Pitanje ako ko zna odgovor

Pitanje ako ko zna odgovor

Član
E ovako raja....zanima me nesto....

Ako auto pusi...izbaciva crn dim na auspuh...logicno je po meni da bi trebalo i da trosi ulja...ili mozda grijesim u logici....u mom slucaju je da ne trosi ulja ni sekunde znaci auto vozam neki 4 mijeseca ulje je konstantno na istom nivou....

radi se o passatu 1.9 tdi 81 kw....eh zbog cega onda pusi...

Mijenjao sam benzinske i pokazalo je se da najmanje pusi na hifi..ali opet pomalo pusketa :icon_confused::icon_smile:;)
 
Član
moze biti da ti je omjer goriva i zraka poremecen. ako imas visak goriva onda bi trebalo da pusi crno
 
Član
imao sam isti problem,Mondeo mi je odjednom poceo izacivati ogromnu kolicinu crnog dima na auspuh,nije trosio ulja ni kapi,isao sam kod nekog lika kaze EGR ventil skinuo ocistio,ista prica...Otjeram u ovlasteni servis na dijagnostiku kad tamo napuklo neko crijevo kod turbine zamijenim ga i sad je kao bombonica nema dima ni grama.
 
Član
promijenio sam i ja neko crijevo sto ide do turbine valjda na taj EGR ventil.....eh jos jedino trebo bi zamijeniti imam jos naki crijava mozda je do nji...

Nesto mi se nedaje 20 km za autodijagnostiku.....

Bolje 20 km u dzep i po pivama,a nek pusi...hahha...salim se :lol:
 
Član
dino_ze2 je napisao(la):
promijenio sam i ja neko crijevo sto ide do turbine valjda na taj EGR ventil.....eh jos jedino trebo bi zamijeniti imam jos naki crijava mozda je do nji...

Nesto mi se nedaje 20 km za autodijagnostiku.....

Bolje 20 km u dzep i po pivama,a nek pusi...hahha...salim se :lol:

ti si blesav:lol::lol::lol:
popravljaj tu makinu i cuvaj ;)
 
Član
ti si blesav:lol::lol::lol:
popravljaj tu makinu i cuvaj ;)
[/quote]


ma joj dobro care ko me god oce da prestigne samo ga opalim po gasu i odma dimna zavijesa :lol::lol::lol:

a vidijecu ta crijeva da sredim....

ili jos bolje ako ko ima od clanova u zenici raspolozen uz pivu da malo procacka sa autodijagnostikom...bilo bi jos bolje:cool::cool:
 
Član
pa barem imas majstora sa dijagnostikama za vw i koji znaju o tim autima "vise"... odes i vidis sta je...
 
Administrator
stavi naziv teme kako treba...
jel dimi stalno ili samo kad stisnes...
dizel je to, mora dimit...
kod mene isti motor u octaviji i kad je trebalo prosle godine da se registruje i covjek izmjeri ispusne plinove, kaze on, stisni to malo, nek izadje garez koji se skuplja kad vozis na manjim obrtajima... a ako ne stiskas nece ti trositi ulja...
 
Član
ma ima u zenici cuo sam profa pa trebo bi otici do njega neg ga doktor pregleda.....



[/quote]

pioneer_09 je napisao(la):
stavi naziv teme kako treba...
jel dimi stalno ili samo kad stisnes...
dizel je to, mora dimit...
kod mene isti motor u octaviji i kad je trebalo prosle godine da se registruje i covjek izmjeri ispusne plinove, kaze on, stisni to malo, nek izadje garez koji se skuplja kad vozis na manjim obrtajima... a ako ne stiskas nece ti trositi ulja...

care moj nedimi stalno...nije ciro....:icon_smile:...nego samo kad ga malo stisnem....
a sto je jos gore da ga malo jace pritisnem...neda masina ima blokadu...
 
Administrator
pa tako ti je i kod mene...
cim das jaci gas on izbaci crn dim
cepi ga malo jedan dan da to sve izadje pa bi trebalo biti malo bolje...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
pa tako ti je i kod mene...
cim das jaci gas on izbaci crn dim
cepi ga malo jedan dan da to sve izadje pa bi trebalo biti malo bolje...


o.k probacu,nadam se da ce stati sa pusenjem.....posto sam i ja :cool::cool::cool:...nije fer da on pusi......
nego da jos jedno pitanje postavim dok smo tu....na instrument tabli....gdije se mijeri dnevna kilometraza (valjda se tako zove):icon_rolleyes:..kad je ugaseno auto pokazuje koliko sam presao...ali kad ga upalim poja vi mi se "failed"...i vozim kad ugasim pokaze mi koliko sam preso...znaci samo kad dam kontakt ili upalim vozilicu.....eh sad jel to neki kvarcic...ili i za to moram na autodijagnostiku....
Izvinjavam se sto i ovo pitam....:icon_smile:
 
Top