pištanje cajgera

pištanje cajgera

Član
danas sam mjenjao cager i stavio od turbo dizela a u mene je obični dizel ja sam spojio altenator na obrtaje tako da su i oni radili

na starom cajgeru mi se upalila lampica prije tjedan dana iako je bilo ulja.
mjenjao sam cager zbog kilometraže nije htjela brojat i danas stavio novi cager i u vožnji na malo jačem gasu mi se upali lampica od ulja(iako ga ima i preko maximuma)
ona blinka i cajger ispušta neki zvuk pištajući i negasi se dog ne ugasiš auto

molim pomoć šta treba radit auto je prešlo 534655 kilometara i nije motor otvaran
 
pitanje je sta ne bi trebao raditi.....

kao prvo, imati ulja preko max nije pozeljno ni malo, a narocito na ovim vrucinama.....

promjeni ulje, filter, i krusku ulja pa vidi kako ce se ponasati, jer ako ti vec pisti na dva razlicita sata (ako sam dobor skontao po tvom opisu) onda moguce da je do kruske, a mozda je u uljna pumpa pri kraju pa ne nabija dobar pritisak ulja
 
Član
na prvom je samo gorila lampiac od ulja a ovaj sat je od novije tipe i on žmikće i pištiii
 
Član
pa drugaciji satovi
kod mene na vw polu se isto desavalo kad je crkla benzinska pumpa,otislo benzina u ulje
zamijenuo ulje i sve ok
to sto ti pisti je zujalica,znaci nije kvar
imas problem u motoru il instalaciji
 
Član
edoze je napisao(la):
pa drugaciji satovi
kod mene na vw polu se isto desavalo kad je crkla benzinska pumpa,otislo benzina u ulje
zamijenuo ulje i sve ok
to sto ti pisti je zujalica,znaci nije kvar
imas problem u motoru il instalaciji

e hvala sutra bi se moglo ulje prominit
 
jbg mozda nije ni do sata vec do senzora tj kruskica, moze biti vise razloga ali nije isti raspored pinova na tacho.......... ali eto vidjet cemo sta kaze gazda :icon_smile:
 
Član
elektricar je napisao(la):
jbg mozda nije ni do sata vec do senzora tj kruskica, moze biti vise razloga ali nije isti raspored pinova na tacho.......... ali eto vidjet cemo sta kaze gazda :icon_smile:

ja sam prije mjesec dana stavio cager od turba sa obrtajima i sve je bilo uredu do prije tjedan dana kad je počela gorit lampica od ulja a ja sam mijenjao cager zbog kilometraže i na ovome cageru se pali lampica od ulja i pišti
 
Član
danas promjenuto ulje i dizne i pošto je bilo 3 cm na šipci viška i sad je normalno ali opet pišti
 
BHT Ovisnik
i meni se na maminoj jetti dieselu desavalo da pisti,sve super auto,bez problema,al se upali lampica i pisti i onda samo fino ispruzis cijel dlan i dobro lupis po tabli iznad cajgera i prestane:cool: ako se opet upali opet lupi jedno-dva put i i vozi:D

a da,prije isto je bio isti problem,i prestane tek kada ga dignem iznad 3000 obrtaja,uglavnom elektricar je rekao da je do nekog senzora mescini,sarafa sta li vec,pitam ustra starog sta je ono bilo,imam i sada u polici taj qrac sto je bio problem,samo ga zamjenili,sada se opet nekada desi da pišti pa se to rijesi postupkom gore:D
 
Član
CoL3 je napisao(la):
i meni se na maminoj jetti dieselu desavalo da pisti,sve super auto,bez problema,al se upali lampica i pisti i onda samo fino ispruzis cijel dlan i dobro lupis po tabli iznad cajgera i prestane:cool: ako se opet upali opet lupi jedno-dva put i i vozi:D

a da,prije isto je bio isti problem,i prestane tek kada ga dignem iznad 3000 obrtaja,uglavnom elektricar je rekao da je do nekog senzora mescini,sarafa sta li vec,pitam ustra starog sta je ono bilo,imam i sada u polici taj qrac sto je bio problem,samo ga zamjenili,sada se opet nekada desi da pišti pa se to rijesi postupkom gore:D



a vidis meni se tek upali na iznad 3 tisuće obrtaja i promjenio sam indikator ulja i sad dulje treba da počne pištati jutros sam ga stavio i vozao nekih 20 km sa 2-do 3 stajanja i gašenja vozila i samo mi se jednom upalilo
 
Top