazi da sve fino poslozis na amortizeru kao sto je i bilo.. odbojnici i ostalo ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Ja kad sam mijenjao kod sebe zadnje amortizre na audiju, nisu mi bile potrebne stege za opruge jer nisu pod pritiskom kao prednje... ako si totalni laik nemoj, a ako imas imalo znanja i alata, mozes ih i sam zamijenuti.. samo pazi da sve fino poslozis na amortizeru kao sto je i bilo.. odbojnici i ostalo ;)

GreenDevil je napisao(la):
ako nemas alat bolje nemoj

Imam ja ovog alata sve sto je potrebno samo nemam te stege, pa me to plasi.
 

IGY

Član
onda u teretanu koji dan :lol:

gle opruge mozes nategnuti spanerom, i ako zadnje skoro pa nikad nisu nategnute ko prednje
 
Član
IGY je napisao(la):
onda u teretanu koji dan :lol:

gle opruge mozes nategnuti spanerom, i ako zadnje skoro pa nikad nisu nategnute ko prednje

Hahaha :lol:
A jbg onda moram naci spaner ako mislim postavljati sam sebi? :)
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Dovedes druga, nategnete opruge, zavezete zicom, stavite amortizer, i samo makazama presijecete zicu ;)

Hehehe i baf pobije nas opruga :D hahaha zezam se...
Dobro druze probacemo, tj vidjecemo prvo koliko je opruga nategnuta ako bude puno ipak ce mo mi to spanerom nategnuti.:icon_biggrin:
 
Ma uzet ces normalno 2-3 zavezati, tek toliko da amortizer moze uci, i onda lagano jednu po jednu presijecati, samo treba prste cuvati, nista vise ;)
 
Član
Moj ti je savjet da se okaneš ćoravog posla i bez alata da ne radiš ništa. Jednom sam mogao da najebem NE svojom krivicom i nije baš prijatno. Ako te ne ubije, znaj da će te dobro ozlijediti. Mjenjao sam na nekoliko auta i sa alatom nije nekad lako, a bez alata ne treba ni pokušavati.;)
 
ne moras nista spanovati nisu zadnje napregnute toliko,,, cak i prilikom stavljanja nije potrebno nista naprezati,,
skini pa ces se i sam uvjeriti;)
ovi sto pisu a nisu odvrnuli saraf u zivotu nisu mjerodavni da daju savjete:D
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ne moras nista spanovati nisu zadnje napregnute toliko,,, cak i prilikom stavljanja nije potrebno nista naprezati,,
skini pa ces se i sam uvjeriti;)
ovi sto pisu a nisu odvrnuli saraf u zivotu nisu mjerodavni da daju savjete:D

Hvala druze sutra ili prekosutra ce mo vidjeti :)
 
Stege ti ne trebaju za zadnje amortizere, samo kljucevi za odvrtanje sarafa... prednje je malo zahtjevnije mijenjati zbog napregnutosti opruga, zadnje nije toliko... otpustis sarafe i amortizer se bez problema izvuce.. nije pod nikakvim pritiskom od opruge, vidjeces i sam.. samo polako, ako imas alat mozes ga i sam zamijenuti ;)
 
ma nije to neki alat,, par kljuceva i klijesta,, a ako imas set gedora jos lakse ;)
na dnu amortizera imaas rsaf sa maticom 17,, i gn era vrhu amortizrea iz gepeka izvrnes tsio ja mislim 17,,
i to je sva mudrolija
 
Top