Pitanje: Kazna - Vožnja kroz zabranu?

Pitanje: Kazna - Vožnja kroz zabranu?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja imam 3 godine vec 180 km da platim, moze se izvadit pasos i licna, samo vozacka nemoze i ako je auto na tebi nemozes registrovat. .
Pisali me dvaput za svjetla sto nisam upalio i jednom nisam imo u kediju protivpozarni aparat.
Ne bi ni platio al su mi pukli dokumenti po pola a vec dva odmora se vozam tako...
Sad mi valja platit :)
I naravno posle 8 dana se placa 20 km, al ne po kazni vec ako imas u TZ 5 kazni placas samo 20 km, ako imas u drugoj opstini kaznu onda i tu moras platit 20 km .
Tako je bilo sad dal se promijenilo neznam.
 
ako imas kazne u registru ne mozes:
1.izvaditi ili produziti vozacku
2.registrovati auto ako ga vodis na sebi
3.ucestvovati na tenderu
nemojte pisati gluposti kako se ne moze registrovati auto ako nije na tvoje ime,jer svako ko to pise nema pojma o zivotu,..
kazne zastarijevaju za 5 godina,samo sto se to krije...a moze se provjeriti....
imam preko 10 000 KM kazni tako da govorim iz iskustva..
 
Član
elvise kazna ide na maticni broj onoga koji je napravio prekrsaj, auto nema veze s tim,osim ako nije na onom ko je napravio prekrsaj,u tom slucaju on ne moze registrovat auto. Dobijes kaznu s tudjim autom i on kao ne moze regat auto,ma daj ba,nemojte pisat gluposti, ljudi su registrovali tako i prije zasto sad ne bi. Nidje veze, ja ako imam kazne a auto mi od starog on nema nista s tim, on auto koje je na njemu uredno registruje
 
Član
jbg ne znam kako ide kod vas,ali ovdje kod nas nema nikakvih problema,znam da po tuzli recimo isto tako nema problema,po zenici takodje
 
Član
A jebote sto se covjek moze nacitati gluposti ovdje!

Ukoliko imas neplacene kazne jedino sto nemozes uraditi je obnoviti ili podici vozacku dozvolu,registrovati auto koje je na tvoje ime i otvoriti svoju firmu!

Pasos i licna idu bez problema!

Bez obzira na kanton ili entitet ukoliko imas neplacene kazne a potpisao si da prihvatas odgovornost ne dodaje ti se 20KM i tacka!
Znaci govorim ovo sve iz iskustva ne laprndam bezveze kao neki ovde!

Policija i dalje prodaje foru da moras platiti u roku od 8 dana inace ce ti dodati 20KM (cista prica za budale)
a cak pola policajaca i dalje vjeruje u to!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
A jebote sto se covjek moze nacitati gluposti ovdje!

Ukoliko imas neplacene kazne jedino sto nemozes uraditi je obnoviti ili podici vozacku dozvolu,registrovati auto koje je na tvoje ime i otvoriti svoju firmu!

Pasos i licna idu bez problema!

Bez obzira na kanton ili entitet ukoliko imas neplacene kazne a potpisao si da prihvatas odgovornost ne dodaje ti se 20KM i tacka!
Znaci govorim ovo sve iz iskustva ne laprndam bezveze kao neki ovde!

Policija i dalje prodaje foru da moras platiti u roku od 8 dana inace ce ti dodati 20KM (cista prica za budale)
a cak pola policajaca i dalje vjeruje u to!
;)
da su ijednom procitali ono dole skontali bi sta pise i kako
 
Član
eto i Al Galone vam je potvrdio, ne znam sto se uopste vodi polemika oko toga, covjek je napisao sve ono sto ja govorim svo ovo vrijeme, jer znam da je tako.:cool::cool:
 
Član
@ almir_gr Izvini al lupas gluposto samo takve, nemoj brate pisat ako nisi siguran. jedno pitanje postavljeno evo cetri strane zbog glupih postova.

Al_Galone je sve rekao
 
arminnn je napisao(la):
@ almir_gr Izvini al lupas gluposto samo takve, nemoj brate pisat ako nisi siguran. jedno pitanje postavljeno evo cetri strane zbog glupih postova.

Al_Galone je sve rekao

Sta sam pogrijesio, de prosvijetli me molim te...........

Ako mislis na ovaj rok osam dana, vec sam rek'o, to su mi rekli policajci kada sam dobijao cestitke, platio sam svega tri kazne u dvije godine, zadnja je bila prije 5 mjeseci... Nije mi se dalo natezati i provjeravati jel' ide kamata, i onako sam sve kazne u roku 8 dana platio...

Sto se one kamate tice, i to su mi rekli ako ne platim u roku 8 dana, ide 20 KM... Vec sam rek'o za druga, ljetos placao kazne, znao je za 240 sto je sabrao u tri godine, kada je placao imao je preko 300, nije na svakoj kazni bilo dodatnih 20 KM, al' je na svakoj se potpisao da se slaze na nalozima...
 
posto predpostavljam da su ti odgovorili (nije mi se dalo citat :D ) ja samo da te pitam da nije to ona zabrana kod Prve gimnazije i ona spodoba od zene sto tamo stoji?
 
Član
iz iskustva dakle, imao sam kazni neplacenih u roku od 8 dana i normalno odma ti povecaju kaznu tj kamatu 20KM, cak sam jednu bio platio 3 dana nakon sto mi je napisana ali se tamo vodila neplacena djaba uplatnica i datum i sve morao sam OPET i tih 20KM platiti, donijet uplatnicu da skinu i da mogu auto regat.. eto nase drzave i qrca

cekaj ba pomuti mi se skroz u glavu, sad da ja vas pitam, jaran koji mi je vozio auto za vrijeme udesa dobio prekrsajni nalog za izazivanje nesrece, i nije nista platio svakako ima 8hiljada kazni iiiiii ja po vasem sad necu moci registrovati auto jer je na tablama pisana kazna?????????????
 
Član
joj joj joj, na ovom forumu se svega nacitati, i najgore je sto zbog provala nekih koji su ubjedjeni da su upravu, neki drugi isto to pomisle...

znaci, da zakljucimo:

1. ako auto nije na tebi, moze ga taj neko registrovat
2. ako prihvatis odgovornost, nema dodatnih 20KM
3. ako imas kazni MOZES vaditi licnu, pasos, rodni list i sta vec ne, OSIM vozacke (produzenja ili vadjenja nove), te saobracajne, prevoda auta (ukoliko se to auto vodi na tebi, a ti imas kazne)

i ono glavno, sto neki pisu dodji "ovamo" pa ces vidjeti, zakon o bezbjednosti saobracaja je zakon na nivou drzave, tako da je isto i u brckom i u sarajevu, mostaru kao i u nekoj selendri na vrh romanije (nista licno nikome :D), tako da...
 
Član
Ovdje ide lock dok ibizasa ne javi kako je prošao.

Ili dok ja ne javim, sinoć sam dobio kaznu i potpisao pa ćemo vidjeti za 8 dana hoće li mi dodati tu kamatu, ako dodaju od Al Galonea očekujem tu cvaju :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top