Pitanje, Fiat punto

Pitanje, Fiat punto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Gdje se nalazi filter za gorivo na Puntu mk2, 1.2 benz, 60 PS, 2001 godina 4 vrata.
Trazio sam ga al bezuspjesno.

Vozio ga normalno danas, veceras ga upalim i nakon 2 sec samo se ugasi ko da mu neko prekine dotok goriva, i tako bezbroj puta.
Ostavim ga i zovnem bihamk, kad sam ga upalio dao malo jaci gas i valjda se procepio i vozio sam ga normalno posle.

Sta li je moglo bit, bihamk kaze da promjenim filter za gorivo a ni oni ga nisu uspjeli nac gdje je:icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Gdje se nalazi filter za gorivo na Puntu mk2, 1.2 benz, 60 PS, 2001 godina 4 vrata.
Trazio sam ga al bezuspjesno.

Vozio ga normalno danas, veceras ga upalim i nakon 2 sec samo se ugasi ko da mu neko prekine dotok goriva, i tako bezbroj puta.
Ostavim ga i zovnem bihamk, kad sam ga upalio dao malo jaci gas i valjda se procepio i vozio sam ga normalno posle.

Sta li je moglo bit, bihamk kaze da promjenim filter za gorivo a ni oni ga nisu uspjeli nac gdje je:icon_question::icon_question::icon_question:

i mene zanima gdje je, nije mi se pojavio taj problem, ali lijepo je znati

btw druze imam istog punta kao sto je kod tebe na avataru samo su kod mene alu felgice :D
 
Član
iza zadnjeg desnog tocka bi trebao biti.
ne bi trebalo nista da se razlikuje izmedju mk1 i mk2 (a,b svejedno).

evo sta mi program kaze

2qvdx8p.jpg


zeleno zaokruzeno je filter
 
Član
il je tu ..il digni zadnje sjediste ...i tu je..koliko se sjecam...tako mi je bilo kod rodice na mk1 puntu..nisam siguran 100%:cool:
 
Član
Sad zvao Fiat Servis Autocommerce, kazu mi da taj filter goriva se nalazi gdje i pumpa za gorivo u rezervaru i da se on u biti ne mjenja, ako je doslo do zacepljenja pumpe, ako se ne moze aditivima to sredit onda mora mehanicki sa dijagnostikom, kosta 60 KM..

Koji se aditivi mogu koristit za to i gdje ih nabavit ako neko zna??
 
Član
Evo ga rijesio sam problem, ko sto jedan od clanova rece ispod zadnjeg sjedista, skine se kapa s 3 sarafa i ispod nje je pumpa za gorivo i na njoj filter. Medjutim filter je cist al izlazna dizna koja se kopca na crijevo bila je uzasno prljava, to sam ocistio i propuho kompresorom kod mehanicara.

Ako koga interesuje cijena 20KM, plus sam otisao jos dijagnostikom da otklonim gresku koju mi je izbacivao nakon sto sam to ocistio na pumpi za gorivo +20 KM i to je to.

Auto osjeti se ima bolji odziv na gas potrosnja na bordu je manja nego uobicajno.

Pozdrav za sve i hvala;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top